Skocz do zawartości

Nadchodzi kolejny update algorytmu? Coś drgnęło w serpach? Google coś miesza? Przetasowania w TOPach?


MaxPan

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę dziwny termin na core update, zwykle wdrażali je przełom kwietnia/maja.

Wczoraj była premiera GPT 4, a dziś core update w Google, na pewno nie ma nudy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mocne rotacje w serpach - pewnie do końca jeszcze sporo się zmieni. Na wielu konkurencyjnych frazach do góry poszły strony zapomniane, nie linkowane od dawna. Zwykle core update wiązał się z większym przeliczeniem linków, zobaczymy jak będzie teraz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś zauważył jakieś znaczne przetasowania? Ja patrzę dzisiaj na wyniki w odpowiedzi na niektóre moje zapytania i nie mogę uwierzyć jak one są beznadziejne. Widzę też bardzo duże i dziwne zmiany na niektóre frazy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lj2m napisał:

Widzę też bardzo duże i dziwne zmiany na niektóre frazy. 

Zarankowało dużo krótkich artykułów kosztem długich + domen nielinkowanych od 1-2 lat. Dość dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widzę rollback na kilku frazach od 2-3 dni ... aczkolwiek trzeba będzie podzibać czemu spadło skoro długie zadane arty wypadły a w to miejsce weszło śmieciowo ;) 

  • Like 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, robią jakieś dziwne ruchy. Dwie strony, które w ostatnim upku bardzo mocno wskoczyły, teraz trochę tracą. Zobaczymy co z tego  wyniknie dalej ;) 

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Aleksiejs napisał:

Dwie strony, które w ostatnim upku bardzo mocno wskoczyły, teraz trochę tracą.

Na BHW podobne wnioski, strony które na ostatnich update mocno zyskały teraz straciły, ja też mam takie obserwacje. Pytanie co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pitreq_ napisał:

Już koniec mieszania? 

https://status.search.google.com/products/rGHU1u87FJnkP6W2GwMi/history nope :)

  • Like 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdrażanie update zakończyło się https://status.search.google.com/incidents/Cou8Tr74r7EXNthuEsaG

 

Co do obserwacji, ja póki co:
- strony, które zyskały na poprzednich 2 update - teraz zaliczyły spadki (podobnie piszą na BHW)
- strony, które oberwały update w listopadzie - mocno w górę
- podstrony z dużą ilością treści zaliczyły spadki, kosztem krótkich treści bardziej dopasowanych do frazy
- spadły artykuły ze starą datą, zyskały nowe artykuły z nowymi datami
- domeny nie linkowane 1-2 lata - mocno w górę
- domeny podlinkowane z publicznych, ale prawdopodobnie oflagowanych miejscówek - mocno w dół

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linkami, linkowaniem wszytko wiadomo to żadna nowość. Indeksują, poszerzają bazę oflagowanych miejscówek, zerują moc przekazywaną z tych miejscówek. To wszytko było do przewidzenia i do zniwelowania. Natomiast jak zauważył Zgred i Matusik manipulacje z kontentem na rzecz krótkich treści jest co najmniej dziwna. Myślę, że będzie korekta. Bo pisane "z palca" teksty eksperckie, naukowe nie mogą być obniżane na rzecz cytatów. Co do reszty, tak słabo linkowane strony powyłaziły w topy ale to tylko dla tego, że te mocno/bezmyślnie linkowane spadły a pustego miejsca nie może być. Tak jak napisałem wyżej kwestia linków to nic nowego ale indeksowanie treści to jak widać nowe pomysły. Czy zostanie tak jak jest teraz? Myślę, że na pewno nie. Będą korekty. 

 

p.s z unikalnym kontentem graficznym jest jeszcze ciekawsza sytuacja ale ja mylę, że to związane z próba wprowadzić w algorytm narzędzia do wykrywania generowanych grafik przez sztuczna inteligencje. Zauważyłem, że z indeksu powypadało wiele archiwalnych dokumentów, skanów na starych, mocnych, portalach dla tego będą musieli to poprawić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, s_matysik napisał:

Wdrażanie update zakończyło się

 

no ja nie jestem przekonany, dzisiaj mam straszny miszmasz w pozycjach.

  • Like 1

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności