Skocz do zawartości

Kupe kasy wydane w SEO zero efektów.


Rekomendowane odpowiedzi

 

Pod jakość usługi rozumiem to, w jaki sposob jest ona realizowana i w jakim stopniu realizuje cele klienta.

 

 

a jest to jakość postrzegana, czy jakość obiektywna? w języku potocznym: jakość widziana oczyma zamawiającego, czy jakość usługi jako produkt wolny od wad, czyli wykonany zgodnie z umową ?

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

i w jakim stopniu realizuje cele klienta

 

No chyba powinna w najwyższym stopniu, nie? A co jest najważniejsze dla klienta zamawiającego pozycjonowanie? Słodkie pierdzenie handlowca, czy telefony i zamówienia od klientów? Jeżeli odpowiesz sobie na to pytanie to będziesz wiedział jakie SEO się liczy. Tak jak to już @M0drzew, napisał - jest SEO skuteczne albo nieskuteczne a ja dodam jeszcze od siebie, że na daną chwilę i tyle w temacie. A panowie w białych kapeluszach, biorących od klientów 2k m/c za opowieści z mchu i paproci jacy oni to nie są wspaniali i jakich to oni certyfikatów rzetelności nie mają i jak oni to nie dopieszczają domeny, która nigdy topów nie zobaczy są dla mnie zwykłymi naciągaczami i o s z u s t a m i.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


model ryczałtowy jako jedyny słuszny

 

On jest jedynie słuszny dla osób, które nie potrafią pozycjonować, bo wiedzą, że jak zostaną na rozliczeniu za pozycję to bardzo szybko będą musiały manatki spakować i jechać na zmywak do azji. Dlatego właśnie jest on szeroko promowany w kręgach w których się obracasz.

 


otrzymuje bardzo często deklaracje

 

Ojjj czego ja bym nie naobiecywał jak by i ktoś naiwny chciał płacić za obietnice (przypomina - pozycjonowanie to nie polityka i nie wybory :) )

 


i jest w pełni bezpieczna

 

Nawet sami nie wiedzą co obiecują?

 


Uważam, że jeśli klient oczekuje szybkich rezultatów, a agencja zapewnia mu je

 

Przyprowadź mi tu agencję, która zagwarantuje mi top3 na podane przeze mnie frazy, podpisuję umowę na pniu jeszcze dzisiaj.

 


to usługa realizowana jest zgdnie z umową i nie mam podstaw, aby kwestionować jakość usługi

 

Tak, jeżeli zapewnia rezultaty i płatność jest od rezultatów (pozycji, sprzedaży, czegokolwiek umówionego z klientem) to oczywiście tak.

 


realizuje cele klienta to nie powinno się negować jej jakości

 

Jak już napisałem wcześniej - jakość dla klienta to zamówienia, nic więcej. Klienta nie obchodzi co jest ze stroną robione, czy tam jakiś szaman czary odprawia, czy Kowalski klepie katalogi z tekstami "W dawnych czasach...".

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient płacący kilka tys. miesięcznie otrzymuje bardzo często deklaracje ze strony agencji, że usługa świadczona jest na najwyższym poziomie i jest w pełni bezpieczna. Bezpieczna w odróżnieniu od ofert za efekt.

 

dał się nabrać na marketingowo-bełkotową ściemę. Jak chcesz żeby Twoja strona sztucznie podnosiła swoją pozycję w serp'ach to z definicji nie ma "w pełni bezpiczenie".

Chcesz "bezpiecznie" bierz adwords'a ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często odbieram telefony od agencji z ofertą poozycjonowania mojego zaplecza. Zawsze zapewniają mnie że stosują bezpieczne pozycjonowanie zgodnie ze wskazówkami google. Nie wiem jak można wypozycjonować na pierwszą stronę wyników w/g tej metody.  Na prośbę o referencje czyli kontakt do firm dla których pracowali zaczynają kręcić lub zasłaniają się tajemnicą handlową. 

Co ciekawe przedstawiciele kilku firm są tu na forum.  Korci mnie aby przyjąć ofertę i później opisać na swoim blogu bezpieczne metody pozycjonowania w/g wskazówek google danej firmy. 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up a ile ja dostaję maili z ofertą "pozycjonowania płatnego tylko za top z gwarancją efektów, 3 miesiącami gratis, najniższą ceną", itp. bzdetami. Czasem dla śmiechu odpisuję, że bardzo chętnie i mogą zaczynać od zaraz. Nigdy nie było dalszego odzewu : :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 A panowie w białych kapeluszach, biorących od klientów 2k m/c za opowieści z mchu i paproci jacy oni to nie są wspaniali i jakich to oni certyfikatów rzetelności nie mają i jak oni to nie dopieszczają domeny, która nigdy topów nie zobaczy są dla mnie zwykłymi naciągaczami i o s z u s t a m i.

 

 

Z jednym takim białym kapeluszem mam umowę od 04.2014, przez ten czas udało im się na kilka dni wejść do top 30 (okres mocnych zmian w google maj/czerwiec '14) do dzisiaj praktycznie wszystkie frazy poza top100 ale dalej "walczą".

Moje szczęście, że jedyny mój koszt to przedłużanie domeny i postawienie kiedyś strony - pozycjonowanie płacone za efekt. Pan biały kapelusz jest uczestnikiem tegoż forum :) Przez telefon słyszałem przed podpisaniem umowy, że białymi metodami w ciągu maksymalnie 2-3 miesięcy będą topy, a teraz to jest moja wina, że nie ma topów, bo: strona nie spełnia standardów, nie płacę adwordsów, nie ma fejsbooków i innych sociali i dlatego nie ma szans by były topy...

 

ale mogą za jedyne X zł prowadzić mi fejsa, albo za drobne Y zł prowadzić kampanie adwords...

 

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale mogą za jedyne X zł prowadzić mi fejsa, albo za drobne Y zł prowadzić kampanie adwords...

 

I pozostańmy przy tym, że białe kapeluszniki jedyne co potrafią to prowadzić pejdże (tego każdy uczy się teraz już w podstawówce), bo co do adwords... to też nie jestem przekonany, czy potrafią zoptymalizować kampanię.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


bo: strona nie spełnia standardów, nie płacę adwordsów, nie ma fejsbooków i innych sociali i dlatego nie ma szans by były topy...

A co toto według nich ma do pozycjonowania ? Jak zamawiam pozycjonowanie to chcę być wysoko w organikach, a nie płacić adwords.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co toto według nich ma do pozycjonowania ? Jak zamawiam pozycjonowanie to chcę być wysoko w organikach, a nie płacić adwords.

 

 

poważnie??? a mister łajt kapelusz ma na to inne zdanie:

 

Jeżeli macie budżet na reklamę to można zacząć od początku:

- możemy wam zaproponować budowę nowej  responsywnej strony zoptymalizowanej pod Googole z wtyczkami do SM

- prowadzenie social media

- copywriting

- prowadzenie marketingu szeptanego

- obsługa adwords

Praktycznie nasza oferta jest kompleksowa problem stanowi jedynie budżet  jaki jest przeznaczany przez firmy na reklamę

Zaznaczam, że mają już podpisaną ze mną umowę na pozycjonowanie, a ten tekst dostałem ok 6-7 miesięcy po podpisaniu umowy i braku jakichkolwiek wyników, jak zacząłem się dopytywać o co kaman, że nie ma wyników...

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisz im że nie chcesz nowej strony bo jak podpisali umowę to na istniejącą i wtedy właśnie powinni zgłaszać uwagi, social media też nie chcesz bo Ty chcesz pozycjonowanie.

- copywriting - hm to by musieli wytłumaczyć dokładniej bo nie za bardzo rozumiem, zamawiam pozycjonowanie, a oni oferują copywriting ?

Marketingu szeptanego też nie chcesz tylko pozycjonowanie, obsługi adwords także.

 

Jeśli tak Ci napisali to ja widzę że proponują wszystko, tylko nie tą usługę co chciałeś a więc pozycjonowanie.

 

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak Ci napisali to ja widzę że proponują wszystko, tylko nie tą usługę co chciałeś a więc pozycjonowanie.

 

Skoro im pozycjonowanie nie wychodzi to się ostatnio wzięli za coś szczególnie intratnego (nie nie... nie chodzi o PP, bo to też im nie idzie :D ) ..............  robią szkolenia z pozycjonowania !!

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z jednym takim białym kapeluszem mam umowę od 04.2014, przez ten czas udało im się na kilka dni wejść do top 30 (okres mocnych zmian w google maj/czerwiec '14) do dzisiaj praktycznie wszystkie frazy poza top100 ale dalej "walczą".

To muszą być bardzo trudne frazy.

Innego wytłumaczenia nie ma :)

 

eM

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie firmy powinny być stawiane przed "wirtualnym" pręgierzem (czyli powinno pisać się wprost: firma xxx postępuje tak, a tak), bo inaczej nadal będą się czuli bezkarnie. A smród roznosi się wokół całej branży.

Ale z pozycjonowaniem jest jak z branżą budowlaną (kto ostatnio remontował mieszkanie,lub budował dom powinien wiedzieć o co chodzi): każdy jest "specjalistą", a później musisz zapłacić 2 razy więcej za ekipę, która poprawi po "specjalistach". Ale takich, którzy potrafią poprawić, lub zrobić od razu prawidłowo to jest jakieś 10-15 % branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności