Skocz do zawartości

Nadchodzi kolejny update algorytmu? Coś drgnęło w serpach? Google coś miesza? Przetasowania w TOPach?


MaxPan

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jakakolwiek anomalia w serpach od razu budzi strach i przerażenie oraz pytanie w stylu "czyżby znów się coś szykowąło?"

 

Przeciez to normalnie że co chwile coś się dzieje na świecie więc o co to larum ? Zmiany były są i będa. Raz mniejsze raz większe. nie ma co podciagać tego pod jeden algorytm 

 

Pingwina 4.0 nie było - było coskolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up@ oczywiście, że tak. Inaczej byś patrzył na sytuację, gdyby twoim jedynym dochodem była działalność związana z pozycjonowaniem i gdybyś był jedynym żywicielem rodziny i musiał opłacać wszystko i opiekować się chorą żoną. Wtedy byś inaczej śpiewał.

Może nie przesadzaj z tym strachem i przerażeniem, i że "nie ma co podciągać tego pod jeden algorytm". Od kilku miesięcy miesza, przelicza na nowo, nie ma jako takiej stabilizacji. Frazy które miałem na najważniejsze frazy ogrodnicze w jednym większych miast w PL (poz 1-3) przez blisko rok, teraz mam teraz w ogonie. Potrafisz  wytłumaczyć co się zmieniło? Co spowodowało, że spadłem w pozycjach, robiłem coś gorzej od konkurencji?

Jak będzie ci się coś chrzanić w pracy, w życiu to sobie wydrukuj i przyklej, nad łóżkiem najlepiej. Jeśli masz dzieci to wydrukuj im wizytówki i też im daj, może rozdaj kolegom w pracy, mamie, tacie, babci:

" Przeciez to normalnie że co chwile coś się dzieje na świecie więc o co to larum ? Zmiany były są i będa. Raz mniejsze raz większe. nie ma co podciagać tego pod jeden algorytm" 

jak dla mnie dyskusja z kimś takim jak ty nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla sytuacji prywatnej:

Quote

 gdyby twoim jedynym dochodem była działalność związana z pozycjonowaniem i gdybyś był jedynym żywicielem rodziny i musiał opłacać wszystko i opiekować się chorą żoną. Wtedy byś inaczej śpiewał.

Bardzo niemądre posunięcie. Pierwsi dostali po tyłku seowcy w 2013 roku kiedy wjechał pierwszy pingwin (niektóre firmy SEO często padały jak muchy).

Wiele osób działało jak Ty i niestety od 2013 nie mam kontaktu z wieloma fajnymi osobami (Albo poszły w PPC albo inne branże IT albo totalnie zmieniły model rozliczania SEO).

Trzeba dywersyfikować zarobki - szczególnie w Twojej sytuacji.

Oczywiście rozliczasz się za efekt i pewnie w modelu top10? (11 pozycje nie pozwala ci zarobić)?

Po aktualizacji pingwina przecież jasno powiedziano że będzie real time. Niektórzy wzięli to zbyt dosłownie do siebie. Rotacja jest w  cyklach co tydzień (często na weekend) oraz jakieś porządne przesunięcia raz w miesiącu (patrzę od początku października 2016).

Pozdrawiam.

PS Z troski piszę nie ze złośliwości. Jakbym codziennie rano wstawał i był w strachu czy znów spadło czy nie bo rozliczam się np za efekt i każda złotówka jest na wagę złota (de facto jesteś w 100% zależny od algo google swoim posunięciem- nie masz nawet jednego procenta przerzucenia ryzyka na klienta :) )- to bym zwariował pewnie już kilkukrotnie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, tomek_25 said:

Z całym szacunkiem dla sytuacji prywatnej:

Bardzo niemądre posunięcie. Pierwsi dostali po tyłku seowcy w 2013 roku kiedy wjechał pierwszy pingwin (niektóre firmy SEO często padały jak muchy).

Wiele osób działało jak Ty i niestety od 2013 nie mam kontaktu z wieloma fajnymi osobami (Albo poszły w PPC albo inne branże IT albo totalnie zmieniły model rozliczania SEO).

Trzeba dywersyfikować zarobki - szczególnie w Twojej sytuacji.

Oczywiście rozliczasz się za efekt i pewnie w modelu top10? (11 pozycje nie pozwala ci zarobić)?

Po aktualizacji pingwina przecież jasno powiedziano że będzie real time. Niektórzy wzięli to zbyt dosłownie do siebie. Rotacja jest w  cyklach co tydzień (często na weekend) oraz jakieś porządne przesunięcia raz w miesiącu (patrzę od początku października 2016).

Pozdrawiam.

PS Z troski piszę nie ze złośliwości. Jakbym codziennie rano wstawał i był w strachu czy znów spadło czy nie bo rozliczam się np za efekt i każda złotówka jest na wagę złota (de facto jesteś w 100% zależny od algo google swoim posunięciem- nie masz nawet jednego procenta przerzucenia ryzyka na klienta :) )- to bym zwariował pewnie już kilkukrotnie.

 

Cóż dziękuję za wyrozumiałość, od nowego roku zamierzam zmienić model rozliczeń, bo wyniki jak najbardziej mam swojej pracy, lecz przy tak dużej rotacji pozycji i częstych zmian taki model współpracy nie sprawdza się. Mam już jeden pomysł, czyli połączenie abonamentu i rozliczania za efekt.

Szykuje mi się przynajmniej kilka bardzo chudych miesięcy, ewentualnie poszukam pracy dodatkowej. Coś się zawsze wymyśli. I tak, obecna sytuacja jest hiper stresująca. Wszystko szło dobrze do sierpnia, od września stagnacja w przychodach, a od kwietnia wchodzi mi duży zus. Swoją firmę zaczynałem od totalnego zera, na starcie nie miałem żadnych klientów tylko telefon w ręku i doświadczenie w wypozycjonowaniu 3 stron:) Dzisiaj mam prawie 10 razy tylu klientów i by dobrze to prosperowało, gdyby nie sytuacje losowe, łącznie z algoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Jak juz kończa Ci się argumenty to wyjeżdzasz personalnie ? Oczekujesz pogłaskania po głowie ? Poklepania po ramieniu ? Dyskutujesz ze mna codziennie 


Potrafisz  wytłumaczyć co się zmieniło? Co spowodowało, że spadłem w pozycjach, robiłem coś gorzej od konkurencji? 

Potrafię. Kazdy ma jakies wnioski mniejsze lub większe. Podtrzymuję to co napisałem powyzej: nie była to tylko stricte aktualizacja pingwinowa. Mam dostęp do kilkudziesięciu stron różnych firm i naprawdę jest dużo stałych ale równiez dużo zmiennych. Linki to tylko jeden z czynników za ktore coś się oberwał: sa jeszcze treści i on-site. Za to tez sie w updejcie wrzesniowym, paxdzienirkowym oberwało.

@tomek_25 trafnie to ujął - siadam codziennie rano po to żeby sprawdzić co się dzieje i spokojnie piję kawę lub herbatę i analizuję. Pozycjonowanie nie jest moją jedyną działalnością - jest jeszcze SEO  

Z troski piszę nie ze złośliwości.

No daj spokój że aż tak się troszczysz o konkurencję  

Edytowane przez PawelFM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, SPX said:

Panowie konkretne pytanie. Czy Statlink nadal działa czy raczej szkodzi?

Konkretna odpowiedź (w zasadzie odpowiedzi) na konkretne pytanie:

1. Nadal działa

2. Raczej szkodzi

Zależy od użycia.

 

 

 

  • Like 1

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o algorytmie i zmianach ... a nie o SWLach i co komu działa.

  • Like 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności