Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Wojcied - w jaki sposób wykorzystać :-) ? i kto ma banować?

Jeżeli znajomy ma stronę zapleczową i go poprosisz to Ci wrzuci linka (sprzeda)

Posiadanie linków z czyjegoś zaplecza jest skuteczne ( zróżnicowane IP / dobre podlinkowanie etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem na forum nowy ...

poczytałem o zapleczu i nurtuje mnie jedno a w zasadzie kilka

1 czy można wykorzystać czyjeś zaplecze? czy można dostać za to bana (banujecie za to)?

2 czy jest to skuteczne?

3 i co z etyka ?

pozdrawiam serdecznie

1. ja nie banuje :) google tez nie

2. skuteczność zależy od jakości zaplecza

3. jako etykę rozumiem "nie zabijaj" ale kupowanie zaplecza ??? to jest biznes, a poza tym jeśli tak to rozpatrywać, to... pozycjonowanie samo w sobie też jest nieetyczne

Edytowane przez M0drzew

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. jako etykę rozumiem "nie zabijaj" ale kupowanie zaplecza ??? to jest biznes, a poza tym jeśli tak to rozpatrywać, to...

Zalezy jakiego zaplecza.

pozycjonowanie samo w sobie też jest nieetyczne

Zalezy jaką strone sie pozycjonuje.

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem i się pogubiłem ;)

czy wy z każdej podstopnicy zaplecza linkujecie do docelowej strony?

jak mamy 100 podstron to jak rozdzielacie linki na stronach ?

Jeżeli szukasz drogich wizytówek lub strasznie drogich ulotek to zobacz: reklama bydgoszcz. Zaprojektują tobie genialną reklamę ale za wielką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie mam pytanie:

Zbudowany blog na Wodpressie z różnymi artykułami o budowlance, turystyce, sztuce, gsm itp. a link do strony pozycjonowanej (tematyka GSM) w stopce forum. I teraz pytanie czy aby było jeszcze lepiej to zrobić oddzielną stronkę na WP tam umieszczać same arty o gsm i tam gdzieś wkleić link do strony pozycjonowanej?

Wiadomo linki tematyczne mają większą moc, zastanawia mnie tylko czy zakładać aż oddzielną stronkę/zakładke na WP o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 17 stron tego tematu ale nic nie znalazłem na taki temat a mianowicie. Kupiłem 3 domeny żeby wykorzystać je na zaplecze, jak radzicie ile subdomen można postawić na jednej domenie żeby to w miarę było skuteczne aha te 3 domeny(dodatkowo subdomeny) mają linkować 1 stronę. Domeny te są na innym hostingu (3 domeny ten sam hosting) niż pozycjonowana strona. Aha i jak się ma ten sam hosting do pozycjonowania strony chodzi mi o ten sam IP.

praca, darmowe dokumenty - listy motywacyjne

ogłoszenia - praca oferty

oszczędzasz na lokacie - najlepsze lokaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 17 stron tego tematu ale nic nie znalazłem na taki temat a mianowicie. Kupiłem 3 domeny żeby wykorzystać je na zaplecze, jak radzicie ile subdomen można postawić na jednej domenie żeby to w miarę było skuteczne aha te 3 domeny(dodatkowo subdomeny) mają linkować 1 stronę. Domeny te są na innym hostingu (3 domeny ten sam hosting) niż pozycjonowana strona. Aha i jak się ma ten sam hosting do pozycjonowania strony chodzi mi o ten sam IP.

Rozwiązanie a.pl+IP1 b.pl+IP2 c.pl+IP3 będzie lepszym rozwiązaniem niż a.pl+IP1 b.pl+IP1 c.pl+IP1.

Baa ostatnio nabieram przekonania, że dając subdomeny na różnych IP zyskujemy unikalność powiązań domena+IP w "oczach" googla:

a.a.pl+IP1 b.a.pl+IP2 c.a.pl+IP3 - a.b.pl+IP1 b.b.pl+IP2 c.b.pl+IP3 itd.

Edytowane przez group5

Vogan sp. z o.o.

Rabat -20% na konta hostingowe w Group5 i Altblue dla użytkowników forum. Kod rabatowy: optymalizacja2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baa ostatnio nabieram przekonania, że dając subdomeny na różnych IP zyskujemy unikalność powiązań domena+IP w "oczach" googla:

a.a.pl+IP1 b.a.pl+IP2 c.a.pl+IP3 - a.b.pl+IP1 b.b.pl+IP2 c.b.pl+IP3 itd.

sugerujesz ze takie praktyki znacza tyle samo co a.pl + IP1 = b.pl + IP2 ? Nie bardzo rozumiem co chcesz przez to powiedziec ainteresuje mnie bardzo kwestia IP, DNS itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baa ostatnio nabieram przekonania, że dając subdomeny na różnych IP zyskujemy unikalność powiązań domena+IP w "oczach" googla:

a.a.pl+IP1 b.a.pl+IP2 c.a.pl+IP3 - a.b.pl+IP1 b.b.pl+IP2 c.b.pl+IP3 itd.

sugerujesz ze takie praktyki znacza tyle samo co a.pl + IP1 = b.pl + IP2 ? Nie bardzo rozumiem co chcesz przez to powiedziec ainteresuje mnie bardzo kwestia IP, DNS itd.

nie tak

a.pl+IP1 ma takie samo znaczenie co a.a.pl+IP2 - ich "moc/znaczenie" jest taka sama

DNS możesz zawsze zrobić sobie w domenie/subdomenie pod warunkiem że masz dostęp do konfiguracji strefy

Edytowane przez group5

Vogan sp. z o.o.

Rabat -20% na konta hostingowe w Group5 i Altblue dla użytkowników forum. Kod rabatowy: optymalizacja2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie zaplecza, które chciałbym zbudować. Posiadam stronkę A, do której chciałbym zbudować zaplecze. Kupiłem hosting SEO z 8 różnymi adresami ip na których chciałbym postawić tematyczne blogi WP.

1. Czy do każdej strony zaplecza, kupić inną domenę .pl ?

2. Czy warto udostępnić kilka WP jako precle tematyczne ? Darmowe, tak żeby ludzie dodawali mi wpisy i automatycznie treść stronki rosła.

3. Czy lepiej stworzyć ogólnotematyczny (będzie więcej treści od innych) precel, czy związany z moim tematem (treści będzie mniej).

4. Stawiając WP, jeśli skorzystam z darmowych szablonów (template), których jest wiele w sieci, to nie będzie to przeszkadzać ? (Nie jestem grafikiem, zlecenie nowej grafiki na każdą stronę trochę będzie kosztować.)

5. Czy jest możliwość aby na tych 8 stronach zapleczowych też zarobić ? (W przypadku gdy zrobie precle to płatności sms odpadają, bo będą to nowe stronki i nikt nie będzie chciał za kasę dodawać wpisów do słabych precli, a trochę minie zanim zdobędę dużą ilość BL). Jedynie co mi przychodzi na myśl to zamieszczenie na nich Adsense, czy macie jakieś inne pomysły.

6. W przypadku gdy zrobiłbym precel tematyczny (tematyka niezbyt szeroka, w katalogach stron pod tą kategorią jest 20-30 wpisów), mógłbym zrobić zamkniętą rejestrację ? Tak, żeby nie wpadało tam za dużo niewartościowych wpisów ogólnotematycznych, nie chciałbym żeby to była strona o wszystkim i zeby nie przypominała precli, w których większość wpisów to teksty z mieszarek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma byc duzo stalych linkow z roznych ip. stale linki daja gwarancje stabilnosci pozycji.

sa 2 rozwiazania - albo kupujesz sporo serwerow , mozna bardzo niedrogich po 20 do 50 zl. za rok

( mam w podpisie przyklady). Na tych serwerach stawiasz porzadne proste tematyczne stronki.

plus stawiasz z 10 tematycznych blogow na roznych platformach blogowych + darmowe serwery w rodzaju 2ap.pl, cba.pl i inne yoyo.pl. i z tego wszystkiego linkujesz sobie strone docelowa.

drugie rozwiazanie - kupujesz sobie jeden dobry serwer, na nim stawiasz 20 domen i na kazda po 20 subdomen. lepsze zaplecze dodajesz do statlinka I LINKME Elite - linki stale na wage zlota.

reszte do weblinka, gotlinka i innych rotacyjnych.

rotacyjnymi linkami - poprostu dopalasz swoje zaplecze z ktorego ida stale linki.

no i rotacyjnymi tez warto dopalac latwe hasla z dlugiego ogonu.

jestem zwolennikiem pierwszego rozwiazania - swoje serwery, co moje, to moje, nie jestem skazany na laske swl, nie jestem od nich uzalezniony.

Edytowane przez Pawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
drugie rozwiazanie - kupujesz sobie jeden dobry serwer, na nim stawiasz 20 domen i na kazda po 20 subdomen. lepsze zaplecze dodajesz do statlinka I LINKME Elite - linki stale na wage zlota.

reszte do weblinka, gotlinka i innych rotacyjnych.

rotacyjnymi linkami - poprostu dopalasz swoje zaplecze z ktorego ida stale linki.

no i rotacyjnymi tez warto dopalac latwe hasla z dlugiego ogonu.

Czegoś nie rozumiem Pawka

Co on ma dodać do statlinka I LINKME Elite ? zapleczówki które postawił na subdomenach. Czy zapleczówki postawione na domenach głównych na których chce zbudować zaplecze tematyczne wzmacniające jego stronę docelową ?

Jedziesz na wakacje ? baza noclegowa na pewno ci się przyda

Największy i najładniejszy katalog turystyczny w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku chcialbym sie przywitac poniwaz jestem nowy. Od pewnego czasu czytam i czytam az wreszcie postanowilem zalozyc wlasne zaplecze. Mam jednak nurtujace mnie pytanie.

Chce wypozycjonowac strone na fraze xxx yyy, posiadam domene xxx-yyy.pl i tutaj pytanie czy owa domene przeznaczyc na precla czy moze wykonac na niej przekierowane i precle zalozyc na innych domenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności