Skocz do zawartości

Nadchodzi kolejny update algorytmu? Coś drgnęło w serpach? Google coś miesza? Przetasowania w TOPach?


MaxPan

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiany jakieś są, ale największe zanotowałem 30 sierpnia. Były chwilowe, ale duże zmiany w branży, którą śledzę. Jedna ze stron dotkniętych pingwinem zanotowała chwilowy wzrost ruchu o 30% w godzinach okołopołudniowych. Przy ręcznym odpytaniu google nie widzaiałem jednak wzrostów pozycji dla tej strony na najważniesze frazy, natomiast zauważyłem spadki na 2-5 podstronę strony, która obecnie ma czołowe pozycje. Strona która zanotowała spadki ma bardzo mocny profil linków i naturalny, ale śledzę ich w majecticeo i wiem, że ktoś im zrobił blasta na frazy sprzedażowe niezwiązane z tematyką strony kilka miesięcy temu (dobrze ponad 0,5 mln. linków, co stanowiło 25% ich wszystkich linków, obecnie część tych linków w majestic już znikneła i stanowi około 12% ich linków). Powychodziły też wysoko inne strony, które pierwszy raz widziałem. Zmiany trwały jakąś godzinę. Test pingwina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich branżach +-5 pozycji więc bez szału. Z wyjątkiem strony która oberwała pierwszym pingwinem w 2013, ona obecnie puka do topu a stała na 30 pozycji, dziś skok o +20.

https://leczyc.pl - Oferta stacjonarnego leczenia alkoholizmu Warszawa
psychiatra Warszawa - https://psychiatra-gabinet.pl
Interesuje Cię problematyka zależności odwiedź https://medox.org.pl znajdziesz odpowiedź jak leczyć uzależnienia, tu nie leczą pedagodzy i księża tylko lekarze  i psycholodzy z uprawnieniami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up,

spamy pchane whitepressem?

nie masz na co kasy wydawac? ;)

 

Nie moje, tylko konkurencji w kilku branżach, którą monitoruje na setki fraz.

 

A to nie wiesz, że teraz się robi topy whitepressem? W końcu portale regionalne są takie sexy i bezpieczne ;)

Edytowane przez Hicarian

Ładowanie strony w 2 sekundy, polecam: Lh.pl . Test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to pingwin czy inna zmiana? Wydaje mi się, że jeszcze nie pingwin, bo strona z którą wiążę nadzieję wyjścia z pingwina stoi w miejscu. Choć we wtorek gemius pokazał około południa większy o 30% prognozowany ruch niż zwykle, choć google analytics tego nie odnotował.

 

Inna strona, która nie ma pingwina zanotowała we wtorek jednodniowy skok w liczbie odwiedzin o 100%, a dokładnie pomiedzy 09:00-13:00.

 

image.png

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up, jeżeli ze stata wylewa się czerwona rzeka to... WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności