Skocz do zawartości

firewall - jaki polecacie?


Versis

Rekomendowane odpowiedzi

Sygate Persoal z kilku powodów:

- Darmowy dla użyszkodnika prywatnego.

- Nie muli systemu w przeciwieństwie do Noooortooonów avastów i innego badziewia.

- Bardzo prosty w konfiguracji - widać jak na dłoni w okienku które programy chcą się łączyć z netem i na jakich portach.

- Bardzo prosty w konfiguracji - wystarczy zablokować usługi systemowe takie jak svhost oraz ntoskrnl (w windowsach 2000 i wyższych), żeby pozbyć się problemu programów atakujących z internetu porty owych usług.

- Bardzo prosty w konfiguracji - zablokować określone usługi z czegoś ala access-lista w zaawansowany sposób też można.

- Instaluje go wszystkim moim klientom prywatnym razem z firefoxem + konfiguruje. Po odpowiednim przeszkoleniu (wiedzą co mają klikać jak wyskoczy okienko z zapytaniem, czy dany program przepuścić do netu) ich system wytrzymuje 4x dłużej bez reinstalki niż w przypadku ZoneAlarm i Kerio :P

Pozdr,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na próbę Outpost Firewall Pro i jestem bardzo zadowolony z tego oprogramowania, dobre funkcje i pełna kontrola ruchu sieci. Chociaż na dobrą sprawę w moim przypadku, z tego co widzę w logach chyba go odinstaluję. Mam router który pełni rolę takiego prostego Firewall'a i chyba mi to wystarcza... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firewalle stosujecie do zabezpieczenia swoich wewnetrzych sieci komputerowych?, do zabezpieczenia swoich serwerów? czy tylko do zabezpieczenia swoich osobistych komputerków na których zostało poinstalowane nieznanej maści badziewie do P2P co do którego macie wątpliwości ze zrobiło z Waszego systemu ser szwajcarski?

Moja konfiguracja: router sprzetowy > jeden koputerek jako serwer (bez firewalla) > komputery w sieci.

Na komputerze nie mam zainstalowanego żadnego firewalla, ani tez programu antywirusowego :) Jak coś już potrzebuje zeskanować to robie to on-line. Moj system ma już prawie 7 lat i jakoś nic go nie atakuje.

Ale mam pytanie odnośnie Kerio, bo on występuje też w opcji jako serwer. Czy Kerio potrafi inteligentnie zarządzać przepustowością łącza? Chcę zainstalowac na serwerze jakieś oprogramowanie, które potrafi płynnie ograniczać bandwidth na kompach, na których występuje długotrwałe wykorzystanie przepustowości ponad jakiś tam przyjęty limit.

Np coś w tym stylu: Jeżeli średni transfer do jednego kompa przez 30min wynosi ponad 50kb/s to przez następne 30min automatycznie zakłada mu się bandwidth na 25kb/s

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- firewall - jaki polecacie?

Sprzętowy.

Dobry sprzętowy firewall na dobrym routerze Cisco kosztuje kilka tysiaczków. Do tego trzeba mieć jeszcze dobrą wiedzę, coby poprawnie access-listy skonfigurować.

Tak zwane "firewalle sprzętowe" we wszelkiej maści "routerach ADSL" do neostrady za 100 pln na allegro można sobie podarować. Niby to wyłapuje skanowanie portów, niby wyłapuje DDoS ale to nie zawsze działa tak jak powinno.

Ostatnio mi taki przepuścił kilka prób skanowania portów, które zblokował dopiero Sygate na PC... Już nie mówiąc, że przy jakiś bardziej zmasowanym ataku się biedactwo zawiesza :P Pominę też fakt, że do blokowania określonych aplikacji z komputerów w sieci (a nie tylko portów, bo trojany są cwane i zmieniają porty) się totalnie nie nadaje...

Pozdr,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności