Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam SEOrdecznie :)

Mam pytanie na ktore nurtuje mnie odkilku tygodni ale dopiero dzis postanowilem wykonac pierwszy krok

w celu wyjasnienia "tajemnicy" SEO

pracuje jako dealer firmy "ABC" i postanowilem zaczac reklamowac sie w internecie

Jakiez bylo moje zdziwienie gdy zapytawszy o to "dyrekcje" otrzymalem email w ktorym

wyjasnione bylo iz nie moge uzywac nazwy firmy "ABC" w nazwie domeny. Wymienilem z "dyrekcja"

kilka emaili na ten temat i niestety pozwolenia nie otrzymalem. Podejrzewam iz takie zezwolenie otrzymuja

tylko "krewni i znajomi krolika"

Mam wiec nastepujace pytanie odnosnie techniki SEO

Panowie ....JAK moge wypromowac swoja strone nie uzywajac nazwy firmy/produktu w domenie.

Czy to wogole ma sens, gdy przyjdzie mi sie zmierzyc z juz istniejacymi konkurencyjnymi "dealerami" ktorzy MOGA uzywac tej nazwy....

Jestem gotowy podjac wezwanie na smierc i zycie !

pozdrawiam i z niecierpliwoscia oczekuje odpowiedzi.

(z przyczyn oczywistych nazwy firmy podac nie moge)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie...czyli warto sprobowac

Zdaje sobie sprawe ze konkurencja jest silna, domeny konkurencji maja juz swoj "wiek", ale z tego co widze 95% sa to strony "statyczne". Jakiekolwiek keywords , frazy itp dodawane sa tylko raz w roku gdy firma oglasza promocje.

Gdybym postawil zaplecze i strone glowna na WP, dodawal nowa tresc,keywords, frazy 3 razy w tygodniu to wydaje mi sie ze z czasem moja strona powinna sie pokazac dosyc wysoko.

-Jak myslicie ? Zadziala ?

Zrobilem szybkie wyszukiwanie przy uzyciu google keyword tools i byc moze bez nazwy firmy w domenie

bede mogl zagarnac dla siebie znaczna czesc wyszukiwanych fraz.

Jeszcze jedno pytanie...

Firma "ABC" znajduje sie zagranica (w Hameryce). Czy jest sens dodawania mojej domeny do polskich katalogow. Czy domena bedzie ona otrzymywac wystarczajaca "moc" jesli linki beda pochodzic z PL ?

pozdrawiam !

:soczek:

p.s

wyglada na to ze nazwa firmy nie moze byc w domenie ale moze widniec jako podstrona

np: www.mojastrona/nazwafirmy

wiec szanse sie zwiekszaja

p.s.2

Gdyby ktos z SEOmasterow czul sie na silach pomoc mi (oczywiscie odplatnie) prosze o kontakt na PM

Edytowane przez palmerozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej poszukaj miejsca na amerykańskich stronach/katalogach. Polskimi możesz się co jedyne wspierać, nie mogą one jednak stanowić większości.

Postaraj się także o domenę z odpowiednią końcówką i hosting też najlepiej stamtąd.

boxnaprezent.pl - wyjątkowe BOXy prezentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi.

mam juz w prawdzie wykupione domeny (nawet kilka) ale sa one na jednym hostingu. teraz musze znalesc jakis dobry seo hosting zeby uzyskac rozne ip

a jak wyglada sprawa z przekierowaniem dns. jak wspomnialem hosting mam w jednym miejscu a gdybym dokupil u innego providera nowy hosting i przekierowal dns kilku domen ktore mam to czy bylyby one rozpoznawane jako inne ip ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a jak wyglada sprawa z przekierowaniem dns. jak wspomnialem hosting mam w jednym miejscu a gdybym dokupil u innego providera nowy hosting i przekierowal dns kilku domen ktore mam to czy bylyby one rozpoznawane jako inne ip ?

Jeżeli chodzi Ci o zmianę delegacji DNS danych domen na DNS;y innego providera (posiadającego inną pulę adresów IP) to tak, domeny stałyby na innym adresie IP.

Zapraszamy na irca - #seo na ircnecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a jak wyglada sprawa z przekierowaniem dns. jak wspomnialem hosting mam w jednym miejscu a gdybym dokupil u innego providera nowy hosting i przekierowal dns kilku domen ktore mam to czy bylyby one rozpoznawane jako inne ip ?

Jeżeli chodzi Ci o zmianę delegacji DNS danych domen na DNS;y innego providera (posiadającego inną pulę adresów IP) to tak, domeny stałyby na innym adresie IP.

dziekuje - o to mi chodzilo.

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kilka pytań odnośnie bydowy zaplecza.

1. Czy zaplecze moze byc na darmowych hosingach? (roznych, aby byly inne ip i domeny)

2. Czy jesli strona bedzie sie juz pojawiac w pierwszych wynikach google, to zaplecze moze zostac usuniete ? Czy ciagle ma ono wplyw na utrzymywanie pozycji?

3. Czy domena zaplecza musi miec cos wspolnego z zawartoscia strony?

4. Ile stron zaplecza powiniemen utworzyc, aby strona pojawila sie na 1 stronie google?(wiem, ze to zalezy oczywiscie od innych czynnikow, ale ma to byc liczba rzedu 5/10/50/100?)

5. 1 zaplecze=1strona pozycjonowana?

Edytowane przez blade74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiedzcie, czy mój to co chce zrobić jest dobrze wymyślone:

a) kupiłem hosting na Jupe.pl z 4 różnymi IP (strony linkowane są na innym serwerze)

:D chce tam postawić 4 różne strony zapleczowe linkujące do strony docelowej (na domenach regionalnych)

c) na tych 4 domenach regionalnych chce zrobić subdomeny i postawić tam 4 inne strony zapleczowe linkujące do innej strony docelowej (inna tematyka)

Czy takie rozwiązanie jest poprawne? Wydaje mi się, że tak, ale proszę o ostateczne uświadomienie :P

d) czy jest sens robić na tych 4 domenach regionalnych jeszcze jedne subdomeny i tam postawić zapleczówki, które będą linkowały do tej samej strony docelowej? Wszystkie zaplecza jakie robię i będę robił będą schludne i dla ludzi z unikalnym contentem.

Usati.pl - włoska odzież używana od bezpośredniego importera. Największa w Polsce hurtownia odzieży używanej z Włoch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności