Skocz do zawartości

Co zamiast ZUSu?


webwinner

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzaj, pewnie 98% księży zostaje nimi z powołania a nie ze względu na kasę, z drugiej strony dziwne byłoby żeby coś o takim zasięgu jak kościół był biedny. Jakoś nie widzę lamentu jak globalne korporacje dymają nasz kraj na znacznie większą kasę.

W innych krajach sprawdza się podatek kościelny, który płacą zadeklarowani katolicy. Więc dlaczego nie wprowadzić tego w Polsce? Każda religia powinna swoje nauki przekazywać w swoich świetlicach, nie w szkole, szkoła nie jest miejscem na indoktrynacje dzieci.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

U nas jest tradycja dawania na tacę, której zdaje się w Europie nie ma i z tego powodu twierdzę że nie da się opodatkować kościoła a w obecnych czasach jest nierealna żeby zdelegalizować tacę, nawet Palikot by tego nie zrobił.

Co do nauki w szkołach generalnie się zgadzam, też nie wydaje mi się że jest to miejsce na naukę religii, pisałem o tym tylko z tego względu że na to idzie w zdecydowanej większości 1,6 mld złotych o których pisałeś.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest tradycja dawania na tacę,

Taca niech sobie będzie, ale z publicznych pieniędzy nie powinni nic iść i to na żadną religię. Zwłaszcza na emerytury dla kleru.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam stare dobre czasy jak na religię chodziło się do salek na plebanii , łaziliśmy tam też aby pograć w pingla bo tam był jedyny stół w okolicy, ba nawet "maturę" z religii zrobiłem :D , tylko odbiór olałem . Co prawda po części chodziło się na te religię bo fajne laski można było podrywać (jedna nawet zrobiła karierę w Hollywood) :D

Nie wiem komu to przeszkadzało , ale wiem , że powinno się wrócić do tego modelu ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palikot by tego nie zrobił

Palikot zaczął dobrze, ale jakby choć po części postarał się walczyć o to co obiecał to utrzymałby elektorat pomimo pewnej porażki. Wiadomo, że nie mając większości nie udałoby mu się zrobić czegokolwiek, ale co gorsza nawet nie starał się zrobić tego co obiecał i tu są przyczyny jego upadku.

Nie wiem komu to przeszkadzało

Jeszcze gdy sam chodziłem do podstawówki czy średniej to religię ustawiano w planie lekcji na pierwszą bądź ostatnią godzinę lekcyjną i jeśli ktoś nie chciał chodzić to przychodził później bądź kończył wcześniej i nei było problemów z tym co zrobić z dzieciakiem podczas lekcji religii, nie było idiotycznych oświadczeń i kto chciał to uczestniczył.

A teraz, religie ustawiają w środku dnia? Przypadek, czy próba przymuszenia do tego, aby zostawić jednak dziecko na tej lekcji? Szkoły wcale nie ułatwiają, a raczej rzucają rodzicom kłody pod nogi.

Kolejną głupotą jest zatrudnianie w wojsku kapelanów, kościołów w Polsce jest na tyle dużo, że tych co chcą do nich chodzić można wysyłać na mszę do jednego z nich, po co karmić kolejną mordę za pieniądze podatników jeszcze kwotami, o których przeciętny Kowalski nawet nie marzy.

Żyjemy w czasach, w których próbuje się skłonić do macierzyństwa, a z drugiej strony ZUS rzuca kłody pod nogi każdej prawie matce, która chce macierzyńskie licząc, że statystyka ich nie oszuka i większość z nich nie pójdzie z nimi na wojnę do sądu, bo im się bardziej opłaca sądzić niż wypłacić w terminie bądź w ogóle cokolwiek wypłacić.

Ile razy dziennie widzę, że dzieciom NFZ odmawia leczenia, odmawia kasy na operację ratujące życie, nie jakieś kosmetyczne zmiany, nie operacje plastyczne - ALE KUr.. RATUJĄCE ŻYCIE!

GDZIE SĄ WTEDY CI OBROŃCY ŻYCIA JAK SIĘ KUR... PYTAM? Interesuje ich jedynie zygota?

Więc jakim cudem chcą skusić Polaków do nie kombinowania jak widać jak na tacy, że pieniądze idą zupełnie na coś innego niż miały być z założenia.

A idąc do lekarza widzę babkę, która już szósty raz w ciągu 10 dni stoi w kolejce bo jej się przyśniło, że na prawym półdupku rośnie jej obcy....

Emerytura? 67 lat ? Brak dziedziczenia? Chyba tylko idiota by płacił z uśmiechem i nadzieją na lepsze jutro..

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolejną głupotą jest zatrudnianie w wojsku kapelanów

Z tym się nie zgodzę, te funkcje powinny być , mówię o kapelanach polowych, dowodów na to, że są potrzebne dostarczają konflikty zbrojne z całego świata. Uwierz mi, że w sytuacjach ekstremalnych ludzie jednak szukają "oparcia w wierze" .



sam chodziłem do podstawówki czy średniej to religię ustawiano

Miałem to szczęście, że mogłem sam wybierać czy chodzić czy nie chodzić. W sumie kościół sam sobie strzelił w stopę uniemożliwiając dokonywanie wyborów. Żadna idea "przymusowa" na dłuższą metę sie nie sprawdza.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacjach ekstremalnych ludzie jednak szukają "oparcia w wierze"

Ilu kapelanów wyrusza na misję? W tym sensie, że idą wraz z żołnierzami na akcję, aby w razie potrzeby udzielić im ostatniego namaszczenia?

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolejną głupotą jest zatrudnianie w wojsku kapel

Kapelani w wojsku, robią skuteczna robotę psychologów. Nie tylko zbawiają dusze ale często poprawiają zdrowie psychiczne żołnierzy niezależnie od przynależności wyznaniowej. Kapelanów bym jedynie zredukował ilość.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kapelani w wojsku, robią skuteczna robotę psychologów. Nie tylko zbawiają dusze

Nie wiem czy do końca oni zbawiają duszę, ale robotę psychologów robią. Zresztą nie trzeba być do tego kapelanem, nie mieliście kiedyś chwili z potrzebą pogadania z kimś? Kapelan w wojsku chyba najbardziej jest odpowiedni w takiej chwili.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie mieliście kiedyś chwili z potrzebą pogadania z kimś?

Zazwyczaj w wojsku rozmawia się Janem Wędrowniczkiem lub w Polsce z Żubrem ub inna Białą Damą. Rozmowy z psychologiem potrzebują osoby o kiepskiej kondycji psychicznej a dla takich wojsko nie jest dobrym miejscem. Co innego w działaniach wojennych, wówczas Jaś Wędrowniczek i Biała Dama może nie wystarczyć.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem kiedyś wspomnienia niemca z dywizji Hermann Goering broniącego Monte Cassino, walczącego także z polakami, tam z jednej z kompanii (ok 150 ludzi) zostało 3 żołnierzy, z drugiej chyba 7 zdatnych do walki, to się nazywa być fanatykiem i twardzielem, u nas 100 metrów dalej ktoś strzelił w powietrze a 10 idzie na zwolnienie w związku z syndromem stresu bojowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności