Skocz do zawartości

Ciekawy eksperyment


Trotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę zakładał nowego topicu, ale ten eksperyment z małpami wydaje mi się ciekawszy. Polecam poczytać w okolicy trzeciego browara
 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdzenie_o_niesko%C5%84czonej_liczbie_ma%C5%82p

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że biedne. Z takiej małpki ani dobry generator liczb losowych, ani poeta. Głupi eksperyment ze złymi założeniami. Hamlet jest jedynie emanacją stanów umysłu autora przez czas jego tworzenia. Stan umysłu jest z kolei jest o wiele bardziej złożoną strukturą od kombinacji ciągów znaków, składających się na to dzieło.

 

Gdyby do eksperymentu włączyć selekcję naturalną, działającą na podstawie umiejętności pisarskich, to po iluś generacjach zaczęłyby powstawać dzieła sztuki. Na pewno nie Hamlet, bo nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki. Ilość czynników kształtujących dany twór jest nieskończenie wielka, nawet układ planet może mieć jakiś minimalny(ale niezbędny) wpływ.

 

Lub należy użyć dobrego generatora, ale nie wiem czy ludzkość dysponuje na tyle dużą mocą obliczeniową, aby wygenerować coś tak złożonego.


I natura nie zakłada z góry co stworzy ;) Dopiero to co powstało zostanie przetestowane - czy przetrwa i się rozmnoży.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie abstynentem, więc z jakimkolwiek złożonym myśleniem po trzech piwach może być u mnie problem :) Przypomniałeś mi, że mam takie dobrze schłodzone.

Zdrówko, za upały :)

 

 

Trotyl nie zawodzi jak zawsze

 

Do usług :)

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo małp próbował ktoś rozwiązywać swoje IQ  po trzech browarkach? 

 

Tak, na studiach, rozwiązywaliśmy we trzech bo samemu nie szło, ale na 3-cim pytaniu stwierdziliśmy że i tak wszystko wiemy, więc po co ten głupi test :)

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności