Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

1. Opłaca się ale patrz, również na jakość tych katalogów.

2. Możesz wrzucać, dobrze przygotowana stopka, to dodatkowe źródło ruchu.

3. Możesz zaplecza linkować co chcesz.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze jest sens. Bardzo dobry artykul na ten temat jest na blogu Zgreda.Zaraz wyslie link na PW.

Mógłbyś mi też wysłać? Mam podobny problem, tworzę właśnie zaplecze na darmowych blogach i chętnie bym poczytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Na wstępie chciałbym się przywitać mam na imie Mariusz i wlasnie startuje z Seo, i mam nadzieje ze udzielicie mi informacji na moje pytania. Tak wiec zacznijmy od początku a wiec

-zakupiłem 32 domeny plus seo serwer z 100 rożnych IP.Zaczynam stawiać zaplecze dla jednej strony i teraz pytanie, czy jeśli stronę będę pozycjonował stronę na frazę" materiały budowlane" to własnie taki tekst muszę dodawać w archor jeśli dodaje linki. I teraz czy na przyklad podam przyklad

1)domena główna

2)domena z linkiem do głównej i archor -"materiały budowlane"

3)domena z linkiem do domeny nr 2 - (i tu musi być archor "materiały budowlane" czy tez może być archor "Remonty" czy tez powinno być materiały budowlane

4) katalogi i w nich linki do domeny numer 3 czy archor musi być "materiały budowlane": czy tez mogą być inne takie jak "remonty"

-kolejna sprawa to czy ważna jest lokalizacja linku na stronie? Na przykład pod banerem, w tekście, w meny?

Ruch na 5 stronach jakie mam to ponad 5000 odwiedzin miesięcznie wiem ze to niewiele chciałbym przenieść to ze maja spory wiek i linki ich sile na inna domenę strony są o podobnej branży choć inny temat? czy te linki co mam pod te 5 domen (okolu 2000) dadzą sile jak będę z nich linkował do nowej strony?

Jak wykorzystać domenę e-uk.info co byście tam postawili blog forum czy tez katalog?

Ok to tyle , proszę o pomoc i wyrozumiałość, każdy kiedyś zaczynam.

Dziękuję i pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anchor dajesz taki, jak fraza którą pozycjonujesz, w tym przypadku materiały budowlane.

W piramidzie najważniejsza jest 2 domena, linkująca bezpośrednio do domeny, którą pozycjonujemy, z niej musi wychodzić link - materiały budowlane, z 3 i 4 nie musi być taki anchor,

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli jak chce pozycjonować na 20 fraz to z domen num 2 muszę pościć aż 20 rożnych linków z archorem na pozycjonowane frazy?

chce rozbić piramidkę 1<4<9<18 <katalogi itp

Czytam na temat zaplecza i piszecie ze jeden artykuł z 3 linki razy 5 tekstów na stronę 15 linków i wszystkie do jednej strony? Czy nie lepiej puścić jeden link z jednej strony nie ma wtedy większej siły i wartości?

Kolejna sprawa mam 100 Ip czy warto jakas strone rozbic na subdomeny i stawiac blogi kazdy na innym adresie subdomeny i IP czy to tez ma wartosc?

Nie mam możliwości edytowania i wiem ze nie ładnie pisać post po poście ale mam jeszcze jedno pytanie mam w WP takie cos jest zdanie

Sklep budowlany oferuje bla bla bla i jak chce dodać link do słowa sklep budowlany w wp to się otwiera okienko ze mam podać tekst wpisuje materiały budowlane plus adres strony, i czyli jaki tekst będzie czytał google sklep budowlany czy materiały budowlane a moze oba trzeba wstawiac identyczne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli jak chce pozycjonować na 20 fraz to z domen num 2 muszę pościć aż 20 rożnych linków z archorem na pozycjonowane frazy?

Dokładnie tak.

Z jednej podstrony, jeden link do jednego adresu, resztą linków np. 2 i 3 możesz linkować innymi linkami podstrony.

Sklep budowlany oferuje bla bla bla i jak chce dodać link do słowa sklep budowlany w wp to się otwiera okienko ze mam podać tekst wpisuje materiały budowlane plus adres strony, i czyli jaki tekst będzie czytał google sklep budowlany czy materiały budowlane a moze oba trzeba wstawiac identyczne ??

W WP, podświetlasz frazę sklep budowlany - klikasz iokienko - Dodaj link i tam wprowadzasz adres strony. 2 anchorów do jednej strony nie wstawiaj w tekście.

Ogólnie musisz już powoli myśleć nad większą ilością zaplecza, jeżeli chcesz pozycjonowac takie frazy, jak sklep budowlany, czy materiały budowlane, do liczby 32 dodaj, jeszcze 0 na końcu.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie musisz już powoli myśleć nad większą ilością zaplecza, jeżeli chcesz pozycjonowac takie frazy, jak sklep budowlany, czy materiały budowlane, do liczby 32 dodaj, jeszcze 0 na końcu.

wiem dlatego mysle o subdomenach i postawienie 100 precli na 100 roznych IP tylko czy to zadziala?

Najgorsze jest to ze slabo z robieniem stron i umiem tylko robic na WP :-/ i troche mnie ogranicza. Kolejna rzecz to taka ze jak bym postawic forum i na subdomenach stawial precne to czy jak bede podbijal domene glowna czy tez wplynie to sa subdomeny czy tez kazda 1 subdomene bede musial nawalac srapeboxem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co różnych IP, ja osobiście linkuje z różnych, nie miałem jeszcze sytuacji, kiedy wszystkie linki na pozycjonowaną stronę wychodzą z jednego IP, dlatego nie mam porównania, i nie wiem jak to w praktyce działa.

Nie musisz koniecznie nawalać subdomen scraboxem, jest wiele innych metod linkowania / indeksowania, możesz je np. pingować.

Pomyśl jeszcze o innej rzeczy, stawiasz precle zapleczowe na WP, zauważ że na razie, będziesz musiał je podlinkować, napisać teksty itp. W sieci znajdziesz wiele stron na WP, które są podlinkowane i zaindeksowane, gdzie możesz umieścić link - są to po prostu precle. Nie myślałeś żeby najpierw spróbować je wykorzystać, a dopiero później stawiać zaplecze ?

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz 1 link z jednej strony czyli jak w wp postawie 3 artykuly na jednym adresie to 1 czy 3 linki moge puscic do 1 strony, kolejna rzecz co wstawiac tam gdzie sa tagi do podanie? jak pozycjonuje materialy budowlane i taki jest archor w texcie to w tagach co wstawic?

wiem ze lepiej bylo sie pobawic na darmowych preclach ale chce tworzyc cos trwalego i cos co bede mogl rozwijac dajac mi w przyszlosci duzo wiecej mozliwosci

Edytowane przez koki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo:

blog.pl/artykuł_1/

blog.pl/artykuł_2/

blog.pl/artykuł_2/

To są trzy podstrony, a także można traktować je jako 3 katalogi, w obrębie każdego z nich powinien tylko 1 link prowadzący do tego samego adresu. Co do tagów, to ich rolę mogą pełnić kategorie, jeżeli na stronie będzie niewiele artykułów, to tagi są praktycznie nie potrzebne.

Może i da możliwości, ale licz się z tym że Google częśc z nich Ci zbanuje, a koszt pozyskania linka z precla, jest diamentralnie, inny, niż pozyskania go ze swojego zaplecza.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności