Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko do zaawansowanych pozycjonerów.

Gdzieś natknąłem się na sposób budowania zaplecza A,B,C,D i stonka jako E.

Linkujemy anchorami A=B, B=C, C=D, D=E czyli każdy serwis zaplecza linkuje do dwóch że tak powiem sąsiadów tj. A do E i B. Co za tym idzie na A znajdują się dwa anchory.

Pytanie czy tylko linkujemy tylko np. B do A i C . Czy też gdzieś zaszywamy anchor do stronki którą pozycjonujemy?

Jak to wujek G czyta?

Z góry dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób o którym piszesz służy do linkowania stron zapleczowych tak aby zwiększyć ich moc. Natomist linkowanie pozycjonowanej strony powinno się odbywać z każdej strony zapleczowej.

No chyba że schamat przedstawoiny przez Ciebie to piramida :) ale raczej wydaje mi się że chodziło Ci o schemat koła :)

Tutaj masz więcej informacji o schamatach linkowawnia wykorzystywanych przy budowie zaplecza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja i tak myślę, że nie ma do końca idealnego rozwiązania dla zaplecza. Google każdego dnia pracuje nad rozwiązaniami, które będą coraz częściej utrudniały nam życie. A więc wszystko zależy od tego kto jak zaplanuje swoją prace i obserwuje rynek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wybrałem właściwy temat ale potrzebuje serwera o takich parametrach by wszystko było ok nazwa i home nie spełniają niestety tych wymagań.

baza mysql

Perl (i dostęp do CGI)

Moduły (bibloteki) Perla:

CGI

CGI::Session - główny problem

DBI

HTML::Template

Mail::Sender

MIME::Base64

Text::Wrap

Digest::MD5

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy domena główna może stanowić zaplecze dla subdomen?

Powiedzmy że mam domenę drewniane.pl a chciałbym stworzyć strony w dwóch tematykach: 1) długopisy drewniane 2) łyżki drewniane.

2 produkty różnią się od siebie i nie chce w jednym serwisie ich opisywać dlatego tworzę subdomeny dzięki którym w nazwie domeny są interesujące mnie frazy czyli dlugopisy.drewniane.pl oraz lyzki.drewniane.pl.

A co w tym przypadku zrobić z domeną główną drewniane.pl? Serwis tematyczny o długopisach czy o łyżkach? Jak linkować z głównej domeny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja linkuje moją autorską i najbardziej nowoczesną techniką chaosu :) Trochę tak a trochę siak - wydaje mi się, że nie ma nic bardziej naturalnego niż chaos.

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematy są nienaturalne - ale przecież nie linkujesz pozycjonowanej strony tylko z własnego zaplecza, więc dany 'schemat' ginie w gąszczu setek (czy tysięcy) pozostałych linków.

Sam kiedyś się bawiłem, znaczy wiem że firma A pozycjonuje daną stronę, wiedziałem na jakie frazy, sprawdzając backlinki i odrzucając precle/katalogi można wytypować czyjeś zaplecze i "podejrzeć" co jeszcze pozycjonują, ale nigdy nie ma się 100% pewności.

Fajna strona o capoeira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności