Skocz do zawartości

Co zamiast ZUSu?


webwinner

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ale z użytkownikiem webwinner już chcesz się dzielić na priv. Daj pan spokój:D A każdy kto się napala niech pamięta, że drugiej ustawy abolicyjnej składek zus naprawdę nie będzie.

hehe :) bo widzę, że jest z Poznania, więc dlaczego mam go nie zaprosić do biura? Nie odpowiedziałeś mi na żadne pytanie poza powtarzaniem mantry A każdy kto się napala niech pamięta, że drugiej ustawy abolicyjnej składek zus naprawdę nie będzie ....

bla bla bla :)

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam:

A dlaczego mam się dzielić z Tobą wiedzą, która kosztowała mnie lata pracy, wdrażania się i mnóśtwo kosztów? :)

Tak naprawdę to nie chcę, żebyś się ze mną dzielił, bo to i tak nic wartego uwagi.

A powiedz mi, dlaczego całe to forum robi taką "aurę tajemniczości" i nie pisze wprost jak np indeksować linki na dzień dzisiejszy?

Dzielenie się wiedzą z zakresu seo w dłuższej perspektywie ograniczy zyski osobie, która się nią podzieliła. Dzielenie się sposobem na "optymalizację zus" (legalnym, w 100% zgodnym z ustawami i nie naginającym tych ustaw) nic takiego nie zrobi.

bo widzę, że jest z Poznania, więc dlaczego mam go nie zaprosić do biura?

I zapewne uniknięcie opłacania składek zus pociągnie za sobą jakieś inne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, nawet rozumiem Twoje stanowisko :)


bo widzę, że jest z Poznania, więc dlaczego mam go nie zaprosić do biura?

I zapewne uniknięcie opłacania składek zus pociągnie za sobą jakieś inne koszty.

bzdura :) bilans zysków i strat jest mocno na korzyść.

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ooo jestem ciekaw jak to można zrobić :)? mam nadzieje, że nie masz na myśli AIP ... :)

https://seo-z.pl/zakladanie-spolek-wady-i-zalety/


Tylko, co z tego, że tego ZUS'u w spółkach można nie płacić? Jak zdarzy się konieczność zadzwonienia po pogotowie to zaczyna się problem. Zresztą za pełną obsługę księgową (nawet niech będzie, że jakaś godzi się na 400-500 zł) i tak swoje trzeba zapłacić. IMO gra nie jest warta świeczki, bo jak zapłaci się księgowej + wykupi prywatne ubezpieczenie medyczne (zakładam, że przecież krew, mocz itd. trzeba sobie co jakiś czas badać, albo pójść do internisty po coś na przeziębienie), to wychodzi raptem kilkaset zł mniej niż przy 100-procentowym ZUS'ie.

Ile to zatrudnić się u kolegi na umowę zlecenie i płacić za niego składki ? Umowa na 100zł/ms i składki to kwestia 50zł/ms i jest się ubezpieczonym w NFZ.

Ja do 30 dokumentów z pełną księgowość płacę 250zł netto.

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się nikogo przekonywać generalnie :)

Ale jeszcze raz pozwolę sobie wtrącić dwa zdania. Kolega wcześniej, bardzo słusznie zresztą wskazał jedno z rozwiązań, mega proste - czyli spółkę kapitałową, dajmy na to spółkę z o.o. - najprostszy przykład.

Koszt założenia w tej chwili całkowity (online - nie idziesz do żadnego urzędu ani notariusza) 350 pln. Całkowity koszt prowadzenia księgowości w Poznaniu 350 pln (chyba że wygenerujesz więcej dokumentów miesięcznie). Całkowity koszt ubezpieczenia w zus jak ktoś chce być ubezpieczony (podpisuje ze swoją spółką umowę zlecenie) ok 50 pln - ma ewusie, ubezpieczenie itd Kapitał zakładowy spółki 5k. Narysować to Wam? :)

Podatki? :) Nie musisz być nawet vatowcem. Dochodowy? Bajecznie prosta sytuacja.

Przeliczę to za Was, żeby się ktoś nie pogubił :)

350 pln i masz spółkę z o.o. :)

350 zł za księgowość w Poznaniu miesięcznie i np 50 za zus = 400 zł miesięcznie kosztów.

Masz firmę, ubezpieczenie i zysk. Aleeee nieeee :D hehe

Lepiej walić w ZUS jak w studnie.

Jak ktoś chce ładować na emeryturę - proszę bardzo :) Ja np nie chce i tego nie robię.

Ale polska tradycja nakazuje twierdzić, że jak ktoś korzysta albo zarabia - na bank ukradł :crazy:

edit:

webwinner,

pewnie jak jedziesz do mechanika bo Ci się auto zepsuje, to też prosisz go

"Ale nie może mi Pan pokazać tylko jak to zrobić, ja sobie sam zrobię??" ;)

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było jasne - moje pokolenie nie będzie miało emerytur (20 latkowie).... dlatego chce się ubezpieczyć od drogich szpitalu i drogiego leczenia. Po za tym ostatnio wydałem na dentystę 500 zł i nie żałuję tego - wolę inwestować w prywatne leczenie, ale chce się ubezpieczyć od złamania nogi, wypadku samochodowego itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


żeby było jasne - moje pokolenie nie będzie miało emerytur (20 latkowie).... dlatego chce się ubezpieczyć od drogich szpitalu i drogiego leczenia. Po za tym ostatnio wydałem na dentystę 500 zł i nie żałuję tego - wolę inwestować w prywatne leczenie, ale chce się ubezpieczyć od złamania nogi, wypadku samochodowego itd itd.

NFZ to jedna wielka parodia. Nawet jak idzie się do NFZ, to lepiej jest kupić swój gips, chyba, że chcesz chodzić w gipsie, który waży tonę.

A rekonstrukcji wiązadła krzyżowego itp. nie robiłbym na NFZ. Nie ma co żałować kasy na zdrowie. Na NFZ jak ci wczepią implanty to za 5 lat będziesz musiał je wymienić, bo kupują najtańsze :D

Ja to 8 lat temu obudziłem się na stole operacyjnym i słyszałem jak doktor uczył praktykanta wbijać truty w moją rękę. Zero NFZ. Ja już mam nawet uraz do dermatologów i to prywatnych, bo oni leczą na czuja. Chyba, że ja na takich trafiam. Wolę sobie sam wymaz skórny zrobić w szpitalu.

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

webwinner, piszesz o jakiś ubezpieczeniach, a ja zapytam czy ma ktokolwiek za was ubezpieczenie, które zagwarantuje mu operację serca, przeszczep wątroby czy trepanację mózgu za mniej niż 279,41 zł miesięcznie? coś mi się nie chce wierzyć


Po za tym ostatnio wydałem na dentystę 500 zł i nie żałuję tego

nie wiem co robiłeś, ale jeśli nie jest to bardzo pilne to zazwyczaj można dokładnie u tego samego dentysty zrobić to samo (ewentualnie z niewielką dopłatą za lepszy materiał) na NFZ, tylko chwilę trzeba poczekać

Przykład u mnie. Mam do wyrwania korzeń. Prywatnie od ręki pod 200 zł, ten sam chirurg za 3 tygodnie na NFZ za darmo. Jako że nie boli to spokojnie można poczekać.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

webwinner, piszesz o jakiś ubezpieczeniach, a ja zapytam czy ma ktokolwiek za was ubezpieczenie, które zagwarantuje mu operację serca, przeszczep wątroby czy trepanację mózgu za mniej niż 279,41 zł miesięcznie? coś mi się nie chce wierzyć

Tak, ja mam. Nie podam Ci co do grosza teraz bo jestem w domu ale ciut poniżej 50 złotych miesięcznie. (ZUS).

Tzn w standardach polskiego NFZ oczywiście :dirol:

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak, ja mam. Nie podam Ci co do grosza teraz bo jestem w domu ale ciut poniżej 50 złotych miesięcznie. (ZUS).

oczywiście, źle napisałem, chodziło mi o opcję tańszą niż ubezpieczenie zdrowotne w zus (kwotę napisałem ogólną przy działalności, ale oczywiście można taniej)

nie zmienia to faktu że każde te ubezpieczenia prywatne, możecie sobie włożyć gdzieś w przypadku prawdziwego problemu zdrowotnego

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności