Skocz do zawartości

Strona linkująca wyżej niż linkowana ?


biurot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj zauważyłem dziwną sytuację, otóż jakiś czas temu wstawiłem na stronie link do bloga z anchorem "link do indexacji strony w Google" na stronie https://www.akord-mebel.com.pl teraz sprawdzając wyniki w G. na tę frazę strona akord-mebel.com.pl jest wyżej niż strona linkowana.

To ja jestem zacofany czy to jest nowość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem zacofany czy to jest nowość ?

Skoro pytasz to Ci odpowiem. Tak jestes zacofany. To nie jest żadna nowość tak jest zawsze dla młodych stronek.

Jak świerzo pozycjonowana strona zdobędzie powera to skoczy wyżej więc się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[edytowane - Erbit]

Nie cytuj bez potrzeby

ale w tym konkretnym przypadku linkowana jest niżej dlatego, że jest młodsza czy dlatego, że linkująca ma większego powera. BLog ma już klika miesięcy także nie jest bardzo młody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ) umieszczenie linka na stronie daje powera nie tylko stronie linkowanej ale też linkującej

b ) wiek domeny ma dla google spore znaczenie

Przyjemnośc wynikającą z wyciagania wniosków pozostawiam Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to bardzo znane przypadki.

Należy powiedzieć iż nie tyle WIEK domeny - ile jej ogólna siła SEO bedzie powodowała, że bedzie wyżej w wynikach niż strona do której link prowadzi.

Tak jak Nimek napisał... czasu trochę (na dokładkę parę innych linków) i strona linkowana na pewno bedzie wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ) umieszczenie linka na stronie daje powera nie tylko stronie linkowanej ale też linkującej

W takim razie czy jest różnica do jakiej strony linkujemy? tzn. czy przy linkowaniu do silniejszej domeny power który dostaje linkująca jest większy niz przy linkowaniu do domeny słabszej ?

Należy powiedzieć iż nie tyle WIEK domeny - ile jej ogólna siłe SEO bedzie powodowała, że bedzie wyżej w wynikach niż strona do której link prowadzi.

Z tego wynika, że nawet linki bez słowa kluczowego w anchorze wpływają pozytywnie na pozycję w G. dobrze rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz strone na 30 pozycji pod pozycjonowane haslo i dasz kilka linkow do stron z TOP10 google pod te haslo to powinienes skoczyc w wynikach [chodzi o linkowanie do stron o tej samej tematyce].

edit:

a ) Brad ma rację

Brad ma zawsze racje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ) Brad ma rację

b ) Każdy link wpływa pozytywnie, ale jest tyle czynników które decydują że dany link jest mocniejszy od innego, że nie chcę mi się pisać .

Było to wiele razy. Generalnie linki z anchorem są dużo mocniejsze od tych bez wiec te bez można sobie darować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linki bez słowa kluczowego w anchorze wpływają pozytywnie na pozycję w G. dobrze rozumuję?
linki z anchorem są dużo mocniejsze od tych bez wiec te bez można sobie darować.

Linki bez anchor tekstu nie mają żadnego znaczenia w G. Googiel nawet po nich nie łazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem nawet więcej...

Nie zgodzę się z teorią Brad'a, iż linkowanie do domen wyzej będących powoduje podnoszenie pozycji strony, ktora linkuje.

To nie link jest przyczyną tego podnoszenia a sam content (dokładniej tekst zawarty w anchor). Taki test jest trudny do zrobienia - ale jestem pewien, że wstawienie w to miejsce samego tekstu (frazy) bez anchora (bez linku) przyniosłoby podobny lub identyczny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dla PR?

Wykonywałem różne testy odnośnie linku bez anchor tekstu.

Nie wykonywałem testu na PR z przyczyn obiektywnych, znaczy - nie byłbym nigdy pewien tego testu na PR ze względu na złożoność kalkulacji jaka tam zachodzi.

Niemniej wszystkie inne testy (miedzy innymi ten, że G nawet nie chodzi po takich linkach) mogą wskazywać iż link bez anchor tekst nie ma także wpływu na PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach...

To nie link jest przyczyną tego podnoszenia a sam content (dokładniej tekst zawarty w anchor). Taki test jest trudny do zrobienia - ale jestem pewien, że wstawienie w to miejsce samego tekstu (frazy) bez anchora (bez linku) przyniosłoby podobny lub identyczny efekt.

Zgodzę się jak najbardziej z tą teorią. Na poparcie taki przypadek:

Prowadzę sklep internetowy i na jednej z podstron widnieje nazwa lokalnej firmy kurierskiej (nie jako link, tylko właśnie jako tekst, czy tam część contentu, jak zwał, tak zwał), z którą niedawno podjąłem współpracę. Tak się składa, że firma to niedawno uruchomiła swojego site'a, który jest stronką nową i praktycznie nie posiada BL. Po wpisaniu w googlarkę nazwy tej firmy (czyli frazy zdecydowanie częściej występującej na ich stronie niż na mojej) moja podstrona była wyżej w wynikach niż strona firmy kurierskiej.

Ucząc się języków obcych zaopatruj się w odpowiednie podręczniki. Księgarnia lingwistyczna zaprasza do zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności