Skocz do zawartości

Co zamiast ZUSu?


webwinner

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że wiele osób jednak korzysta z lekarzy na nfz, wiem, że matka przez 12mc po porodzie jest na urlopie macierzyńskim więc to nie do końca tak jest, że cała kasa idzie na prywatne cele urzędników

Mówisz o zdrowotnej, ale tutaj większość kasy idzie na społeczne. Ilu z tu obecnych chce pracować do 67 roku życia, a ilu marzy się dożycie do emerytury? Jeśli choćby ta kasa co wpłacę przez całe życie byłaby dziedziczona to jeszcze ok,wypłacą żonie bądź dziecku. Ale na kij mam płacić na innych przez 40 lat jeśli mogę nie dożyć emerytury. Od obecnego Zus'u jest o wiele więcej skuteczniejszych sposobów na oszczędzanie na przyszłe życie, sorki zus wydaje, a nie oszczędza i nikt nigdy nie odbierze z niego tyle ile wpłacił.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Właśnie właśnie.

A już abstrahując od zasadności płacenia w tą studnie zarządzaną po omacku przez bandę zidiociałych urzędników, niezależnie od tego czy kogoś stać czy nie - jak ktoś chce, niech płaci.

Ja nie chcę, bo mi życiowa postawa na to nie pozwala - to, chociaż mnie stać - nie płacę. Banalnie prosta sytuacja.

Pewnie, że można się przyzwyczaić do wywalania tysia miesiąc w miesiąc w studnie :) Ja jednak wolę pielęgnować swoje przyzwyczajenia - nie płacenia za coś, co nie jest tym, co sprzedający Ci mówi że jest.

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zarabiają

Branża w dużej części jest napędzana przez osoby działające w B2B. Przyjmijmy, że taka osoba ma 10 firm klientów. Te firmy wydają w sumie 11k miesięcznie na ZUS, zamiast na SEO. Teraz to pomnóż przez ilość pozycjonerów. To nie jest żadne ścisłe wyliczenie, tylko pokazanie schematu. Podobnie działają inne podatki.


A te firmy-klienici mają swoich klientów B2B i tak to się kręci.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te firmy wydają w sumie 11k miesięcznie na ZUS, zamiast na SEO

Dodaj do tego jeszcze vat, pit i wyjdzie, że jakby nie państwo to wszystko zgarnęliby seowcy;-)

Napisałem, że wolałbym mieć tą kasę w kieszeni ale od takiego gadania nic się nie zmieni. Można się codziennie tym zadręczać, a można budzić się spoconym co rano i marudzić, że znowu trzeba zapłacić zus no ale co to zmieni?

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te firmy wydają w sumie 11k miesięcznie na ZUS, zamiast na SEO

Dodaj do tego jeszcze vat, pit i wyjdzie, że jakby nie państwo to wszystko zgarnęliby seowcy;-)

Napisałem, że wolałbym mieć tą kasę w kieszeni ale od takiego gadania nic się nie zmieni. Można się codziennie tym zadręczać, a można budzić się spoconym co rano i marudzić, że znowu trzeba zapłacić zus no ale co to zmieni?

Nom tak, ale my jesteśmy obywatelami tego państwa i mamy prawo narzekać, wymagać itd.

Płacimy podatki to wymagamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dodaj do tego jeszcze vat, pit i wyjdzie, że jakby nie państwo to wszystko zgarnęliby seowcy;-)

Zaczynasz myśleć. Gospodarka miałaby więcej na rozmnożenie, a reklama dźwignią handlu. Skoro wzrosłoby zapotrzebowanie na usługi pozycjonerskie, to zgodnie z prawem popytu-podaży wzrosłyby ceny i portfele pozycjonerów.


Można się codziennie tym zadręczać

Malkontenctwo i malkontenctwo malkontenctwa nic. Dlatego kończę udział w tej dyskusji, co miałem napisać napisałem :)

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jedynie co w....a w ZUS to wielokrotna stawka na ubezpieczenie zdrowotne. Tak się składa że płacę ich aż 10, bo ta składka obojętnie czy pracujesz w 1 firmie, czy w 10 na 1/3 etatu jest za każdym razem liczona. A u lekarza opieki publicznej nie byłem od 20 lat.

Co do emerytalnej, jest powód do narzekania bo płacimy dużo, a mało potem dostajemy, ale jest potrzebna.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie płacącym obecnie, wiadomo że ta kasa idzie na wypłacane emerytury i utrzymanie pałaców ZUS.

Ciekawa historia na temat zus, z życia wzięta.

Dostaję wezwanie do ZUS bo coś nie tak. Na wezwaniu data z dokładną godziną, nr pokoju. Już się gotuję bo miałem ważne spotkanie ale co tam trzeba jechać. 30 min przed wyznaczoną godziną stoję przed pokojem do którego zostałem wezwany, na drzwiach kartka z napisem: Zaraz wracam, ale że to zaraz wracam bardzo się przedłużało idę do sąsiedniego pokoju zapytać. Otrzymuję info że Pani powinna być za chwilę. Wracam pod pokój gdzie dostałem wezwanie i widzę kartkę że dziś już nie pracują bo coś tam.

Nerwy poniosło, wracam do poprzedniego po awanturze Pani sprawdza po co to wezwanie było. Okazało się że na jednej deklaracji zapomniałem podpisać się.

No ok, moja wina ale chyba łatwiej byłoby to już napisać w wezwaniu aby człowiek wiedział po co jedzie.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Skoro wzrosłoby zapotrzebowanie na usługi pozycjonerskie, to zgodnie z prawem popytu-podaży wzrosłyby ceny i portfele pozycjonerów.

Wzrosła by też liczba pozycjonerów, więc ceny niekoniecznie muszą wzrosnąć.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce" - Ale potrzebujesz serwera by tam się znaleźć - Zgarnij kod rabatowy do SEOhost 40% - lub rabat do Cyber_folks - 10% - Rabat do hitme -5% - #reklama #link_sponsorowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ 430 milionów na ratunek Gracji (poprawcie mnie bo nie wiem czy dobrze zapamiętałem kwotę), ale o tym się nie mówi, bo to kasa utopiona.

No i to jest dla mnie o wiele większy problem nić jakiś tam zus. Z zusu coś tam można skubnąć a pomaganie grekom, ukraińcom, wydawanie kokosów, których nie mamy na wojenki "sojuszników"...

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności