Skocz do zawartości

Nadchodzi kolejny update algorytmu? Coś drgnęło w serpach? Google coś miesza? Przetasowania w TOPach?


MaxPan

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie moc śmieciowych linków z profili itp spadła. Tymi linkami są podlinkowywane zaplecza, dlatego strony linkowane zapleczami również oberwały. Na pewno statlink również oberwał, tylko nie wiem czy to ma związek z tym co napisałem w pierwszym zdaniu, czy było to działanie celowe skierowane na tego typu SWLe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWLe mogli rozje... wiele lat temu. W takie rzeczy się nie bawią. Od tego są donosy.

To nowy algo i refresh profili BL. Wiele nie było linkowanych ani aktualizowanych od kilku lat. Te co były to zwykle ze śmiecia.

Tutaj cudów bym się nie doszukiwał. Trzeba zebrać nowa bazę wolną od spamu, sieknąć w kilka domen bez anchorów, jakiś mix wielu opcji, zadbać o ilość kontentu i optymalizacji. Ale przecież wiemy to od kilku lat :)

Cytując chyba Xana :)

 

Jebło to jebło, na drążyć"

Edytowane przez szfab

O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

W Polsce najwięcej ludzi linkuje syfem.

W Polsce tak właśnie wyglądają "fachowcy" - wiedzą wszystko co inni robią i jak robią.

....czy było to działanie celowe skierowane na tego typu SWLe.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale wg Google SWL to każdy link pozycjonujący i przenoszący PR

  • Like 1

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dygresja...

 

u mnie zyskały strony których fraza kluczowa z pozycjonowania przewija się w artykułach,

forach jako zbitka słów. I nie chodzi tutaj o linki.

 

Przykład gdzieś na forum:

"sprawy karne... mogę polecić Tomasz Kowalski (Zabrze, Katowice). Konkretny adwokat, bronił mnie..." itp. 

 

Skok w górę dla frazy:

"Obrońca w sprawach karnych Zabrze"

 

Google zaznacza karny, karnych, karnego, karne w artykułach.

 

Z tego co widzę, wyłapałem to na 5 stronach gdzie ktoś tam o czymś rozmawiał bicie piany

zamiast linków zaczyna mieć znaczenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam wrażenie że G zaktualizowało bazy danych i wyrzuciło z baz stare nieaktualne,zaspamowane oflagowane domeny, W moim wypadku nowe stronki trzymają się nieźle, poleciały te stojące od paru lat w topach, obecnie linkowane od święta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirekm@mefi wystarczy poszperać... tutaj jest dość fajny wątek:

https://www.blackhatworld.com/seo/google-penguin-4-review.880460/

,a ten wspomniany przeze mnie miał miejsce X dni temu, nie mam za bardzo czasu, by go teraz szukać (w wolnej chwili podrzucę); niemniej jednak od tamtego momentu powstało kilka podobnych, na które też warto rzucić okiem. Z jednego dziubnąć, potem z paru innych, potestować, przeanalizować własne metody oraz ich aktualne efekty i chociażby nieco klarowności się zyskuje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale wg Google SWL to każdy link pozycjonujący i przenoszący PR

 

Każdy link dla Google to system wymiany linków? No chyba raczej nie. Choć wiem, że oficjalnie każdy link "sztucznie" dodany jest szkodliwy dla witryny ;)

Sęk w tym że Google jasno napisało co to jest SWL wg niego https://support.google.com/webmasters/answer/66356?hl=pl, niestety 99% branży tego nie ogarnia i cały czas myślą ze to eweb, golink czy statlink

  • Like 1

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tutaj jest dość fajny wątek

 

Bardzo fajny wątek.

 

 


Sęk w tym że Google jasno napisało

 

Nie patrz co google pisze, rób swoje.

  • Like 3

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że Google jasno napisało co to jest SWL wg niego 

 

 

Google też przez wiele lat zaprzeczało, że istnieje coś takiego jak pozycjonowanie i że możliwa jest jakakolwiek manipulacja wynikami wyszukiwania.

U kobiety ważniejsze są oczy niż piersi - kobieta bez oczu wygląda gorzej.

 

Polecam montaż anten legionowo - najlepszy montaż i serwis anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nam to udowadnia. :)

 

To swoją drogą ale Google siedzi z pozycjonerami na jednej gałęzi i jej nie obetnie.

U kobiety ważniejsze są oczy niż piersi - kobieta bez oczu wygląda gorzej.

 

Polecam montaż anten legionowo - najlepszy montaż i serwis anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności