Skocz do zawartości

Kto najlepszy?


Lok

Rekomendowane odpowiedzi

Może dominują dłużej w necie , ale my również szybko gonimy zachód.

O linkpowera naprawdę nie jest trudno, odpowiednie zaplecze i możemy konkurować nawet na najbardziej konkurencyjne słowo.

Osobiście mam zlecenie gdzie 100K linków w MSN nie starcza.

By wbić się na top 10.

Na początku stwierdziłem również, że gdzie mi tam do zachodu.

A jednak po 5-ciu m/c wbiłem się na 7-pozycje i mam zamiar wskoczyć do top 3.

"Trochę" pracy, woli walki z konkurencją i można osiągnąć swoje plany.

Ps. Frazy oczywiście nie zdradzę ;)

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sila amerykanow jest taka, ze tam strona z PR=5 to standard, wymienia sie z kilkoma stronami z PR=5, 6, podlacza sie do systemu wymiany [w ktorym rowniez sa wartosciowsze strony niz u nas [choc pewnie nie w kazdym]], kupia kilka mocnych linkow typu PR=7,8 i juz maja wysoka pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem najlepszy :blink: ..... hmmm.. tylko nie wiem w czym :)

IMHO nie można porównywać żadnych nacji, rynków itp itd. Każdy ma inne zmienne....

Pół roku temu wysłałem, za pośrednictwem przyjaciela, zapytanie do kilku niemieckich firm niby SEO.

Zapytanie dotyczyło tylko jednej frazy, średnia kosztów z odpowiedzi to 2500 euro netto/miesiąc :P

Za dużo mniejszą kasę wsadziłem tą fraze do top10.

Jakby kwoty od klientów były porównywalne do zachodu to myślę, że chodź nie mamy sie czego wstydzić, to byłoby o niebo lepiej !!

Sami policzcie jak szybko byście się rozwineli gdybyście mieli powiedzmy do pozycjonowania 10 fraz za 10k euro miesięcznie. Jak wyglądałoby wasze zaplecze powiedzmy po roku.....

Polacy zawsze jak widzę robią coś za mniejsze kwoty wcale nie gorzej a często lepiej niż zachód.

Gdzieś przeczytałem (chyba MI) wywiad z jakimś gostkiem z firmy robiącej strony www w Anglii.

Żalił się, że nie często mają klientów, którzy budżet na stronę mają większy niż 12k funtów :)

Nawet jeśli średnia u nich wypada 3k GBP to i tak jest to siano za które u nas zrobi się pewnie minimum 5 stron a wykonawca będzie zadowolony, że nieźle zarobił.

Mamy więc potencjał, nie mamy siana by go wykorzystać.....

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafna uwaga - mieć odpowiednią gotówkę lub sponsora lub mały "TEAM" można zdziałać bardzo wiele.

A co jeśli takie coś posiadamy ? [TEAM]

Jak wiemy polaków nie stać na wszelkiego rodzaju promocje strony - pozycjonowanie.

A gdyby ? tak zrobić polski "TEAM" 7-10 członków na początek z odpowiednimi kwalifikacjami ?

Wzajemnie się wspomagających ? Każdy posiada jakieś zaplecze, jakiś system wymiany - najlepiej własny :blink: + 20% stron partnerskich + własna strategia + pełna niezależność od innych [systemów].

TEAM - promuje wyłącznie strony wewnątrz grupy itd.

Tutaj można zrobić podział na odpowiednie funkcje [role] w systemie.

W odróżnieniu od innych systemów "TEAM" - dzieli się na wszystkich z uzyskanych przychodów.

Oczywiście drużyna podejmuje decyzje o zleceniu i o stawce wykonywanej usługi.

Jest to tylko zarys propozycji, ale można naśladować inne grupy korzystające z powyższych technik.

Czy podobne grupy istnieją ?

TAK

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby takie TEAMy w Polsce istniały a pomysł stałego połączenia sił miał szanse powodzenia - to Polska przecież. Zaraz zaczęłyby się przepychanki, prywata, kłótnie o podział zysków, itp. Możliwe, że kilku pozycjonerów łączy siły do pracy nad jednym projektem, że czasem kilka firm współpracuje ze sobą, ale to raczej zdarzenia incydentalne z jasno określonym podziałem "łupów" W Polsce na razie jest bardzo ciężko zdobyć Klienta płacącego 800 - 1000pln miesięcznie a większość fraz jest do "zrobienia" przez jedną firmę/osobę. Jeśli ktoś ma "ciężką" frazę po prostu dokupuje/stawia zaplecze. Co innego jeśli trafia się Klient na "zachodnie" frazy - to już problem. Ale kto z nas tak naprawdę ma duże i mocne zachodnie zaplecze? Branża jeszcze zbyt młoda... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhym.. to w jakiej Polsce wy zyjecie? I za ile swiadczycie uslugi seo?

W Polsce tak jak w kazdym innym kraju da sie dobrze zarobic na seo. Nawet jak nie potraficie znalezc klientow aby placili tyle ile byscie chcieli to jest multum innych mozliwosci - spolki ze sklepami, pp, adsense itd.

Pozdrawiam

Absurd, nonsens i hipokryzja.

Mój blog o SEO / SEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koń by sie uśmiał (a właściwie kobyła).

Raczej tłusty wieprz. Jeśli masz takich Klientów i łatwo ci poszło Ich zdobycie to zdradź choć pobieżnie branże. A jeśli tak tylko bełkoczesz bez sensu to lepiej dalej realizuj się w pochłanianiu pączków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności