Skocz do zawartości

ClearSense, prośba o opinie.


Cze-czen

Rekomendowane odpowiedzi

Konik, powiedzmy, że mam troszkę szerszą świadomość prawną niż przeciętny Kowalski i w przeciwieństwie do CS wiem na co mnie stać ;) (oczywiście nie w wymiarze finansowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

1) Dokładne raportowanie - skoro mówią, że zajmują się ogólnie marketingiem, a nie SEO (po zmianie zdania) niech pokażą, co takiego robią w tym kierunku.
Wyobraźmy sobie, że siedzisz już u dentysty na fotelu o mówisz: " a teraz niech pan dokładnie opisze z jakich będzie korzystał narzędzi, jaki firm itd..... i po zabiegu proszę o dokładny raport > To cie wyśmieje, to po pierwsze, a po drugie  poważna firma nie zdradza jakimi metodami uzyskuje TOPY :huh:

 

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego co się wydarzy najpóźniej we wrześniu z nimi kończę, a na drugą połowę października planujemy zacząć prace nad nową stronę i pytanie co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chodź pakiet minimum to pieniądze nie małe, ale wizja też kusząca, wchodzę w to!

Tak z ciekawości ile to jest  nie mało?, no i strona moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia pod względem opty, a od tego trzeba zacząć. Nawet literówki są na stronie jak spojrzeć.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytania o dokładne kwoty wolałbym nie odpowiadać. Co do optymalizacji CS twierdzi, że stronę optymalizował trzykrotnie i jest to już mistrzostwo tej sztuki, na potwierdzenie tych słów mam obszerny mailing.

Jeżeli chodzi o literówki, to uprzejmie proszę o ich wskazanie. Pierwotne teksty zostały napisane przez Copywritera i były wielokrotnie sprawdzane pod kątem literówek. Niestety załoga CS postanowiła je ulepszyć, a ja przyznam się, że w sezonie nie mam czasu na sczytywanie wszystkiego co oni tam wyrabiają, wiem, że to błąd ale nic na to nie poradzę, ale już nic mnie nie zdziwi po tym jak stawiali kampanie AD skierowaną do osób dorosłych - obozy żeglarskie dla dorosłych pod hasłami bezpieczne kolonie najlepsi wychowawcy.

 

Ponawiam moje pytanie co zrobić, żeby ponownie nie wejść na minę i kwestia numer dwa zamierzamy się wycofać z pomysłu "autorskiego" cmsa i powrócić na łono WP, czy to dobra decyzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zamierzamy się wycofać z pomysłu "autorskiego" cmsa i powrócić na łono WP, czy to dobra decyzja?
Wróżbita i telepata NR 5 odpowie na to pytanie  :czarodziej: 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli chodzi o literówki, to uprzejmie proszę o ich wskazanie.

Uprzejmie informuję że są to podstawy optymalizacji, Twoja strona jest komercyjną więc proszę zapłacić komuś lub poszukać samemu.


a ja przyznam się, że w sezonie nie mam czasu na sczytywanie wszystkiego co oni tam wyrabiają

A więc skoro w sezonie masz dużo pracy = klientów na których zarabiasz proszę nie oczekiwać że ktoś to zrobi gratis. Dostałeś podpowiedź, szukaj.

 



Na pytania o dokładne kwoty wolałbym nie odpowiadać.

A pewnie dlatego że jest to śmieszna kwota?

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszy i drugi rozumiem i zgadzam się z Tobą, z trzecim punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale i tak mnie nie sprowokujesz ;) 
P.S. Zdania oznajmującego nie kończy się znakiem zapytania :P
 

Powinienem uszczegółowić kwestie materialne. Nie negocjowałem kwoty. Płacę tyle ile chcieli w zamian miałem otrzymać:
-optymalizacje strony

-copywriting SEO

-wpisy na forach

-prowadzenie G+ (gdybym tylko wiedział jak niechlujnie to robią)

-pozycjonowanie wskazanych i uprzednio zatwierdzonych przez CS 15 fraz

-wstawiania i optymalizowanie nowych treści

 

Raport po 5 miesiącach współpracy dobitnie pokazuje, że za te pieniądze otrzymałem byle jakie wpisy na dziwnych forach i G+ masowe spadki pozycji.

Tu nie chodzi o to ile oni dostają, ale o to do czego się zobowiązali i jak to wykonali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed podpisaniem umowy dopytałeś :

 

- na czym polega pozycjonowanie fraz w ich wykonaniu / kiedy bedzie efekt i co jeśli nie będzie efektu ? To moim zdaniem podstawowe kwestie które należy podjąć wybierająć firmę seo

 

-czy zapytales jakie efekty da prowadzenie google + ? Poza tym, że będzie prowadzony ?

 

I tak dalej. Problem jest w osobie zlecającej a nie w firmie seo - płacisz pewnie 600-700 złotych - to jest typowe myślenie polskich przedsiębiorców - zapłacić jak najmniej.  A to jest błąd - skoro Twoj biznes zarabia to ruch powinien być łapany z adwordsów/seo/reklam na fejsbuku  - wtedy im więcej wydajesz tym więcej zarabiasz prosta zasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


P.S. Zdania oznajmującego nie kończy się znakiem zapytania

To było pytanie, czy jest to śmieszna kwota.

 


Tu nie chodzi o to ile oni dostają, ale o to do czego się zobowiązali i jak to wykonali.

Chodzi bo niestety ale w tej branży (zresztą chyba w każdej) kasa przekłada się na wyniki. Po prostu nie da się pozycjonować w obecnych czasach za 300zł. Policz koszt narzędzi które trzeba do tego mieć, w wielu przypadkach nie jest to jednorazowy zakup, a abonament + wiedza jak to zrobić + czas + podatki + zysk = daje sumę ostateczną.

Jak zapłacisz 1000 zł to w wielu przypadkach okazuje się że z tego po opłaceniu wszystkiego zostaje na czysto niewiele.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie o techniki pozycjonowania zawsze pada ta sam odpowiedź robimy to skutecznie, profesjonalnie bezpiecznie i tajnie ;)

Wynik miał być po trzech miesiącach tzn top20 na trudnych frazach top10 na łatwych.

Twierdzą, że G+ to doskonała technika pozycjonowanie bo przecież google lubi google, ja w tym sensu nie widzę, ale też nie szkodzi.

 

Co do problemu polskich przedsiębiorców, nie będę mówić za ogół, ale to prawda ciężko wydaje się pieniądze na "zera i jedynki" dużo łatwiej płaci się za materialne rzeczy.

Chodź w tym roku oprócz działań CS, sporo korzystaliśmy z AD, do reklamy na FB jeszcze się nie przekonałem, ale już teraz zapadła decyzja, że przed kolejnym sezonem tzn luty-lipiec (bo wtedy jest generowany ruch) wpompujemy znacznie większe pieniądze w te działania niż w tym roku, bo to faktycznie daje efekty.
Tyle, że linki sponsorowane nie dają pozycji, a sam po sobie wiem, że reklam unikam i szukam konkretów w top5, dlatego chciałbym, że 5 najważniejszych dla mnie fraz ogólnopolskich znalazło się do stycznia w top10.

 

Ciężko jest podnosić budżet na SEO skoro nie ma efektów.
Zresztą odnoszę wrażenie, że kwestia budżetu jest obustronna przedsiębiorcy chcą dać jak najmniej, za to firmy obsługujące ich nie myślą długo falowo nawet od kiedy ryczałt stał się normą.
Wszak jeśli uda się zadowolić klienta to on ze mną zostanie i będzie płacić bez przerwy tą samą stawkę po mimo tego, że wprowadzenie fraz na żądane pozycje dużo bardziej 

czasochłonne niż ich późniejsze utrzymanie.
Więc prawda jest jak zwykle po środku nie ma co nas za bardzo łupić, za to trzeba wziąć godne pieniądze i robić najlepiej jak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient wie że do postawienia muru potrzeba cegieł a te są platne no chyba ze ktoś ma cegielnie ale to i tak dochodzi koszt jej produkcji... Natomiast co do SEO to Kowalski mysli że jak płaci 1000 to firma tyle na nim zarabia, bo "materiałów" juz nie widzi.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mion, tak to prawda, ciężko się pogodzić z myślą, że płaci się za coś co teoretycznie jest darmowe (mówię tu oczywiście o wynikach wyszukiwania), co nie zmienia faktu, że to po stronie usługobiorcy jest wyjaśnienie ile i za co się płaci, ale mniejsza z tym.

Ponowie swoje pytanie, co i jak zrobić by w styczniu osiągnąć upragniony cel. Oczywiście nie pytam co technicznie zrobić, tylko jak i z kim poprowadzić tą współpracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawić sobie pytanie czy masz odpowiedni budżet żeby osiągnąć swój cel - tutaj zapytać potencjalnych firm seo o przykłady klientów z budżetem zbliżonym do Ciebie - jeśli ktoś ma efekty nie ma problemów w podaniu namiarów na jakiegoś ze swoich klientów  - nie ma to nic wspólnego z ujawnianiem zapleczy czy też pokazywaniem swoich technik.

 

Masz sezonową branże : tutaj seo może być nieopłacalne (dla was )  jeśli jesteście mała firmą.

 

Domeny które są w topie na fraże obozy żeglarskie (ścisłą czołówka ) mają po  9,9,14,14 lat - linki które posiadają też mają swój wiek. Doszliśmy w Polsce od sytuacji jaka była w Usa 2-3 lata temu , że wejście do topu na ogólną fraze łączy sie z wysokimi kosztami i dużym ryzkiem , że się nie uda.

 

Najlepszy pomysł to chyba zrobić fajny fanpage na fejsie i tą metodą próbować pozyskać ruch.


Co do Adwordsów zobacz jak konkurencja pcha 2 domeny :

 

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności