Skocz do zawartości

Zarobki SEO na etacie - pytanie


damti

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co piszesz wynika, że nie za wiele umiesz, jedną stronę 4 mc robiłeś aby cokolwiek zarobiła, to jak zamierzał byś się sam na rynku utrzymać? I jak wszystko robisz ręcznie to jak zamierzasz obsłużyć więcej stron?

 

 

Nie mówię, że mam olbrzymie umiejętności (od początku zwracam się tonem sztubaka, a nie speca Pańskiego pokroju), ale chciałbym tu wprowadzić kilka punktów sprostowania:

 

1) Jak mówiłem - SEO to tylko jedna z wielu rzeczy, którymi muszę się zajmować - wspominałem o tym (a reszta zadań też mi zżera sporo czas); w dodatku - sklepy są 4 + Allegro (praca z Trade Watch'em, szablony, inne) + mnogość innego "dobra"...

 

2) Robię to głównie z doskoku albo w domu - moi szefowie nie widzą niemal sensu w SEO (co jest dla mnie niepojęte i przekładam to zawsze na przenośnię wymarszu na współczesną wojnę z łukiem...)

 

3) Działania, które podjąłem jak mówiłem są kompletnie partyzanckie - optymalizacja na stronie, linki z barterowej współpracy i darmowych katalogów (słabej jakości), content unikalny klepany pod potrzeby strony...O płatnych wpisach z dobrych źródeł mogę pomarzyć jedynie, na gościnne nie mam czasu. Dodam tutaj, że na starcie jestem niejako "zglebowany", bo działamy na SaaSie i nie mam dostępu do kodu - nie mogę więc, np. pozmieniać url-i, nadać cannonicali, alt tagów pod większość zdjęć i wiele innych działań. Poza tym - opisy sklepowe są wielokrotnie powielane w ramach sklepu + bonus - na 2 innych platformach sprzedaży firmy + na aukcjach Allegro + bardzo często - w opisach naszych dropshipper'ów. Po samym dołączeniu do firmy i zobaczeniu tego, co zastałem - musiałem zajmować się "sprzątaniem" wcześniejszych działań w sklepie przez sporą część "bonusowego" czasu dla firmy.

 

4) Spora część działań proponowanych przeze mnie jest z góry odrzucana, a bo "to nieestetyczne" lub po prostu "bo nie".

 

5) Nic nie wspominałem o samodzielnym utrzymaniu się na rynku, a jedynie o zmianie pracy... Dumam, czy warto względem stawek w innych możliwych miejscach pracy - inne firmy, agencje interaktywne, inne... Dlatego zapytałem osoby, które mają w tej materii już więcej doświadczeń.

 

6) Robię wszystko ręcznie, bo mnie po prostu budżetowo nie stać na automaty, jak wspominałem - mam do dyspozycji okrągłe, piękne 0.

 

7) Na dziś to ostatni post (limit) do tej pory jedynie czytałem i właśnie - pozyskiwałem wiedzę od mądrzejszych i lepszych od siebie (to nie "wazelina", tylko fakty ;) . Dziękuję Wam bardzo za odpowiedź na mój post i konstruktywną krytykę, którą bardzo cenię.

 

Pozdrawiam serdecznie, 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

By samemu dorobić się na SEO, ale nie typowych klientach - to trzeba trafić w fajną niszę lub mieć świeże podejście do jakiegoś nawet popularnego trendu. Wtedy pewnie można zarobić "grubą kasę".

Ale większość osób które siedzą na tym forum i w miarę coś wiedzą, można by powiedzieć "przeciętne" osoby z tego forum raczej na kokosy nie mają co liczyć - bo z AS realnie uciułać z kilka stów może się im uda. Z kilku programów partnerskich też kilka stów, teraz już trochę gorzej - ale pewnie kila stów z pkt. do SWLi też można wyciągnąć + tak samo z systemów typu prolink.pl i seopilot, choć ten pierwszy już od chyba roku umiera a umrzeć nie może więc te kilka stów też może przeciętna osoba wyciągnie.

Reasumując- przy umiarkowanej wiedzy i sporym nakładzie pracy (proporcje są dość zależne od siebie) - z tych najpopularniejszych poza klienckich źródeł zarobku można myślę te 1000-3000zł zarobić mając już średnią wiedzę o SEO. Ale rynek jest na tyle dynamiczny, że tu nie chodzi o zrobienie stronek - wypozycjonowanie ich i potem można pod palmami leżeć kasując z nich przez lata kasę... raczej jest to ciągła robota porównywalna z etatową - tylko wiadomo, samemu przed sobą się odpowiada. Ja jakieś 10 lat temu tak właśnie zaczynałem - choć trochę inne formy zarobków były (głównie się na AS bazowało ;) ) teraz już raczej hobbistycznie się bawię w takie stronki (bardzo mało czasu na to poświęcam) + testuje na nich jakieś nowe pomysły SEO z których jakiś grosz wpada.

 

Moje wnioski, że przeciętnej osobie za bardzo nie można w głowie mieszać, że będzie krocie zarabiać jak rzuci etat i będzie działać w PP/AdSense/pktSEO itd. Co by nie było, jak ktoś planuje np. rodzinę / kredyt - to pewniejszy będzie etat chociażby na wzięcie kredytu (chociaż sam unikałbym tego - ale każdy wie jak młody startuje a chciałby mieć własne lokum).

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


warunek tylko jeden , praca wykonywana przez pracownika musi przynieść do firmy 45K

 

Zmień branżę abo rozszerz działalność i załóż np. agencję reklamową.

 

 


Trzeba być :glupek2: by pracując w SEO podpisywać zakaz konkurencji, przecież to ogranicza szanse rozwoju, testów itp.

 

Jeśli pracujesz w firmie krzak to zgodzę się. W porządnej agencji, w której pracujesz dla największych firm zakaz konkurencji jest standardem.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zmień branżę abo rozszerz działalność i załóż np. agencję reklamową.

Wyjaśnij mi co ma branża do najwyższych w eurokołchozie kosztów pracy ?

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W branży bardziej dochodowej Twój pracownik może zarobić więcej i będziesz olewał najwyższe koszty pracy w eurokołchozie. Zatrudnisz następnego na umowę zlecenie i kolejne 45k lub więcej wpadnie. Tak to się kręci.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o jednym - "ograniczonym rynku pracy" ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zatrudnisz następnego na umowę zlecenie i kolejne 45k lub więcej wpadnie. Tak to się kręci.

Jakby to było takie proste to wszyscy mający firmy byliby w rok milionerami. Proste, zatrudniam pracownika któremu płacę 20K na miesiąc, zarabia 45K więc mam 25K zysku. Oczywiście muszę odliczyć podatki itp, ale zysk jest. Zatrudniam takich 100 pracowników i zarabiam 250K na miesiąc. Nic nie robiąc, przecież pracownicy pracują.

No niestety ale tak to nie działa.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że jak ktoś jest ogarnięty w SEO to nie robi u kogoś na etacie za minimalną krajową, tylko stawia na początek 50-100 własnych stron typu mfa, pp itp. zakłada dg i zarabia porządną kasę. Plusy takiego rozwiązania to chociażby to, że żaden klient nie miauczy, że strona mu spada lub kiedy będą efekty. Tylko wiadomo na początek trzeba mieć wkład własny i wiedzę na poziomie.

 

 

Panowie bierzcie sprawy we własne ręce i bądźcie kowalami własnego losu

Problem w tym, że nie każdy ma tyle wkładu własnego, żeby zrezygnować z etatu i założyć firmę.

Coś mnie zalatuje szeptanką, ale raczej na tym forum się nie uda.

Skąd ten wniosek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zarabia 45K więc mam 25K zysku.

zysku to będziesz miał może góra 4K

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dam zarobić i 20K , warunek tylko jeden , praca wykonywana przez pracownika musi przynieść do firmy 45K , wszystko w temacie.

 

jesli dasz takie wytyczne pracownikowi, ze to wykona w ciagu miesiaca to jasne, ale nie jak ja kiedys uslyszalem w jednej pracy od przelozonego "przygotuj plan jak jak chcesz na siebie i na mnie zarobic na nastepne polrocze" :D

 

jelsi pracownik ma robic takie plany to po co mu szef?

 

(przy zalozeniu ze obja posiadaja takie samo zaplecze jesli chodzi o np. narzedzia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarniając podstawy takie jak stawianie zaplecz, copywriting, linkowanie z forów, profili i komentarzy, obsługa podstawowych softów itp. jestem w stanie zarobić we Wrocławiu przy pełnym etacie 2000zl netto (niezaleznie od typu umowy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ szuwar

Dziwne pytanie - jak będzie pracodawca który będzie wstanie Ci tyle dać - to zarobisz. A jak tu na forum, co z tego, że 5 osób powie Ci, że zarobisz jak akurat nikt nie będzie Ci w danym czasie tyle zaproponować. I w drugą stronę 8 osób powie, że nie znajdziesz pracodawcy - a jakiś będzie szukał i za tą kasę i po 2 dniach szukania znajdziesz pracodawce.

 

Jakbyś sam intensywnie i rzetelnie siedział po 8h dziennie 20 dni / mc i działał w programach aff. + AS + inne. To też uważam, że 2000zł jesteś wstanie wyciągnąć / mc. Ale taka praca może okazać się dużo cięższa niż u pracodawcy.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności