Skocz do zawartości

Umarł Król, niech żyje....


Yeden

Rekomendowane odpowiedzi

- zachowanie posła Kurskiego, jego ataki oraz to w jaki sposób potraktowała go partia (przychylnie? ;))

Owszem. Choć oceniam zachowanie p. Kurskiego jako zbyt agresywne to jednak pozostanę zwolenniczką "walenia prosto z mostu". Dość już mam słuchania o zakulisowych rozgrywkach, szwindlach, przekrętach - został sformułowany konkretny zarzut i czekam teraz na wyjaśnienia. Co do traktowania p. Kurskiego przez partię to nie do końca wiem o co chodzi - był zarzut o "korzenie" dziadka p. Tuska -> podobno nierzetelny -> relegowany z partii -> plotki potwierdziły się -> przywrócony. Są zarzuty co do "kampanii billboardowej" -> nie wiem jaka jest teraz pozycja p. Kurskiego w PiSie, ale po poprzedniej "pomyłce" byłabym ostrożniejsza z usuwaniem kogoś z listy.

- polityka ministra skarbu: powoływanie na szefów spółek państwowych bez konkursów, chyba nie muszę wymieniać

Wymień, bo nie znam szczegółów. Czy jest coś nienaturalnego w powoływaniu na stanowiska państwowe osób z klucza politycznego partii rządzącej?

- polityka ministerstwa skarbu: niecałe 8% wykonanego planu prywatyzacji (pamiętajmy, że PiS jest za prywatyzacją umiarkowaną, więc zapewne w planach nie ma tak dużo, na ile pozwoliłoby sobie PO)

A co to: wyścig? Po kilku miesiącach rządzenia chciałbyś już mieć wyprzedaną całą Polskę?

- ogólne powoływanie niekompetentych ludzi na stanowiska: przykład Pani Gnut z Samoobrony

"Krawiec szyje jak mu materii staje". "Na ziemi mieszkają ludzie, a nie Aniołowie" :P

- niekompetencja ministrów: były minister rolnictwa Pan Jurgiel - sprawa z samochodem dla Radia Maryja

Niestety nie znam sprawy, niech będzie, że punkt dla Ciebie.

brak jakichkolwiek działań w przypadku zakazów eksportu polskiego mięsa do Ukrainy (mogę się mylić, co do rodzaju żywności i kraju do jakiego eksportowano, lecz konferencja na ten temat wyczerpywała jedynie kwestię, jak PiS jest atakowany, jak rząd jest atakowany, żadnych działań, propozycji)

Zatem przyjmijmy, że się mylisz ;)

- wprowadzenie partii populistycznych do rządu (na upartego można wybaczyć)

Zatem wybaczamy ;)

- usuwanie kompetentnych ministrów: były minister spraw zagranicznych, zastąpiony koleżanką Lecha Kaczyńskiego

Skąd wiesz, że był kompetentny? Bo był "śliski"? Co takiego wywalczył dla Polski, co zrobił?

- ograniczanie suwerenności działań premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

A cóż to za domysły? Przykłady proszę, przykłady...

Można by tak mnożyć i mnożyć. Pomijając już ogólną prezencję PiS-u, prezydenta, "preferowanie" Radia Maryja, doszukiwanie się spisków, układów i wkurzającą mnie osobiście retorykę prezesa Jarosława Kaczyńskiego polegającą na dzieleniu społeczeństwa na dobrych i złych, solidarnych i liberałów, trzeba obiektywnie przyznać, iż PiS nie jest partią, która spełnia pokładane w niej nadzieje, więcej, jest awanturnicza i wpada w sprzeczności.

Jeżeli nie mam racji to proszę mi to udowodnić ;)

Pozdrowionka

QJ

Pomijając kilka wpadek (szacuję na wyrost) i kilka rzeczy, które Ciebie osobiście wkurzają można stwierdzić, że to "fatalny rząd"? A prezes PiSu to "błazen"? Prezydent jest "obrażalski"?

Litości: demokracja i internet nie służą paplaniu czegokolwiek, opluwaniu kogokolwiek, wymądrzaniu się. A ten topic niestety tak. To już naprawdę EOT.

pozdrawiam, Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak sobie mysle i dochodze do wniosku, że Polsce niepisane są dobre, rzetelne rządy bez afer? Z tego co uczylem się na lekcjach historii i widzę teraz, kraj nie mial ani jednego dobrego rzadu. Ciągle ludzie dawali się nabierać na popularne hasla pokroju "wiecej chleba" ;) itp itd...Od sredniowiecza nic sie nie zmienilo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent Polski ma przed kamerą opisać swoją sraczkę? Wtedy będziesz kontent?

Jeśli rezygnuje z poważnych imprez które są bardzo ważne dla interesów polski to powinien się wytłumaczyć, nie do tego stopnia co ty podałaś ale i konkretna informacja powinna być.

Widziałeś Kaczyńskich w pogoni za rencistami? Jakieś prawo ustanowione przez nich o tym mówi?

Kaczyńscy nie muszą za nikim biegać bo mają od tego min. Ziobrę.

Bo tylko Jego i Jego Matki dotyczył. Ale oburzył wielu normalnych ludzi, nie tylko zwolenników PiS.

Tak, artykuł był zły ale nie na tyle aby ingerował w to prezydent, rząd i partia rządząca.

Jesteś sumieniem i głosem Narodu, że wypowiadasz się w Jego imieniu? Analitykiem? Politykiem? Dziennikarzem chociaż?

To napisz czemu Kaczyński nie został premierem od razu ??

Mógłbyś choć podstawówkę ukończyć i nie robić tyle błędów.

Po Twoich postach widać że też chyba nie skończyłaś podstawówki.

.Grzesiek

Jakby prezydent i jego zaplecze było inteligentne to nie zwrócili by uwagę na ten obraźliwy artukuł, już nie mówiąc o domaganiu się zajęcia stanowiska przez rząd Niemiec. Czy to nie jest idiotyzm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO będzie jak było dotychczas. Dużo tromtadracji i hałasu, mało konkretnych działań w sferze gospodarki, czy rozwiązywania rzeczywistych problemów.

Jak chce się reformować, to trzeba te reformy wdrażać pół roku po wyborach, żeby było widać skutki przed następnymi wyborami (w zamyśle reformatorów - pozytywne skutki). Jak zaczną tera przygotowania do jakiś głębokich zmian, to będą gotowi za rok. I co? Nic. Nie zaryzykują na dwa lata przed wyborami. Dobrze pamietają ostatnie 15 lat naszej historii.

Krótko mówiąc - niewiele się zmieni.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- są nielubiani przez inne partie. A powinni bratać się z SLD, SDPL, PO i innymi ulubieńcami "bezstronnych" mediów.

No to może małe uściślenie.

- są nielubiani przez przedstawicieli wszystkich pozostałych narodów Europy. Są ośmieszani, wyszydzani nie bez powodu już nie tylko w naszym kraju, wreszcie są ZNIENAWIDZENI przez dużą częśś naszego społeczeństwa.

No ale widocznie dla Ciebie to mały pikuś.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może małe uściślenie.

- są nielubiani przez przedstawicieli wszystkich pozostałych narodów Europy. Są ośmieszani, wyszydzani nie bez powodu już nie tylko w naszym kraju, wreszcie są ZNIENAWIDZENI przez dużą częśś naszego społeczeństwa.

No ale widocznie dla Ciebie to mały pikuś.

Piłsudzkiego za to "uwielbiały" wszystkie narody świata (szczególnie wschodnie rubieże), Napoleon był postrachem całej Europy (a to nie idzie w parze z sympatią), z Carycy Katarzyny śmiał się cały "cywilizowany" świat (do czasu), a nie przeszkadzało to być Polsce, Francji czy Rosji w ówczesnych czasach prawdziwymi potęgami gospodarczymi. Nie chcę tu porównywać imperialnych zapędów obecnych w polityce (oprócz Putina, który cieszy się bardzo złą renomą) do Wielkich z historii, ale wskazać na absurd takiej argumentacji.

Ja chodzę z podniesioną głową i jako wyborca PiSu i jako Polka, nie jest mi do tego potrzebne uznanie i sympatia reszty świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Grzesiek

Jakby prezydent i jego zaplecze było inteligentne to nie zwrócili by uwagę na ten obraźliwy artukuł, już nie mówiąc o domaganiu się zajęcia stanowiska przez rząd Niemiec. Czy to nie jest idiotyzm ??

Nie wiem czy lepiej było jechać czy nie jechać, nad tym się nie zastanawiam. Chodzi o to, że zrozumieć Kaczyńskiego w tej sytuacji jest bardzo łatwo. Kazdy by się tak zachował, no może prawie każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maricinkiewicz niczym się nie wróżniał policztycznie, był tylko i wyłącznie świetnym expertem od PR'u - to trzeba mu przyznać. Minął czas, Kaczyński może być premierem i będzie. Mam nadzieję, że nasze społeczeństwo zobaczy wreszcie swój błąd... oby.
W tym cała nadzieja. Prezydent nie ma zbyt wysokiego poparcia, to i jego brat również mieć nie będzie. Liczę, że poparcie dla PIS spadnie poniżej 20% i będzie spadać dalej...

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę z podniesioną głową i jako wyborca PiSu i jako Polka, nie jest mi do tego potrzebne uznanie i sympatia reszty świata.
Podobnie myślą "technomuły*", którzy we własnym kręgu czują się bogami i nie obchodzi ich to, co myśli reszta społeczeństwa. Na dodatek są agresywni dla innych.

Zupełnie odległe porównanie, a jakże pasujące do polityki PIS i reszty obory rządzącej.

*technomuły - osoby z niewysokim IQ i nienaturalnym przyrostem tkanki mięśniowej, wykazujące umiłowanie dla rytmicznego walenia głową w ścianę i nazywanie tego muzyką.

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojego znajomego Lepperuś będzie chciał więcej stołków, a Jaruś mu nie da, bo jest chytry i tym oto sposobem do jesieni ma się rozwalić sejm.

Jedynym rozwiązaniem jest nastawienie ich przeciwko sobie i niech się pozabijają, bo jeśli się nie posprzeczają to nie da rady na wcześniejsze wybory.

Case study jak pozyskać więcej leadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie myślą "technomuły*", którzy we własnym kręgu czują się bogami i nie obchodzi ich to, co myśli reszta społeczeństwa. Na dodatek są agresywni dla innych.

Zupełnie odległe porównanie, a jakże pasujące do polityki PIS i reszty obory rządzącej.

*technomuły - osoby z niewysokim IQ i nienaturalnym przyrostem tkanki mięśniowej, wykazujące umiłowanie dla rytmicznego walenia głową w ścianę i nazywanie tego muzyką.

Podobnie osądzają innych "nieudacznicy"*, którzy we własnym kręgu czują się kimś wyjątkowym a lubują się w pluciu na innych i czerpią siłę z ich porażek. Ich słownictwo najczęściej jest pochodną braku wykształcenia i silnych kompleksów. Osobnicy stosunkowo niegroźni, ale nieprawdopodobnie nudni.

*nieudacznicy - osoby, którym nigdy nic się w życiu nie udało i całą winę za to lubią zrzucać na innych. Frustraci bez pomysłu na życie, przyszłości, planów. Często łączą się w pary z osobami o podobnych "poglądach" i z takich związków powstają kibole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoby, którym nigdy nic się w życiu nie udało i całą winę za to lubią zrzucać na innych

wypisz wymaluj cały PiS od Kaczyńskich, Kurskiego i Gosiewskiego zaczynając ;)

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Grzesiek

Jakby prezydent i jego zaplecze było inteligentne to nie zwrócili by uwagę na ten obraźliwy artukuł, już nie mówiąc o domaganiu się zajęcia stanowiska przez rząd Niemiec. Czy to nie jest idiotyzm ??

Nie wiem czy lepiej było jechać czy nie jechać, nad tym się nie zastanawiam. Chodzi o to, że zrozumieć Kaczyńskiego w tej sytuacji jest bardzo łatwo. Kazdy by się tak zachował, no może prawie każdy.

Prezydent nie jechal na wizyte prywatna tylko państwową w imieniu państwa polskiego, a dopiero na dalszym planie w imieniu wlasnym. Na dalszy plan spadła możliwość przedstawienia naszej wizji konstytucji europejskiej oraz polityki energetycznej, co bedzie mialo w plyw na nasz kraj na wiele lat. Zawsze sie domagalismy aby nas sluchano w Europie a jak byla okazja to rezygnujemy z mozliwosci przedstawienia swoich racji na rzecz błahostki, pseudo artykułu w podrzędnej gazecie, o którym by zapomniano na drugi dzień bez dzialan polskich wladz.

Pozdrawiam

Jurdziol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności