Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Ja borykam się z takim "problemem". Mój ojciec posiada stronę internetową dotyczącą budownictwa. Teraz nie wiem czy stworzyć subdomenę (o poradach budowlanych) i linkować do strony głównej czy na stronie głównej utworzyć nową zakładkę o nazwie "porady" ??

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech nam wytłumaczy zaznajomiony z tematyką Coffeine GooG, jak wielkie G może rozpoznać, że dana strona to zaplecze innej.

najgłupsze zaplecza jakie widziałem to takie gdzie każda podstrona linkuje do jakiejś podstrony tej samej domeny

nie twierdzę że wartościowe i przemyślane zaplecza polecą ... ale wiele poleci

(nie polecą ale ich linki wychodzące nie będą wartościowe)

a jak googiel zaczyna radzić sobie z SWL ? jak rozpoznaje systemowe strony ? nie wiem, nie doczytałem ale jakoś to robi.

Jeżeli szukasz drogich wizytówek lub strasznie drogich ulotek to zobacz: reklama bydgoszcz. Zaprojektują tobie genialną reklamę ale za wielką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgłupsze zaplecza jakie widziałem to takie gdzie każda podstrona linkuje do jakiejś podstrony tej samej domeny

A co? Nie można tak zrobić? Są bloggerzy, często znani, którzy linkują ciągle do swoich artykułów na jakichś większych portalach. Wyzerować mu moc?

Nie da się z automatu jakoś wyróżnić w 100 % zaplecza od normalnych stron, bo często po prostu zaplecza (chociażby badziewne) zachowują się linkowaniem jak normalne strony. Czyli rozumiem, że całe SEO po wejściu Caffeine upadnie? :)

Może za dużo linków wychodzących? No to wielkie G powinno wyciąć portal Gazeta.pl - 482 linki wychodzące.

Linki nietematyczne? Proszę bardzo

https://www.michalpol.blox.pl. 59 linków dofollow wychodzących niekoniecznie tematycznych.

Nadmierne linkowanie ze stopki?

https://www.sport.pl

Wikipedia w subdomenie (itp.)?

https://wikipedia.wp.pl/

Swoją drogą dano nam do testowania swego czasu DC, na którym niby to całe Caffeine ma działać. No i z tego co mówiły osoby, które sprawdzały swoje strony rewelacyjne wyniki dawały strony linkowane... SWLami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie pasujące do tego wątku.

Dysponuję 6 serwisami na różnych IP. jest to typowe zaplecze. Linkowanie między serwisami jest. Dostały już one trochę linków (publiker). Teraz chcę wypromować serwis na hasła takie jak sklep komputerowy i sklep komputerowy (nazwa miasta). W pozycjonowanym seriwisie tej treści jest dużo i dobrej jakości.

Moim pomysłem jest zbudować na jednym serwisie zapleczowym (WP)

kategoria1: sklep komputerowy

kat 1.1 sklep komputerowy warszawa

kat 1.2 sklep komputerowy poznań

itp. (...)

mam pytania:

1) jak najefektywniej to linkować do pozycjonowanego serwisu

2) jak wykorzystać pozostałe do dyspozycji zaplecze?

THX

Snake Plisken? Myślałem, że nie żyjesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zbudowałem już kilka serwisów zapleczowych, ale dopiero dzisiaj pojawiło się u mnie pytanie, w związku z nietypową sytuacją jaką zastałem, pozycjonuję stronę dość świeżą (domena 3m w sieci), zaplecze utworzone 2 tygodnie temu, i niestety jedna z moich stron zapleczowych wyprzedziła w googlu stronę która jest pozycjonowana... nie wiem czy jest sposób aby temu zaradzić, tego uniknąć ?

witam,

zbudowałem już kilka serwisów zapleczowych, ale dopiero dzisiaj pojawiło się u mnie pytanie, w związku z nietypową sytuacją jaką zastałem, pozycjonuję stronę dość świeżą (domena 3m w sieci), zaplecze utworzone 2 tygodnie temu, i niestety jedna z moich stron zapleczowych wyprzedziła w googlu stronę która jest pozycjonowana... nie wiem czy jest sposób aby temu zaradzić, tego uniknąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamulek poczekaj trochę i linkuj stronę pozycjonowaną. Sytuacja na pewno się zmieni.

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

czy jak postawiłem dopiero co zaplecze na tym samym IP co strona która chce pozycjonować to jest możliwość i czy warto zmienić IP jednej ze stron na hostingu domenomania.pl?

I drugie pytanie, czy jeśli zaplecze ma adres cośtam.eu a strona która chce pozycjonować costam.pl to robi to jakąś różnice? na plus czy na minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo

u mnie nielinkowane paru tygodniowe zaplecze wyżej stoi od paru tygodniowej strony głównej za to umiarkowanie linkowanej :D

jak możesz zmień IP, w seodopalaczu za unikatowy ip masz bonusa 100% także inni też uważają unikatowe ip za wartość, osobiście zawsze dywersyfikuję ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności