Skocz do zawartości

Pościg niczym z Hollywoodu ;)


Siciliano

Rekomendowane odpowiedzi



Okazuje się, że nasi policjanci też potrafią prowadzić pościgi w sposób iście filmowy. Czegoś Wam jednak tutaj nie brakuje?
 
Info o zdarzeniu:
Blisko 25 kilometrów trwał pościg za kierowcą skody, który w Lubartowie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 30-letni mężczyzna uciekając stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej, a na terenie Lublina uciekał chodnikiem. Został zatrzymany na skrzyżowaniu al. Spółdzielczości Pracy i al. Smorawińskiego. W trakcie pościgu uszkodził dwa oznakowane radiowozy policji.

za : https://www.lubelska.policja.gov.pl
 

 

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że nasi policjanci też potrafią 

 

To zazwyczaj mówią osoby co nie mają pojęcia o realnym stanie rzeczy.

Jeśli mówić o drogówce ( bo z taką mam czas od czasu styczność jak każdy co porusza się po drogach) to Polska drogówka obecnie w mojej ocenie jest na bardzo wysokim poziomie. Jak spotykam to są to inteligentni, uprzejmi ludzie w większości z dużym poczuciem humoru :D

Co do konkretnej akcji moim zdaniem wzorowa, zatrzymali delikwenta. A to że zarysowali 2 samochody to nic do tego co on mógł zrobić na drodze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max uwierz mi, że po 9 latach w prewencji obraz tej grupy mam zgoła odmienny. Kultura - tu się zgodzę. Gorzej jednak ze znajomością taktyki i techniki. Zwróć uwagę, czy ktokolwiek kogokolwiek asekurował bronią, skoro miało się do czynienia z potencjalnym "niebezpiecznym".  Widząc pierwszy raz to nagranie byłem pełen podziwu, że kolegi nerwy nie zjadły i nie strzelał do jadącego w jego kierunku pojazdu ( chodzi o moment omijania radiowozu postawionego pod kątem w poprzek drogi, gdy skoda zjeżdża na chodnik).

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jednak ze znajomością taktyki i techniki.

 

Tu ciężko mi oceniać, ale  na pewno w takich akcjach  czasu na planowanie jest nie wiele.

Ja tylko opisuje to co widzę na oczy, drogówka w kontaktach z uczestnikami ruchu drogowego zachowuje się w większości przypadków profesjonalnie w mojej ocenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max w dobie komórek i rejestratorów w tym zawodzie nie ma miejsca na chamstwo i amatorkę, od razu wylot lub inne konsekwencje.  Co do taktyki - tutaj nie ma co planować, chodzi o pewne odruchy, które każdy powinien mieć wyrobione.

Swoją drogą, po co zawodnikowi był potrzebny w samochodzie strój spidermena to do tej pory nie wiem...

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 które każdy powinien mieć wyrobione.

 

To możesz ocenić Ty, ja o tym nie mam pojęcia, ale wierze na słowo

po co zawodnikowi był potrzebny w samochodzie strój spidermena to do tej pory nie wiem...

 

Może miał coś lub kogoś obrabować, po robocie chciał spalić razem z ewentualnymi śladami, włosami i tak dalej, tak domniemywam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżka dźwiękowa podłożona idealnie ;)

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o tym mowie, ale to kwestia żadu aby takie podstawowe rzeczy kupić dla Policji. W dużych miastach to można rozwiązać tak jak w Rosji w dużych miastach. Producenci ( przez dystrybutorów) dają dla policji na testowanie lub w specjalnej cenie szybkie samochody, później ten fakt i foto wykorzystują w reklamie. Przykład z Petersburga, mają również 911 ki. Oczywiście to pojedyncze samochody ale mogą najbardziej newralgiczne odcinki monitorować.

 

5891890.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


szybkie samochody

 

A kto by tym w Polsce jeździł? :) Przecież taki jeden z drugim z polskiej drogówki byliby większym zagrożeniem na drogach niż niejeden pirat ;)

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności