Skocz do zawartości

Nadchodzi kolejny update algorytmu? Coś drgnęło w serpach? Google coś miesza? Przetasowania w TOPach?


MaxPan

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, djurek napisał:

Jeszcze nie ma końcu rolloutu

ano nie ma ale w przypadku serwisu z naprawmi to a) doorway pages b) świezy serwis c) brak linków - można powiedzieć, ze start od zera i od nowa :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, otwartyserwisagd napisał:

update algorytmu serwis https://e-naprawy.pl , znacznie spadł w rankingu

Update w mojej ocenie dotyczył linków i korekty aktualizacji z grudnia. Ten projekt widzę, że jest nowy i ma mało linków, dodatkowo widzę, że linki są głównie z 301 na expirkach, możliwe, że update przeliczył te linki z 301. Jak te 301 były wykonywane?

 

Druga sprawa, czy site serwisu nie spadł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, s_matysik napisał:

że update przeliczył te linki z 301

nic nie przeliczył :D ten serwis jest źle zbudowany od podstaw plus źle linkowany ... więc skonczył się czas kiedy rankował a pryz okazji updejt to zaorał. To by i tak padło nawet bez updejtu :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W następnych tygodniach ma być Review Update ... wiec relax :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ma ktoś już jakieś wnioski odnośnie ostatniego duble update. Wiem ze jeszcze nowy robot leci i wycina, ale jakiś wstępne wnioski może już są.

https://status.search.google.com/products/rGHU1u87FJnkP6W2GwMi/history

 

𝓒𝓸𝓰𝓲𝓽𝓸, 𝓪𝓻𝓻𝓲𝓹𝓲𝓸 𝓭𝓲𝓮𝓶, 𝓿𝓲𝓿𝓸, 𝓬𝓻𝓮𝓭𝓸, 𝓮𝓽 𝓼𝓹𝓮𝓻𝓸, 𝓱𝓾𝓶𝓪𝓷𝓲𝓽𝓪𝓽𝓮𝓶 𝓷𝓸𝓷 𝓭𝓮𝓼𝓽𝓻𝓾𝓬𝓽.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Grey Ronin napisał(a):

Czy ma ktoś już jakieś wnioski odnośnie ostatniego duble update.

 

 

* ai generated content w dużej mierze leci ale w połaczeniu z czymś - zawsze

* ogromna liczba reklam w połączeni z contentem czy to generowanym AI czy też pisanym aby był)

* rankingi, które sa mega długie i bez podpisów (bez EEAT)

* długie teksty (szczególnie portale newsowe) - ale to widac tylko na portalach anglojęzycznych tworzonych pod reklamy i afiljacje. Na rynku polskim obejrzyj xgp-pl oraz motohigh-pl (szczegolnei XGP ładnie leci na pysk)

* jak cos wylatuje z Discover to z reguły słaba treśc ale też nadmiar reklam (szczególnei reklama banerowa w ATF jest szkodząca)

* thin content + banery ads + opcjonalnie afiliacja

 

O HCU nawet nie wspomne, ze tresci kupy się nie trzymały ...

 

Ciekawostka: po pierwszej fali PURE SPAM (i tutaj za pure spam to było kilka elementów razem na stronie) któr akonczyła się banownaiem serwisów potem nastąpiła fala wyrzucania z top100 całych serwisów ale pozostawały zaindeksowane (kary nie było ,site: oddawał prawidłowe rezultaty)

 

No tak w skrócie ;)

  • Like 2
  • Thanks 3

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza fala to były uderzenia ręczne IMO. To tak wygląda, jakby uczepili się tych największych zjadaczów ruchu.

 

A ze spadkami widoczności (bez wyindeksowania) to jeszcze trzeba poczekać z oceną, bo nakłada się na siebie spam i core update. 

 

xgp pl notuje spadek od listopada 2023 stopniowo, tak samo jak funkymedia, motohigh i inne. Czy te serwisy oberwały? Wątpię, bo na niezłe frazy siedzą w top3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, okazwłoka napisał(a):

Pierwsza fala to były uderzenia ręczne IMO

ja jeszcze jedną rzecz podejrzewam - zauważ, że keidyś zeby byc przyjetym do Adsens trzeba bylo się napocić. Od paru lat mam wrażenie, ze było zdecydownaie łatwiej. I zbanowanie jak zafiltrowanie pozwala tym samym uniknąć automatycznego banowania kont adsense ktore pewnie ma inne algorytmy.

 

W jednym z wątkow ezotic (firma odpwoiedzialna za adsy) strasznie na nas najechał, że jako biali rycerze (to na tamtym forum) wskazujemy problem z ich reklamami - tylko paniusia nie skumała, że to nie jest problem z reklamami tylko sposobem ich wykorzystania i rozkłądem na stronie.

 

Tym samym jesli ktos zarabial 1000USD miesięcznie i uwalili 1000 stron to masz milion - ale to po stronie afiljanta. Czyli ile wydawca zaoszczedził skoro reklamy sie wyswietlają ale nei są juz klikalne bo lanbo ban albo filtr?

 

To sa kolosalne kwoty na rynkach anglojęzycznych. No i tak posrednich reklamowy nie zarabia swojej prowizji a ich klient nagle wydaje kasę wolniej bo shit traffic nie jest już na tych stronach :D

19 godzin temu, okazwłoka napisał(a):

funkymedia

ale oni ja∂a AI i to jest inna sprawa, a XGP czy MOTO za generowanie bezwartościowej tresci (co ciekawe własciciej moto dostał na forum google odpowiedź ode mnie i wystawił mi potym negatywną ocene na profilu JDG) - i wyszlo na moje ale musiałem poczekac 2 latka. Wtedy wyleciał z Discover

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś banowali adsense bez opamiętania, ale pewnie by już cały świat był zbanowany gdyby utrzymali taką politykę.

 

Twierdzisz, że teraz jest zupełnie inaczej i strony z adsense mogą więcej niż te bez podpiętych reklam? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, okazwłoka napisał(a):

Twierdzisz, że teraz jest zupełnie inaczej i strony z adsense mogą więcej niż te bez podpiętych reklam?

 

 

Nikt pewnie tego nie wie na pewno, ale takie stwierdzenie to by była już chyba czysta spekulacja?

Edytowane przez Farlicki

Pozdrawiam

Swidnica24 - Lokaty w Portalu o Świdnicy  Portal dla kobiet

Portal Biznesowy  Inne niezaindeksowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obrywania treści AI: to przy okazji tej aktualizacji algorytmu, widziałem spadki serwisów (na bardzo mocnych domenach) z treściami 100% AI, które lecą całkowicie, zeruje ich pozycje, jedyne co, to są to mocno konkurencyjne branże z YMYL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności