Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.08.2023 o 03:03, Mariusz_K napisał:

Dostałeś teksty adekwatne do stawki netto, a nie brutto

W tym zleceniu pokazuje mi sie informacja:
 

Stawka netto za 1000 znaków: 11.62 zł (14.29 zł brutto)
Wartość całego zamówienia netto: 81.3 zł (100 zł brutto)

Wynagrodzenie copywritera za 1000 znaków : 7.58 zł netto


Czyli to w końcu stawka ok (czy za niska) za napisanie tekstu o jakości "Artykuł blogowy"? Piszesz, że od 8zł/1000zzs zaczynas się przykładać? Netto/brutto? Zaraz dodam ponownie to samo zlecneie, ustawię wyższą stawką (15 zł netto) i zobaczę co za jakośc dostanę.

Wykonam profesjonalne projekty graficzne stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8zł/1000zzs netto, czyli dla mnie na rękę. Za taką stawkę wychodzi ode mnie tekst napisany w sto procent z palca (żadnych AI), podzielony na akapity, że wstępem zakończeniem i nagłówkami, mogą być listy punktowe bądź wyliczanki jeśli klient sobie życzy, wyboldowanymi słowami kluczowymi, mający wartość merytoryczną, który ma wartościowe informacje bądź porady dla czytającego. Ogólnie tekst jest "ładny" ale też bez przesady, to nie etap sięgania do fachowej literatury i wypisywania źródeł niczym w pracy zaliczeniowej :) Takie zlecenia to już kilkadziesiąt zł za tysiąc zzs i raczej nie realizuję ich na platformach typu GC. Piszący zawsze widzą kwoty netto przy zleceniu. Brutto gdzieś tam jest w archiwum tekstów też, ale na to nikt nie patrzy. Wybierając zlecena z listy, a także czytając opis i pisząc, zawsze widać kwotę na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam ostrzec przed Panem Łukaszem R., bardzo często dodaje teksty na GC. Niestety, jak w przypadku znanego już Pana Adama M. sytuacja jest ta sama. Pierwsze teksty były akceptowane, Pan Ł. nie miał żadnych uwag. Nagle zaczął się zgłaszać teksty do poprawki. Najpierw poprawa linków, a potem się zaczęła batalia. Dodam, że dodaje jednorazowo paczkę tekstów, gdzie wartość jednego opisu to 8 zł netto za całość... Uwagi od drobnych zastrzeżeń, zaczęły przeistaczać się w prawdziwe poematy i kłamstwa: błędy interpunkcyjne powtórzenia, kopiowanie treści. Dokładnie ta sama taktyka, którą stosował Pan Adam M. Kiedy przeczytałam jego opinie do mojego zlecenia, zaczęłam się zastanawiać, czy nie jest to ta sama osoba. W każdym bądź razie nie warto tracić czas dla kogoś takiego, kto zleca teksty za marne grosze, a potem jeszcze bezczelnie psuje człowiekowi nastrój... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, premiumz napisał:

Dzień dobry,

 

Dlaczego jest tak mało zleceń? 

Bo taniochę wykonuje dziś chatgpt za darmo, a droższych z którymi AI nie da sobie rady też jest mało, bo każdy oszczędza. Kiedyś jeden sklep zamawiał ode mnie unikalne opisy produktu po jednym dla każdej wersji kolorystycznej tej samej rzeczy, dziś zamawiają jeden tekst i wrzucają go wszędzie, bo "szefostwo kazało szukać oszczędności". Droższe kiedyś wrócą, a na taniochę już nie ma co liczyć, chyba że AI z darmowego zrobi się horrendalne drogie lub/i algorytmy Google zaczną wycinać strony, na których będą treści pisane przez AI.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Barbara1982 napisał:

Chciałam ostrzec przed Panem Łukaszem R., bardzo często dodaje teksty na GC. Niestety, jak w przypadku znanego już Pana Adama M. sytuacja jest ta sama. Pierwsze teksty były akceptowane, Pan Ł. nie miał żadnych uwag. Nagle zaczął się zgłaszać teksty do poprawki. Najpierw poprawa linków, a potem się zaczęła batalia. Dodam, że dodaje jednorazowo paczkę tekstów, gdzie wartość jednego opisu to 8 zł netto za całość... Uwagi od drobnych zastrzeżeń, zaczęły przeistaczać się w prawdziwe poematy i kłamstwa: błędy interpunkcyjne powtórzenia, kopiowanie treści. Dokładnie ta sama taktyka, którą stosował Pan Adam M. Kiedy przeczytałam jego opinie do mojego zlecenia, zaczęłam się zastanawiać, czy nie jest to ta sama osoba. W każdym bądź razie nie warto tracić czas dla kogoś takiego, kto zleca teksty za marne grosze, a potem jeszcze bezczelnie psuje człowiekowi nastrój... 

W takich sytuacjach pisz do administracji. Jeśli Twój tekst został niesłusznie odrzucony, usuną Ci go ze statystyk. Pamiętaj, że jeśli tekst jest zgłoszony do poprawki, a zastrzeżenia są z palca wyssane, to po prostu kliknij anuluj rezerwację. Pan Łukasz R. wrzuca teksty za wyjątkowo niską stawkę. Na drugi raz po prostu się tego nie podejmuj. Wiele copy łapie takie teksty, a zleceniodawcy przyzwyczają się do tego, że mogą wstawiać je za marne grosze. Lepiej pokazać im, że copy się szanują, a ich teksty będą mogły wisieć godzinami. Sama miałam sytuację, kiedy mój tekst został odrzucony, a następnie znalazłam go w sieci na portalu, który podany był w opisie zlecenia. Ostatnio obserwowałam także sytucaję, kiedy pan "Jarosław" wrzucił wiele tekstów oznaczony jako "korekta przy użyciu AL". Po kliknięciu w zlecenie było tysiące wymagań. Stawka - 2,01 za cały tekst. Zlecenia zniknęly. Po chwili pojawiły się ponownie, a pan "Jarosław" miał 7,96% odrzuconych zleceń. Zadajmy sobie pytanie, czy warto się tego podejmować? Za 2 złote można zniszczyć swoje statystyki i przekonać zleceniodawców, że mogą kręcić ile się tylko da. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram :) Problem wielu zleceniodawców polega na tym, że za żenująco niskie stawki, oczekują wysokiej jakości. I potem oczekują również poprawek, nienagannego stylu etc. Niestety administracja niewiele z tym robi, dlatego takie zlecenia będą się pojawiać. Jeśli już wiesz, że jakiś klient jest nieuczciwy i nie stosuje się do zasad, to ukryj jego zlecenia i ich nie realizuj :) (Jeśli możesz, bo wiem, że dzisiaj czasem trudno o zlecenia i nieraz bierze się, co jest). Jednak warto pamiętać, że na dłuższą metę pisanie wysokiej jakości tekstów za niską stawkę jest bardzo szkodliwe dla wszystkich copywriterów działających na tej platformie. Dlatego, jeśli możecie, nie róbcie tego, plis :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, jak zleceniodawca nie otrzyma tekstu przez 3, 5 czy 7 dni to sam zreflektuje się, że coś jest nie tak. Takim zachowaniem sami sobie szkodzimy. Ja w pełni rozumiem, że zleceń jest tyle co kot napłakał, jednak czy warto chwytać się wszystkie za 2,3 czy 5 zł? To nie jest zbyt duży wkład do budżetu, a zleceniodawcy się przyzwyczajają. Potem widzimy zlecenie typu "precle", ze stawka 5,71 za 2,5k zzs, a lista wymagań jest na 10 stron :) Proponuję albo przygotować listę nieuczciwych zleceniodawców, albo zgłaszać do upartego takie "niespodzianki" do administracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Najlepsza platforma, pisze tutaj od wielu lat (jak ktoś nie umie 10 tekstów retuszować przy użyciu AI w ciągu niecałej godziny gdzie zarabia 30zl na czysto niech nie marudzi), płatności na drugi dzień (suport odpowiada po 15 minutach za dnia), tylko niestety ci wszyscy co tutaj marudzą to wrzucają tekst z AI bez obróbki (taki 5 zł na 1500 znaków) gdzie się to ogarnąć da w 5 minut samemu (znajdź słowo kluczowe i napisz te kilka słów) to tyle wszyscy powyżej krytykujący zleceniodawcy mają nawet problem z uwzględnieniem śródtytuł "H2"(dla nich to za duży wymóg  zrobić <h2...a potem </H2) widzę że tutaj są osoby co marudzą a nie pracują od miesięcy, nie podoba się to rezygnujecie (przy dobrej wprawie i organizacji można od 20-40zl za godzinę tutaj zgarnąć) a to powyżej to chyba jakiś monolog 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WsparcieSEO napisał:

Szczerze? Najlepsza platforma, pisze tutaj od wielu lat (jak ktoś nie umie 10 tekstów retuszować przy użyciu AI w ciągu niecałej godziny gdzie zarabia 30zl na czysto niech nie marudzi), płatności na drugi dzień (suport odpowiada po 15 minutach za dnia), tylko niestety ci wszyscy co tutaj marudzą to wrzucają tekst z AI bez obróbki (taki 5 zł na 1500 znaków) gdzie się to ogarnąć da w 5 minut samemu (znajdź słowo kluczowe i napisz te kilka słów) to tyle wszyscy powyżej krytykujący zleceniodawcy mają nawet problem z uwzględnieniem śródtytuł "H2"(dla nich to za duży wymóg  zrobić <h2...a potem </H2) widzę że tutaj są osoby co marudzą a nie pracują od miesięcy, nie podoba się to rezygnujecie (przy dobrej wprawie i organizacji można od 20-40zl za godzinę tutaj zgarnąć) a to powyżej to chyba jakiś monolog 

 

 

Szczerze, jeżeli 30 zł na czysto na godzinę to dla Ciebie dobry zarobek dla copy to znaczy, że nie masz zbyt dużego doświadczenia w tym zawodzie i prawdopodobnie nigdy nie realizowałeś tekstów za normalną stawkę XD Zdradzę Ci coś jeszcze, marudzący tu copy poza wstawianiem h2 umieją jeszcze wiele innych sztuczek, o których pewnie Ci się nawet nie śniło :P Łącznie z analizą słów kluczowych w Google, rozbudową fraz etc. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz_K napisał:

Gdzie dzisiaj znajdziesz 10 tekstów w ciągu godziny? Kolejny zarejestrowany wczoraj, który wpadł tutaj robić szeptanke? Nie pierwszy i nie ostatni zapewne, niestety.

Popieram. Stale pojawiają się doniesienia typu "o nie zlecenia są ukryte" albo "zlecenie za 5,71 to kokosy". Administracja już wiele razy na ten temat się wypowiadała. No ale cóż... każdy ma prawo do opinii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności