Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jimmi napisał:

Tylko im można pogratulować, że tak się rozwinęli. A GC nie tak dawno kupili. Raczej to chodzi o spokój z urzędem skarbowym i ZUSem.
Nie wiem jak to finansowo wychodzi w dłuższej perspektywie ale na pewno jest mniej zachodu. Po prostu kasa do ręki i już więcej nic nie trzeba robić

Sent from my SM-G781W using Tapatalk
 

Pisałam już to jakiś czas temu - mogli po prostu zwiększyć minimalną do wypłaty kwotę do 200,01 zł i po sprawie. Wtedy na pewno niezadowolonych osób byłoby mniej, niż teraz, zwłaszcza po wyjaśnieniu, między czym można było wybierać (rozliczenie jak do tej pory z PIT-11 i ryczałtem). Teraz traktują każdy pojedynczy napisany tekst jako osobną umowę o dzieło, choć to sensu nie ma, bo my podpisujemy umowę z GC a nie z każdym zlecającym z osobna.

 

GC zapomina, że opłacać się współpracować z nimi powinno nie tylko zlecającym, ale i piszącym, bo sens tego miejsca istnieje tylko wtedy, gdy ktoś chce zlecać, ale też gdy ktoś chce tu pisać.

 

2 godziny temu, Mariusz_K napisał:

 Tyle że ta firma WhitePress to jest moloch, jak GC przestanie im się opłacać to pewnie szybko się tej platformy pozbędą i nie będą za nikim płakać. Kto wie pod czyje skrzydła to wtedy trafi i czy nie będzie zmiany na jeszcze gorsze. 

To raczej kiepski biznes by zrobili :D Raczej nikt nie kupuje takiej platformy, żeby ją "zaraz" sprzedawać i mieć ją krócej od poprzedniego właściciela i w dodatku zepsuć jej po drodze opinię - bo wtedy psują opinię też sobie. Ale może się mylę?

Edytowane przez gosia-gosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gosia-gosia napisał:

To raczej kiepski biznes by zrobili :D Raczej nikt nie kupuje takiej platformy, żeby ją "zaraz" sprzedawać i mieć ją krócej od poprzedniego właściciela i w dodatku zepsuć jej po drodze opinię - bo wtedy psują opinię też sobie. Ale może się mylę?

Póki co robią dużo żeby tak właśnie się stało. Jakby teraz mnie ktoś zapytał czy warto pisać na GC, albo ktoś chciałby zatrudnić się w tej firmie na pełnym etacie, to bym odradził i powiedział że brakuje im podejścia do pracownika. Dziś zarabiasz tyle, a za chwile o kilka czy kilkanaście procent mniej, bo ktoś na górze podjął taką decyzję biznesową i tyle. Ja rozumiem że chcą mieć spokój ze skarbówką, ale wystarczy poczytać to forum i widać, że za chwilę będą mieli też spokój z cennymi copywriterami. Chyba że zależy im właśnie na takiej platformie low-level, gdzie piszą głównie licealiści i studenci, jest mega rotacja ludzi, a teksty pisze się tanio, szybko i byle jak. W końcu na taki content też jest zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, askaaa88 napisał:

Ja ogólnie kredyt już mam - niestety... ? Chodzi tylko o utrzymanie odpowiedniego poziomu zarobków, gdyby bank zażyczył sobie jakiegoś zaświadczenia...

Jak nie będziesz podpisywać aneksów np. o skróceniu okresu kredytowania to nie będzie chciał żadnych zaświadczeń o zarobkach. Wystarczy, że spłacasz terminowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kluskaKRK napisał:

Jak nie będziesz podpisywać aneksów np. o skróceniu okresu kredytowania to nie będzie chciał żadnych zaświadczeń o zarobkach. Wystarczy, że spłacasz terminowo.

Dziękuję, mam taką nadzieję, że nie będą się o nic dopominać ;) Na szczęście wszystko jest spłacane w terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy już o tym było wspominane. Dlaczego Goodcontent nie da możliwości wypłaty więcej jak raz w miesiącu. To nie jest fajne w obecnych czasach. Opcja przynajmniej dwóch, trzech wypłat powinna być uruchomiona. Przynajmniej dla osób, które wystawiają FV. Useme, czy gieldatekstow jakoś nie robi z tego problemu i można zlecić dowolną ilość przelewów. Tak pieniądze są zarobione, ale w razie kryzysu i potrzeby nie można po nie sięgnąć. Myślę, że czas to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Basia1985 napisał:

 Przynajmniej dla osób, które wystawiają FV. 

 

Niedawno pisałaś, że z GC dałaś już sobie spokój (że szkoda gadać, bez sensu, itd.). Szybki powrót.

 

Co do podkreślonej części wypowiedzi, to nadajesz się trochę do polityki :) Nawet tutaj niektórzy chcą wprowadzać jakąś segregację? Jeśli już coś wprowadzać, to dla wszystkich. Jeśli o mnie chodzi - jedna wypłata w miesiącu jest w porządku. 

Edytowane przez Matthew1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2022 o 22:31, Basia1985 napisał:

Wiele razy już o tym było wspominane. Dlaczego Goodcontent nie da możliwości wypłaty więcej jak raz w miesiącu. To nie jest fajne w obecnych czasach. Opcja przynajmniej dwóch, trzech wypłat powinna być uruchomiona. Przynajmniej dla osób, które wystawiają FV. Useme, czy gieldatekstow jakoś nie robi z tego problemu i można zlecić dowolną ilość przelewów. Tak pieniądze są zarobione, ale w razie kryzysu i potrzeby nie można po nie sięgnąć. Myślę, że czas to zmienić.

U większości pracodawców dostajesz wypłatę raz na miesiąc; czasem dostaje się tygodniówki, a innym razem kasę dostajesz, jak zrealizujesz warunki podpisanej z 2. stroną umowy. Lepiej już mieć 1 wypłatę, niż ile się chce, ale każdą płatną extra, jak ma konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2022 o 08:53, Matthew1991 napisał:

 

Niedawno pisałaś, że z GC dałaś już sobie spokój (że szkoda gadać, bez sensu, itd.). Szybki powrót.

 

Co do podkreślonej części wypowiedzi, to nadajesz się trochę do polityki :) Nawet tutaj niektórzy chcą wprowadzać jakąś segregację? Jeśli już coś wprowadzać, to dla wszystkich. Jeśli o mnie chodzi - jedna wypłata w miesiącu jest w porządku. 

Tak, wiem.  Tymczasowy sposób na opłacenie części rachunków. Nikogo segreguję. Jak się nie ma kasy, to wszystko się bierze. :(

*nie segreguję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2022 o 21:23, Basia1985 napisał:

Tak, wiem.  Tymczasowy sposób na opłacenie części rachunków. Nikogo segreguję. Jak się nie ma kasy, to wszystko się bierze. :(

*nie segreguję

I właśnie przez takie problemy jak kasa na rachunki platformy dla copy świetnie się mają nie zmieniając warunków na korzystniejsze dla piszących, niestety :( To przykre. ale najgorsze, co można w tej sytuacji robić, to pisać dla platform i nie szukać jednocześnie innych rozwiązań. Pozdrawiam i trzymam za Ciebie kciuki

Edytowane przez gosia-gosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią mi, że za noc rozkładania towaru, w PL jest 150 zł na czysto, na umowie Biedronki w Aldi 170, a wy dalej mówicie o tych pośrednikach, tam pewne po 8 godzinach, ale trzeba pracować..Boże gdybym tylko mógł..za moich czasów na UoD dawali 4,60 za h :D 

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które korzystają z GC regularnie- czy na platformie pojawiają się w ogóle jeszcze zlecenia za stawkę powyżej 10 zł za 1000 zzs? W trakcie studiów tworzyłam treści regularnie i zdarzało się zarobić tam nawet przyzwoite pieniądze, jednak teraz przeglądając platformę z sentymentu lub okazji czasu wolnego, który mogłabym poświęcić na pisanie nie potrafię trafić na zlecenia „premium” ?. Mam pecha, czy „premium” teraz oznacza 5 zł? 

Edytowane przez Nochance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności