Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem o założeniu bez kasy.

Ok- mamy rozwiązanie dla ludzi z kasą, a co z resztą? Jakiś czas temu postanowiłem zacząć skrobać ebooka o pozycjonowaniu, po mimo, że przerwałem prace z powodu braku czasu zamierzam go ukończyć i właśnie do takich ludzi chcę go kierować. Moim zdaniem ludzie z kasą nie bawiliby się w pozycjonowanie własnych stronek tylko podpisaliby umowę z firmą i robili to co chcą.

Mi tak właśnie zaindeksowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące preselków.

Załóżmy , ze założę sobie presella na jakiejś tam mojej domenie. Podlinkuję go odpowiednio, nabierze jako takiej mocy. Chce pozycjonować stronę o Filmach -filmy.pl, wiec walne tematyczny presell o filmach - filmy.info:)

Załóżmy ze mam zbiór kilkudziesięciu tematycznych artów z linkami do pozycjonowanej strony- czyli filmy.pl . Czy moge dodawać te arty wszystkie na filmy.info . Czy zapleczowy presel może zawierać tylko artykuły służące pozycjonowaniu filmy.pl , linki w treści będą różniły się jedynie anchorem no i adresem, np filmy.pl/komedie , filmy.pl/bajki itp. Czy np google nie wyda się to podejrzane, ze na każdej z podstron filmy.info są linki do filmy.pl ,wprawdzie z innym anchorem i końcówką, no ale jednak....

Pytam się tak, bo akurat mam pewną bazę artów, unikalnych :) i zastanawiam, sie czy jest sens takiego działania, czy nie bedize lepiej jesli linki będą szly z roznych stron?

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvi na Twoim miejscu, stworzyłbym strony z kilkunastoma podstronami traktującymi tematykę filmową... Te 'male' strony podlinkowałbym preclami ogólnodostępnymi...

A z tych 'malych' stron linkowałbym do głównego serwisu filmy.info.

Takie są moje sugestie*.

*-mogę się mylić, ale takie zaplecze wydaje mi się najbardziej naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra. postawilem pierwszego w zyciu qlweba... i co teraz? :piwo: dodalem go do katalogiseo.info i nawet troche stron tam ludzie pododawali (jakies 70 w 2 dni z czego wiekszosc na poczatku kiedy katalog byl na czele listy). zapisalem sie na chybil-trafil do systemu wymiany linkow. padlo na seo.net.pl dodalem (oczywiscie nie bez problemow) skrypt na strone chcialem ja aktywowac ale nic z tego. przebrnalem przez watek o systemie tu na forum i dowiedzialem sie ze po pierwsze takich malych stron tam nie przyjmuja (katalog jeszcze nie jest wcale zaindeksowany) po drugie system dynamiczny srednio sie nadaje dla nielinkowanych albo malo linkowanych stron i lepiej najpierw isc do systemu linkow stalych. i teraz pytanie pierwsze: do ktorego? ;) poleccie cos dla poczatkujacego :bukiet:

pytanie drugie: ile subdomen moge sobie zrobic na jednej domenie. czy moge tego naprac nie wiadomo ile? czy moze jak robie zaplecze pod site to moge nie wiadomo ile a jak normalne strony to juz nie bardzo?

pytanie trzecie: czy jest sens pozycjonowac strone z 2 subdomen jednej domeny? czy tez kazda subdomena powinna pozycjonowac inna strone?

pytanie czwarte: czy zaplecze na subdomenach szkodzi domenie glownej? tzn czy na zaplecze moge wykorzystywac subdomeny z domen stron pozycjonowanych (oczywiscie subdomena nie bedzie pozycjonowac wlasnej domeny tylko inna)

dzieki z gory za kazda odpowiedz inna niz idz przeczytaj cale forum :) przeczytalem watek o seo.net i jestem niewiele madrzejszy niz bylem :)

KOTEK - tu koty robią zakupy.

Najwyższej jakości karmy dla kotów zapewniają prawidłowy rozwój i zdrowie zwierzaka.

Arystokraktyczne zwierzęta jakimi są konie zyskują coraz szerszą rzeszę zwolenników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kolryb29

A nie będzie to minusem, ze do właściwej, pozycjonowanej strony (filmy.pl), będzie prowadził link jedynie ze strony filmy.info? (będize linków dużo, lae jednak domena ta sama)...

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Harvi

Spójrz jak to powinno być zrobione, FAQ Obrazkowy stworzony przez Emilię Krywko:

linkowanie.gif

seo3tb.gif

#fhu_kotek

pierwsze: do ktorego? smile.gif poleccie cos dla poczatkujacego smile.gif

Jak dla tak młodej strony, która jeszcze nie jest w indeksie nie warto się pakować w swl...

pytanie drugie: ile subdomen moge sobie zrobic na jednej domenie. czy moge tego naprac nie wiadomo ile? czy moze jak robie zaplecze pod site to moge nie wiadomo ile a jak normalne strony to juz nie bardzo?

Możesz zrobić tyle subdomen, na ile Ci hosting pozwala.

pytanie trzecie: czy jest sens pozycjonowac strone z 2 subdomen jednej domeny? czy tez kazda subdomena powinna pozycjonowac inna strone?

Lepiej inną stronę...

pytanie czwarte: czy zaplecze na subdomenach szkodzi domenie glownej? tzn czy na zaplecze moge wykorzystywac subdomeny z domen stron pozycjonowanych (oczywiscie subdomena nie bedzie pozycjonowac wlasnej domeny tylko inna)

Nie szkodzi, jeśli zawartość jest ciekawa/unikalna. Możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny schemacik...mam rozumieć ze nie warto linkować preselami strony pozycjonowanej tylko, ale preclami ogolnodostepnymi linkowac swoje precle , a ze swoich tematycznych i 100% unikalnych precli linkować właściwą stronę pozycjonowaną?:) Pozwalać ludziom na dodawanie wpisów na mój właściwy precel który linkuje strone pozycjonowaną, czy jak już napisalem wcześniej, wszystkie podstrony niech zawierają pozycjonujące arty strony filmy.pl (strony pozycjonowanej), z linkami do tej strony ? :)

``

zamotałem kapke

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieszaj to nie żeby wszystko z Twoich precli i precli ogolnodostepnych szło na filmy.pl, ale np. z precla1 -> filmy.pl i linki do pracla2..3..4, z precli2..3..4 do precliX..Y, z precli X..Y do pracliXX..YY i t d a z precli linki też do filmy.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Nie będe już zakładał oddzielnego tematu..

mam pytanie: czy jesli tworze precel tematyczny i moderowany, ze skórką niestandardową, to moge sobie zainstalować adsense i spać spokojnie?

Jakiś czas temu wyczytałem ze mając adsense zainstalowane google moze bardziej kontrolować strone itd..nie wiem na ile to prawda, ale zawsze pare zł moze byc z as było ;)

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten presell będzie bardziej zapleczem tematycznym niż kolejnym skryptem do robienia site: to czemu nie.

Ja tam kilka takich mam i nie narzekam (oby nie zapeszać!), odrazu polecę AdSense Deluxe

Na blogu:

pozycjonowanie a etyka. A za parę dni słów kilka o smacznych i lekkostrawnych preclach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności