Skocz do zawartości

Kupe kasy wydane w SEO zero efektów.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zakładam, że nie wszystkie firmy SEO są pokroju SS - większość rozliczająca się z ruchu bierze pod uwagę ruch z organika więc chomiki odpadajo

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może próbować.

Autor tematu już odpuścił co wydaje się wszystkim logiczne.

Pytanie jedno jednak nie padło a może kiedyś odpowiedź się pojawi:

Jak przez dwa lata nie było efektów, a wydałeś określoną sumę pieniędzy, z kontekstu można wnioskować że dla Ciebie zdecydowanie większą niż się spodziewałeś - to czemu tak długo zwlekałeś z postem na forum lub wynajęciem już wcześniej kogoś kto mógłby zminimalizować straty lub wykorzystać te zaplecza w sposób bardziej efektowny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem obecnie w podobnej sytuacji - firma SEO, abonament 2k/mc + od fraz w top10. Od 4 miesięcy w 3 głównych frazach polecieliśmy w dół, większość stoi w miejscu a jedyne które rosną to takie średnio związane z profilem... Firma ciągle powtarza że trzeba cierpliwie czekać - więc czekamy ale powoli zastanawiam się czy nie wziąć sprawy w swoje ręce i samemu popróbować - gorzej nie będzie (chyba?).

 

Co ciekawe zanim wzięliśmy się za pozycjonowanie i optymalizację strona w jednej z głównych fraz zajmowała 10 miejsce na pierwszej stronie a teraz spadła na 2 :(

 

Dodatkowo bardzo zastanawia mnie fakt działań naszej konkurencji - ot nagle z tygodnia na tydzień 2 firmy które były gdzieś na 5-6 stronie wyników wyskoczyły na top3 - mają od 3k do 8k backlinków wg. ahrefs.com. Z laickiego pktu widzenia wydaje się, że botują - i tak jest co roku - branża mocno sezonowa - a oni na każdy sezon wyskakują do topki, po sezonie znikają i do zobaczenia w przyszłym roku. Działają tak od 2-3lat i google jakoś nie zwraca uwagi - żaby było śmiesznie content na tych stronach jest TRAGICZNY (strony są nie dość, że brzydkie to mają nawet błędy ortograficzne!), zdjęcia są brzydkie (wręcz zakrawają na śmieszność) a optymalizacja jest dużo słabsza niż nasza.

 

Jak żyć panie premierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można płacić 2k / mc nie wiadomo za co? Premier tu nie pomoże, nawet jak uderzysz wyżej to też nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


na każdy sezon wyskakują do topki, po sezonie znikają i do zobaczenia w przyszłym roku

 

A widzisz w tym coś dziwnego? :) To normalna sprawa przy sezonowych branżach. Zamiast płacić 2k/mc zapłać 20k jednorazowo i na sezon jesteś z 3 domenami w topie. Może bonusowo później jeszcze coś zostanie.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


abonament 2k/mc

 


Jak żyć panie premierze...

 

Przestać płacić abonament. Abonament jest dobry tylko dla jednej strony. Dla tej, która namawia do czekania.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie linki prowadzą do twojej strony w GWT i poklikaj. I sobie odpowiedz czy to było warte 31 000 zł? Bo na takim whitepressie i podobnym content marketingu za 31k zł wy pozycjonował prawie wszystko.  Niestety miałeś złych doradców. Strony zapleczowe stawia się  5-6 artykułów, i przedłuża nie żałuję się te 50zł na kolejny rok. Tak jak ktoś wspominał że do top20-30 czasami strona wskakuje po zmianach w treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będzie bunt wszystkich #tylkoryczalt. Przecież rozliczanie za efekt (niezależnie jaki by nie byl) to gwarancja filtra! Tylko ryczałt gwarantuje dobre SEO. Przynajmniej tak wszędzie czytam ostatnio ;)

BeZeDuRa... 11miesięcy płaciłem ryczałt, strona nie weszła do top30, płaciłem za efekt i efekt był, że filtr po jakimś czasie to inna sprawa (akurat nadszedł białoczarny zwierz), ale co klientów nałapałem to moje...

 

PS

nie ma dobrego SEO, jest tylko skuteczne albo nieskuteczne :)

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jakość usługi

 

Odpowiedz mi na jedno proste pytanie. Co rozumiesz pod poję0ciem "jakość usługi"?

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie czy te 11 miesiecy ryczałtu też nie przyczyniło się do filtra. Ryczałt/Efekt to tylko i wyłącznie forma rozliczeń. Nie ma bezpośredniego przełożenia na jakość usługi.

 

 

1. strona po 11 miesiacach zostala zostawiona sama sobie i tez zalapala filtr i tez ręczny tyle ze dużo później, a po równo 12 miesiacach filtr zostal zdjęty (tzn. zniknął z narzędzi, wróćiły pozycje ~20-50 poza główną frazą, która jest poza 100)

 

2. ryczałt/efekt IMHO nieskuteczne. Jeżeli pozycjoner ma narzędzia i wie co robi to nie boi się takiego rozliczenia, ale inna sprawa to czy zleceniodawcę na takie coś stać, bo ci skuteczni (a są tacy!) są obecnie bardzo drodzy. W słabszych branżach bycie top1 często nie przekłada się na taki zysk aby móc opłacić pozycjonera.

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności