Skocz do zawartości

Korpo czy mała firma dla programisty ?


Bart.

  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał na pierwszą pracę?

    • Korpo
      10
    • Firma 15-20 prac.
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest trochę loteryjne. Są lepsze i gorsze małe firmy, podobnie zresztą jak korporacje. W korporacji przeważnie zasady co do urlopów, premii, itp., są jasno i z góry ustalone. W małych firmach przeważnie wszystko będzie bardziej spontaniczne :) Dużo zależy też na jakiego trafisz przełożonego. Intuicja coś Ci podpowiada?

Prosty program do fakturowania: finansis.pl/faktury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zrob rachunek sumienia ;) w wiekszosci w korpo sa sztywne zasady zeby calosc luda jakos w ryzach trzymac. Male firmy czasami eldorado i praca z dnia na dzien. Masz 50% szans ze trafisz dobrze, ale jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz. Skoro teraz masz pozytywny odzew z 2 firm to znaczy ze masz to cos co jest pozadane na rynku dlatego w jaki kierunku nie pojdziesz zrobisz dobrze. Zawsze dobrze tam gdzie nas nie ma.

Naprawa samochodów i stacja kontroli pojazdów. Stacja diagnostyczna w Pile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem...

Na pierwszą pracę polecam korpo. Wyrobisz sobie CV (jeśli firma znana, to zapunktujesz), a i też będziesz miał od początku zaplanowaną ścieżkę rozwoju. W małej firmie niestety jest tak, że więcej (zazwyczaj) się wymaga - panują bardziej "ścisłe" relacje, więcej mogą na Tobie wyprosić, wymóc, Ty będziesz miał wyrzuty sumienia, w efekcie czego nie będziesz chciał zawieść swojej "rodziny" i będziesz siedział po godzinach czy weekendami. Nie wspominając już o tym, że zdobycie urlopu może być katorgą, bo "projekt trwa, potrzebujemy cię".

W korpo (w takiej korpo, korpo) masz wszystko ustalone. Pracujecie w grupach projektowych, na wszystkie jest odpowiedni stopień komunikacji, wyznaczone odpowiednie osoby, delegacja zadań odbywa się sprawnie. Nie jesteś obarczany problemami innych programistów, a niestety w małej firmie jest tak, że w tak małej społeczności wszyscy się mielą w problemach firmy. W korpo będziesz od tego odcięty i skupiony na swoich zadaniach. W małej firmie frustracje innych będą odbijać się dość solidnie na Twojej pracy.

Tak swoją drogą, skoro korpo chce Cię na 2 miesiące próbne, to uderzyłabym tam, poznała ich etc. Jak się sparzysz, to optymistycznie pomyśl o tym, że za te 2 miechy w małej firmie może nadal będą poszukiwać kogoś takiego jak Ty :) Lub w każdej innej - jak teraz masz dwie propozycje, to po dwóch miesiącach na pewno coś jeszcze znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie żeby nie sugerować odpowiedzi, nie napisałem, że jestem obecnie na próbnym miesiącu już w małej. W drugiej mogę zacząć od lipca.

Większość rzeczy, o których piszecie się pokrywa. Jedną zasadniczą różnicą w tych firmach będzie to, że w korpo będę mógł się nauczyć mnóstwa technologii, nowych technologii, bo co do atmosfery i narzędzi to w obu jest ok, choć co do jakości kodu to przewaga leży po stronie większego.

Pod koniec miesiąca będę miał na pewno pogląd na pracę w takiej firmie i zadecyduję czy to dla mnie czy idę wyżej. Gdzieś na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz też czym się różni praca na etacie od freelancera: chodzi mi o:

1) ilość pracy w stosunku do freelancerki

2) gdzie jest lepiej Twoim subiektywnym zdaniem?

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz też czym się różni praca na etacie od freelancera: chodzi mi o:

1) ilość pracy w stosunku do freelancerki

2) gdzie jest lepiej Twoim subiektywnym zdaniem?

1) jako freelancer pracowałem ile chciałem i w jakich godzinach chciałem {preferowałem wieczorne} oraz brałem projekty, które chciałem

2) zasadniczą różnicą poza tym co w 1) jest fakt, że tu jest stała kwota miesięczna, a jako freelancer masz raz x, raz y no i w firmie masz bezpośredni kontakt z ludźmi.

Generalnie dążę do dobrego etatu + to co robiłem dotychczas w wolnych chwilach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej w małej firmie, kwestia samopoczucia, w małej firmie wszyscy się znają, a w korpo jesteś zachodzi zjawisko samotności w tłumie.

Zabawie się we wróżbitę Macieja - pozostało ci jeszcze kilka godzin i dostaniesz bana:P

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem dać feedback jak to wszystko wyszło i myślę, że po 3 miesiącach mam dobry ogląd na sprawę, zważywszy, że kumpel poszedł do tej właśnie korpo. Może komuś się przyda przy rozterkach bądź chęci zmiany.

 

Mając takie porównanie, mogę powiedzieć, że jestem zadowolony, na pewno wybrałem dobrze.

 

Mam lepsze pieniądze i lepszą atmosferę pracy tj. realny wpływ na wygląd projektu, w pewnym zakresie dowolność w wybieraniu rozwiązań/technologii, brak jakichś wyścigów, życiowe terminy realizacji {negocjowalne} oraz dobry, bezpośredni kontakt z przełożonymi.

 

Także mogę zdecydowanie polecić takie nieduże firmy, tymbardziej, że ostatnio ich sporo powstało i oferują dobre warunki.

 

Jeszcze w odpowiedzi do wypowiedzi użytkownika 

harleyka

dodam, że nie zdarzyła się nigdy praca po godzinach, a urlop wakacyjny dostałem bez problemu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mając takie porównanie, mogę powiedzieć, że jestem zadowolony, na pewno wybrałem dobrze.

 

Mam lepsze pieniądze i lepszą atmosferę pracy tj. realny wpływ na wygląd projektu, w pewnym zakresie dowolność w wybieraniu rozwiązań/technologii, brak jakichś wyścigów, życiowe terminy realizacji {negocjowalne} oraz dobry, bezpośredni kontakt z przełożonymi.

 

Także mogę zdecydowanie polecić takie nieduże firmy, tymbardziej, że ostatnio ich sporo powstało i oferują dobre warunki.

dodam, że nie zdarzyła się nigdy praca po godzinach, a urlop wakacyjny dostałem bez problemu ;-)

 

Dobrze -hhmmm... pogadamy za 18-20 lat :D Poza tym skoro nigdy nie pracowałes w nadgodzinach to znaczy, że nei wiesz po co to się robi a to znaczy, że jak popracujesz kilka razy z szefem "sukinsynem" nad głową bo terminy gonią, bo na wczoraj, bo się nei wyrobimy, bo KPI padają - zobaczysz jak to jest.

 

W korpo jest zespół - no chyba, że pracujesz solo :)

 

Radzę Ci zapoznaj się na wszelki wypadek z KP oraz jak się robi notatki służbowe. To tak na wszelki wypadek bo w korpo dupochron to podstawa :D

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności