Skocz do zawartości

LastPass złamany, wykradziono dane.


jimmi

Rekomendowane odpowiedzi

Przydaje się jeszcze wyrobienie jakiś nie do końca jawnych metod zapisu. Np wszystkie cyfry zapisujemy pomniejszone o 2, a każde q to o i na odwrót. Bo co jeśli taki notatnik wpadnie komuś w ręce? :nauka:

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

nie ma idealnego rozwiązania. Wg. mnie notatniki / kartki mają również bardzo dużo wad m.in. gdy podnosimy ich poziom bezpieczeństwa trzymając tylko np. w domu - nie mamy do niego dostępu w pracy / wyjazdach / spotkaniach itd. Co np. w moim przypadku jest nie do pomyślenia, ze w większości miejsc gdzie jestem nie mam swoich haseł.

A znów jak będziemy jeździć z notatnikiem do pracy / spotkania / wyjazdy - to na każdym z nich może nam on zginąć, możemy go na przestrzeni X lat zgubić w drodze, może być jedno z miejsc w którym jesteśmy po prostu okradzione... A nawet przypadki skrajnie losowe i nieprzewidywalne - zalanie notatnika, zniszczenie przez dziecko, pogryzienie przez psa itd.

Jak patrzę na plusy i minusy kartek - to wg. mnie są równie niebezpieczne a nawet bardziej niż właśnie chmury / programy szyfrujące itd.. I wg. mnie bardziej osoby "starszej daty" myślą, że co na kartce to bezpieczniej - i w kwestii ataków hakerów mają rację ale w 100 innych przypadkach ich dane są mniej bezpieczne.

Podobnie jak z pieniędzmi ludzie w starszym wieku mają wrażenie, że jak będą mieć swoje oszczędności "pod poduszką" to będą bezpieczniejsze niż w banku - i tu podobnie też ma to plusy ale i bardzo wiele minusów...

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma idealnego rozwiązania. Wg. mnie notatniki / kartki mają również bardzo dużo wad m.in. gdy podnosimy ich poziom bezpieczeństwa trzymając tylko np. w domu - nie mamy do niego dostępu w pracy / wyjazdach / spotkaniach itd. Co np. w moim przypadku jest nie do pomyślenia, ze w większości miejsc gdzie jestem nie mam swoich haseł.

A znów jak będziemy jeździć z notatnikiem do pracy / spotkania / wyjazdy - to na każdym z nich może nam on zginąć, możemy go na przestrzeni X lat zgubić w drodze, może być jedno z miejsc w którym jesteśmy po prostu okradzione... A nawet przypadki skrajnie losowe i nieprzewidywalne - zalanie notatnika, zniszczenie przez dziecko, pogryzienie przez psa itd.

Jak patrzę na plusy i minusy kartek - to wg. mnie są równie niebezpieczne a nawet bardziej niż właśnie chmury / programy szyfrujące itd.. I wg. mnie bardziej osoby "starszej daty" myślą, że co na kartce to bezpieczniej - i w kwestii ataków hakerów mają rację ale w 100 innych przypadkach ich dane są mniej bezpieczne.

Podobnie jak z pieniędzmi ludzie w starszym wieku mają wrażenie, że jak będą mieć swoje oszczędności "pod poduszką" to będą bezpieczniejsze niż w banku - i tu podobnie też ma to plusy ale i bardzo wiele minusów...

Idąc takim tokiem to najlepszych rozwiązaniem jest dopracowanie swojej pamięci na maksa i zapamiętywanie wszystkiego, wtedy nikt hasła nie znajdzie, chyba że będziesz torturowany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasła do ważnych stron/serwisów, wrażliwe dane trzymam na 2ch zaszyfrowanych pendrivach z czego jeden to backupowy ;)

W czasach kiedy karty kredytowe i płatnicze w Polsce były jeszcze nowością, ja z uwagi na zawód wykonywany z kartami akurat byłem oswojony, więc wyjeżdżając na wakacje uznałem, że wezmę tylko parę groszy w gotówce i 2 karty.

Szybciutko gotówka się skońćzyła, więc idę z kartą do bankomatu. I tu żarówka się zaświeciła. A PIN kolego to jaki jest? Nie pamiętałem, nie zapisywałem na karteczkach, bo to przecież głupota. Coś mi tam świtało, ale przecież nie mogę kombinować w nieskończoność.

Więc telefon do domu, którego pilnowała Babcia.

I od razu wyobraziłem sobie jak Babcia uruchamia sprzęty i radzi sobie z zaszyfrowanymi pendrivami, do których zresztą też jest jakieś hasło.

Ale tak nie było. Był notesik, odpowiednio zapisane PIN-y. Więc Babcia psłusznie wykonała krótkie konkretne polecenia wydane przez telefon i po paru minutach mogłem jednak cieszyć się z wakacji.

Tak na marginesie, wyjeżdżając na wakcje zawsze zostawiam karteczkę synom, z numerami kont bankowych, Paypalow i podobnych, dostępami do serwerów. człowiek nigdy ne wie co go czeka.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc takim tokiem to najlepszych rozwiązaniem jest dopracowanie swojej pamięci na maksa i zapamiętywanie wszystkiego, wtedy nikt hasła nie znajdzie, chyba że będziesz torturowany :P

Zdecydowanie rozwiązanie idealne.

I przy okazji ćwiczy się pamięć, żeby na starość nie zwabić tego niemca co to ludziom wszystko chowa...

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paq ten notatnik co na foto mam od 2008 roku, więc błagam nie opowiadaj, że to bardziej niebezpieczne jak hasła w chmurze.

No a ja i pewnie miliony osób posiada hasła w formie wirtualnej od wielu lat i również jest OK.

To, że Tobie nic się nie zdarzyło nie znaczy, że każdy kto posiada fizyczny notatnik może czuć się bezpieczny, tak samo ja mając dane w formie wirtualnej. To, że danym osobom korzystającym z X metody nic się nie stało z danymi nie świadczy, że ta metoda jest najlepsza... choć jest tendencja, że każdy chwali swoje rozwiązania trochę zapominając o potencjalnych ryzykach danej metody.

Jak pisałem - przypadki losowe które w chmurze zdarzyć się NIE mogą mogą się zdarzyć z takim notatnikiem: kradzież fizyczna (np. [ osoba domniemana o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia ]), zalanie (np. samemu, dziecko, sąsiad), spalenie (np. pożar), pogryzienie (np. przez psa), rozszarpanie (np. przez dziecko), wyrzucenie (np. przez babcie) itd. - ile niebezpieczeństw czyha. W chmurze są to zagrożenia które nie występują.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja i pewnie miliony osób posiada hasła w formie wirtualnej od wielu lat i również jest OK.

To, że milion osób robi to samo nie oznacza, że jest to dobre rozwiązanie. Ciągle słyszy sie o włamaniach do różnych systemów informatycznych. Nie mógłbym spać przechowując hasła w takich systemach jak LastPass. Najlepszym sposobem na poprawienie bezpieczeństwa danych jest oddzielenie ich od internetu. Nikt jeszcze nie wymyśił lepszego.

Dlatego sen z notatnikiem pod głową jest snem bezpiecznym. :)

PS.

Potrafię się posługiwać kartami płatniczymi a pieniądze przechowuję w bankach, do których hasła dostępowe trzymam pod głową. ;) Lepszy sen.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie hasła w chmurze a jedynie do banku/systemu płatności w notatniku i tyle w temacie - po co się ekscytować. Chyba że Max ma jakieś hasła do supertajnych komnat BH to co innego - zaszyfrować w notatniku i jest git.

𝓒𝓸𝓰𝓲𝓽𝓸, 𝓪𝓻𝓻𝓲𝓹𝓲𝓸 𝓭𝓲𝓮𝓶, 𝓿𝓲𝓿𝓸, 𝓬𝓻𝓮𝓭𝓸, 𝓮𝓽 𝓼𝓹𝓮𝓻𝓸, 𝓱𝓾𝓶𝓪𝓷𝓲𝓽𝓪𝓽𝓮𝓶 𝓷𝓸𝓷 𝓭𝓮𝓼𝓽𝓻𝓾𝓬𝓽.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności