Skocz do zawartości

Co zamiast ZUSu?


webwinner

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zlikwidować dotacje i opodatkować

kościół jest opodatkowany, oczywiście preferencyjnie ale to w sumie wystarcza według mnie

dotacje faktycznie mogłyby być zlikwidowane

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj przykład bo nic na ten temat nie wiem. Może żyję w niewiedzy.

księżą płacą zryczałtowany podatek od ilości "dusz" w ich parafii, jak pisałem wcześniej są duże zwolnienia itd. itp. więc jasne jest że państwo sumarycznie do kościoła dokłada

e:

jednak te osławione 1,6 mld. to głównie idzie zdaje się na finansowanie nauki religii itp.

e 2:

kleru nie mam zamiaru bronić bo ogólnie go nie lubię, jednak bardzo wiele parafii ledwo funkcjonuje

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolnienie ustawowe z podatku VAT, nawet po przekroczeniu limitu:

Usługi oraz dostawę towarów ściśle z tymi usługami związaną, realizowane przez:

  • kościoły i związki wyznaniowe, o których mowa w przepisach o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej oraz w przepisach o stosunku Państwa do kościołów i innych związków wyznaniowych,

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę taki płacić.

to zostań księdzem albo np. taksówkarzem

nie tylko księża płacą taki podatek, jest nierealne opodatkowanie inaczej kościoła

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nierealne opodatkowanie inaczej kościoła

Realne jest, ale politycy nie chcą stracić elektoratu wśród moherów;) Ilu przedsiębiorców ledwo przędzie? KK to zwykłe przedsiębiorstwo nastawione na zarabianie.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KK to zwykłe przedsiębiorstwo nastawione na zarabianie

Nie przesadzaj, pewnie 98% księży zostaje nimi z powołania a nie ze względu na kasę, z drugiej strony dziwne byłoby żeby coś o takim zasięgu jak kościół był biedny. Jakoś nie widzę lamentu jak globalne korporacje dymają nasz kraj na znacznie większą kasę.

Pamiętaj że ludzie utrzymują to dobrowolnie z datków na tacę, a to co idzie z budżetu państwa idzie głównie na naukę religii.

Pewnie na inne religie też idzie, ale że jest to 19 osób to i kwota nie jest chwytliwa.

Oczywiście kościół ma ulgi i zwolnienia itd. itp. i to od biedny można podciągnąć pod pomoc państwa dla kościoła.

ale politycy nie chcą stracić elektoratu wśród moherów;)

Jacku, z całą pewnością Ci którzy by wprowadzili opodatkowanie kościoła nie straciliby ani jednego głosu, bo nikt kto chodzi do kościoła nie zagłosowałby ma taką partię.

Szkoda że Ty czy Szlafrok widzicie tylko jedną stronę, zobaczcie co robił kościół w czasach niebezpiecznych.

Za samą postawę kościoła w czasie wojen i PRL mogą dla mnie nie płacić podatków do końca istnienia naszego państwa.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności