Skocz do zawartości

firewall - jaki polecacie?


Versis

Rekomendowane odpowiedzi

Zone alarm to nie firewall, to nakładka imitująca firewall na niezabezpieczony system.

Osobiście polecam każdego firewalla odpowiednio skonfigurowanego do pracy, jednak nawet najlepszy firewall nie zapewni Tobie ochrony w systemie Windows. O system należy dbać ręcznie, firewall może Tobie pomóc, ale nie licz na to, że zabezpieczy Twój komputer przed lekkomyślnością.

Polecam zacząć od wyłączenia funkcji podglądu e-mail w Outlook express, wyłaczenie formtu HTML w wiadomościach, zablokowanie niektórych portów i usług systemowych, generalnie można by nad tym pisać i pisać. Z czystym sumieniem polecam każdy darmowy firewall i lekturę na temat zabezpieczeń.

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerocool

Czyli nie masz zadnego firewalla?

Ile razy widzialem, ze atak zablokowany kiedy mialem firewall'a, wiec jednak cos daje. Z outlooka nie korzystam, w ogóle z zadnego programu pocztowego (nie wiem czemu), mam gtalka i on mi sprawdza wiadomosci. Może zainstaluje Thunderbirda.

P.S. Mam zamiar kupic MacBooka.

Jeżeli nie wiesz czemu mój post jest taki, a nie inny to zajrzyj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z darmowej wersjii agnitum outpost firewall i jestem jak na ten moment z niego zadowolony :D

 Ratownik medyczny o swojej pasji, pracy i nie tylko polskim ratownictwie medycznym. Prowadzi także szkolenia z pierwszej pomocy i projektuje koszulki ratownictwo medyczne dla ratowników, pielęgniarek i innych medycznych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz zadnego firewalla?

miałem wszystkie, wszystko to ta sama lipa, mój brat używa peer guardiana :D i przeszedł wszelkie wymyślne testy Symanteca, wszelkie internetowe testy zabezpieczeń (maskowanie portów itp.), nie ma kilku przydatnych opcji takich jak Norton, ale działa jak trzeba.

Nortona 2004 kiedyś zablokował mi wirus :jezyk1: którego wykrył dopiero skaner online Pandy, do tego jeszcze z 10 innych spyware, ogólnie każdy program antywirusowy i firewall wykryje coś innego, albo wcale :)

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wersji PRO outpost firewall i po odpowiedniej konfiguracji raczej żaden atak nie wykryty nie grozi , outpost posiada także bdb tryb uczenia się więc żaden program bez twojej wiedzy nie otrzyma dostępu do net'u/internetu , jednak po dłuższym używaniu tego firewall'a czasem zaczyna mulić system , .

Należy pamiętać o aktualizacji systemu i regularnym ściąganiu poprawek.

:D

Darmowej wersji outpost'a nie polecam , miałem próbę włamu i nie poradził sobie z tym atakiem a prawdopodobnie był to atak jakąś znaną metodą a teoretycznie był skonfigurowany tak samo jak wersja PRO jednak to przepuścił .

Darmową wersję polecam dla win98,ME ewentualnie 2k i dla komputerów nie będących w sieci lokalnej

Dla XP wystarczy SP2 + aktualne łaty , Firefox :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również korzystam z Kerio Personal Firewall w darmowej wersji. Wcześniej testowałem kilka, między innymi zone i stwierdzam, że produkt Kerio to najlepszy wybór. Dobrze wykonuje swoje zadanie a przy tym nie obciąża systemu.

Program do nauki na uprawnienia budowlane i przygotowujący do egzaminu na uprawnienia budowlane.

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne oraz okulary antyrefleksyjne zerówki do pracy przy komputerze.

Największy wymarzony kamper barbie fbr34 firmy mattel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod Windowsem używałem Sygate Personal Firewall i nie miałem do niego żadnych zastrzeżeń. Jego skuteczność widać instalując Win XP bez SP2 :D Gdy podłączysz niezabezpieczony system do netu i masz publiczne ip, to po ok 10s pakuje Ci się pierwsze badziewie, mimo, że nie włączyłeś jeszcze przeglądarki! :blush: Sygate blokuje bardzo skutecznie cały badziew, ale oczywiście trzeba do tego dołączyć dobrego antyvira, dla mnie Kaspersky w nowej wersji (mało zżera i jest dość skuteczny). Wtedy można w miarę komfortowo pracować na Windzie..

Pod Ubuntu oczywiście Firestarter :D

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności