Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, ciekawsk_a napisał:

Jak wygląda stanowisko @GoodContent.pl w sprawie botów wykorzystywanych przez użytkowników? Czy administracja planuje podjąć jakieś zdecydowane kroki?

 Ewentualnie, czy portal dopuszcza ich stosowanie. Jak już tu wspomniano, napisanie prostego programu monitorującego ruch na stronie i rezerwującego tekst nie jest jakoś skomplikowane. Jeśli portal jasno da nam odpowiedź, że nie jest to dla niego problem, to również będziemy wiedzieli, na czym stoimy i pozwoli nam to działać sprawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem jest taki, że jak już jest chociaż jeden bot na platformie to pozostałe nie mają najmniejszego sensu. Koniec końców któryś zawsze będzie szybszy i będzie rezerwował zlecenia nieznacznie szybciej. Pomysł z botem był dobry, ale prawda jest taka, że z tego patentu mogą korzystać max. 2-3 osoby na platformie, bo w większych ilościach stanie się to po prostu nieopłacalne i bot nie wyłapie żadnych zleceń. Moim zdaniem inwestowanie w taką innowację - zwłaszcza na tym etapie - jest bezsensowne. Tym bardziej, że Goodcontent prędzej czy później na pewno doda weryfikację CAPTCHA, która będzie strzałem w kolano dla wszystkich osób chcących oszukać system. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ddl napisał:

Tym bardziej, że Goodcontent prędzej czy później na pewno doda weryfikację CAPTCHA, która będzie strzałem w kolano dla wszystkich osób chcących oszukać system. 

 

Wszystko wskazuje na to, że GC nie uważa tego za oszustwo, więc moim zdaniem żadnej weryfikacji nie będzie. Zresztą znając tempo wprowadzania zmian na GC to taki bot zdąży się jeszcze sto razy zwrócić. Ja podejmuję wyzwanie stworzenia szybszego bota, ale niech każdy robi według własnego uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkość bota to kwestia względna, zawsze będzie ktoś, kto w danym przypadku może być szybszy. Teraz załóżmy, że nie starczy Ci czasu na realizację w ciągu 6 godzin, będziesz chciała odświeżyć czas i ktoś inny przejmie prawie gotowe zlecenie. Jak rozumiem, osoby używające boty/ chatgpt idą na ilość a nie jakość, tak więć wliczają takie straty w koszty. 

To samo z poprawkami. Do tej pory, jeśli ktoś zgłosił zlecenie do poprawy i miało się już jedno w realizacji (i np. zostało 30 min.), można było najpierw dokonać poprawek, anulować obecne zlecenie, dodać treść do poprawki, wysłać i ponownie podjąć się wcześniejszego zlecenia. Sami robicie sobie pod górkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ciniii napisał:

Szybkość bota to kwestia względna, zawsze będzie ktoś, kto w danym przypadku może być szybszy. Teraz załóżmy, że nie starczy Ci czasu na realizację w ciągu 6 godzin, będziesz chciała odświeżyć czas i ktoś inny przejmie prawie gotowe zlecenie. Jak rozumiem, osoby używające boty/ chatgpt idą na ilość a nie jakość, tak więć wliczają takie straty w koszty. 

To samo z poprawkami. Do tej pory, jeśli ktoś zgłosił zlecenie do poprawy i miało się już jedno w realizacji (i np. zostało 30 min.), można było najpierw dokonać poprawek, anulować obecne zlecenie, dodać treść do poprawki, wysłać i ponownie podjąć się wcześniejszego zlecenia. Sami robicie sobie pod górkę. 

Popieram, dla mnie inwestowanie w boty to absolutnie poroniony pomysł. Jestem przekonany, że prędzej czy później ten sposób zakończy się totalnym fiaskiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnieli tylko, że nie ma żadnych botów z ich strony, które by regulowały czas pojawiania się zleceń w serwisie (był zarzut że długo nie ma nic, a potem nagle pojawia się wiele tekstów jednocześnie). Na temat botów użytkowników nic nie powiedzieli, a to jest realny problem. Ja tymczasem ogarnąłem obsługę skryptową strony i mój bot jest już w stanie dokonywać rezerwacji zleceń. Na razie działa to bardzo prymitywnie, ale pierwsze koty za płoty. Teraz tylko kwestia udoskonalenia programu i będzie można cokolwiek zarobić nie ślęcząc 8 godzin dziennie odświeżając listę zleceń. Mnie akurat bot własnej roboty kosztował tylko trochę czasu, dlatego jestem wielkim zwolennikiem wprowadzenia CAPTCHA podczas rezerwacji zlecenia. Po kliknięciu zielonego "rezerwuj" pojawia się okienko proszące o potwierdzenie rezerwacji i tam powinna być CAPTCHA. Po klinkięciu "Nie jestem robotem" i pomyślnej weryfikacji powinno już automatycznie dochodzić do rezerwacji, by nie zmuszać ludzi do dodatkowego klikania. Proste i skuteczne, tylko GC musi się zachcieć. Póki co na maile nie odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety whitepress ewidentnie skupia się na ContentPremium, na dogorywające Goodcontent nie mają już czasu. Z perspektywy osoby która zaczynała tu swoją "karierę" copy (i nadal mimo wszystko aktywnie korzysta z platformy) jest to mimo wszystko trochę smutne.

 

Pokazuje to też dobitnie jak niezdrową sytuacją jest gdy jedna firma trzyma w ryzach wiele platform skupiających się na tych samych usługach. Jestem przekonany, że poprzedni wlaściciel już dawno by nas wysłuchał.

 

Sam zrezygnowałem z tworzenia bota i postanowiłem zrobić sobie niemal całkowitą przerwę od platformy.

 

Biorę tylko prywatne zlecenia, jeśli już jakieś wpadnie, a poza tym skupiłem się na microtaskingu (UHRS). Nie są to może duże pieniądze, ale jeśli komuś (jak mi) zależy na dorobieniu kilku stówek miesięcznie to obecnie zdecydowanie lepszy wybór, niż żmudne odświezanie GC przez godzinę żeby wyrwać jedno zlecenie o wartości 12 zł. Zwłaszcza że idą wakacje a zawsze był to słabszy okres na platformie, więc nawet nie wyobrażam sobie co będzie się działo w tym roku, zwłaszcza z tym całym napływem botów. Wrócę na jesień, może coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności