Skocz do zawartości

Kto najlepszy?


Lok

Rekomendowane odpowiedzi

Beerbant: nie przerasta to moich skromnych możliwości, powiem więcej, już to dawno zrobiłam. Więc swoje bajeczki gawędziarzu możesz sprzedawać innym. Resztę twojej elokwentnej wypowiedzi zmilczę, poziom jaki prezentujesz każdy widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Berrbant najwidoczniej nie mam pojecia o czym mowie.

Nie robmy z seo kto wie jakiej inwestycji :) i kto wie jakiej wiedzy.

30 tys az nadto eby zbudowac dobre zaplecze liczacych sie stron.

Nie sadze by ktos tutaj z obecnych zainwestowal w zaplecze 4 razy tyle - czyli 120 tys zl.

Bo ja nie mowie o wartosci zaplecza a o inwestycji w zaplecze.

Dobre zainwestowanie w zaplecze 30 tys moze dac wartosc spokojnie 10 krotnią.

Wiec wartosc posiadanego zaplecza a wartosc inwestcji jest bardzo rozna.

Bo ktos moze zainwestowac 30 tys a miec warte zaplecze 10 tys.

A ktos zainwestuje 1 tys zlotych a zbuduje na tym zaplecze warte 100 tys zl.

Tak wiec mysle ze nie myle sie w ocenie ile wystarczy.

Bo 30 tys to ogrom kasy na zaplecze ktora wiekszosc z Was nie dysponuje i nie oszukujmy sie,

no chyba ze wiekszosc jezdzi juz mesiami, ma piekne domy, firme o super marce a jego serwisy liczac setki wartossciowych stron.

Ale generalnie mało nie ma co sie oszukiwać.

Nikt nie zainwestował powyzej 100 tys zl w zaplecze.

Ja zainwestowalem moze z 15-20 tys gora.

+ zakup lokalnych serwerow ale to nie jest zaplecze tylko takze sprawy zwiazane z prowadzeniem dzialalnosci.

Bo nie wszystkie pieniadze ktore sie wydaje maja zwiazek z zapleczem/

Dobra ale ja sie nie chce spierac.

Ja uwazam ze 30 tys to ogrom ktos inaczej - I mysle ze kazdy po swojemu wie co mowi i ma swoją racje.

Pozatym obserwowałem mase firm, całe SEO które istniało i całe które rodziło się na tym forum i jakos nie zauwazylem gigantow z zapleczem na 100 kawałkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szoku nie bierzesz pod uwagę kosztów , policz sobie dla przykładu kilka/ kilkanaście serwisów na homie 2/4 dedyki koszty biura koszty ludzi koszty pracy nad tym wszystkim i konie z rzędem temu kto się zmieści w 30k .

Nie pomoże nawet przejęcie / kupno gotowych serwisów .

Chyba, że od razu przejmiesz kilku baaardzo opłacalnych klientów. ;P

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z Szookiem - 30 tys na start starczy. Ale racje ma i Beerbant - zanim to zaplecze zacznie przynosić dochód, trzeba je i firmę utrzymać - spokojnie wyjdzie z tego kolejne 30 tysięcy. I to zakładając ze nie ma się żadnej rezerwy finansowej i wysztko się robi albo samemu, albo poprzez zlecenia dla firm/osób wewnętrznych. Otwarcie firmy z biurem, ludźmi którzy zajmą się pracą: programista, grafik, kataloger, pracownik administracyjny (sekretarka, księgowość itp), przedstawiciel handlowy, zbudowanie zaplecza i utrzymanie go do czasu jak zacznie zarabiać na siebie to spokojnie wydatek powyżej 100 tyś złotych. Zakładam przy tym ze sami jesteśmy profesjonalnymi pozycjonerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, chyba faktycznie zawadzam tu wszystkim. Ale zanim zostawię was w spokoju przemyślcie sobie coś:

- to forum było kiedyś ciekawsze, teraz to już tylko głaskanie się po pleckach kilku osób, mało informacji i mało merytorycznej dyskusji. Gdyby nie pogaduszki i dowcipy nikt nie zaglądałby tutaj. Nowe hordy pokemonów zalewają forum i próbują nauczyć się wszystkiego z 15 minut. I dla nich Erbit i s-ka to Guru.

- słuchajcie tych, którzy dają dowody na swoje słowa, a nie gawędziarzy. Jeśli ktoś przedstawia wyniki z testów to niech je opublikuje, jeśli chwali się zapleczem niech poda choć zakres, jeśli pisze, że ma dużych klientów niech pokaże portfolio. Niestety kilku z nich oprócz rozbudowanego ego nie ma wiele więcej.

- większość z tutejszych "pozycjonerów" ma zaplecze całkowicie śmietnikowe. Nie dajcie sobie wrzucać bajek, że mają zaplecze tematyczne i bardzo wartościowe - takich jest kilku i niekoniecznie zajmują się SEO komercyjnie. Reszta pogardliwie wypowiada się o bibliach, dmozach, itp - a po cichu stawia kolejne.

- nie dajcie sobie wmówić, że linkor jest be. Jak widać na przykładach w tym wątku "pozycjonerzy" nie mają etycznych przeszkód żeby pozycjonować strony klientów systemami. Skomlenie zacznie się jak google zrobi z tym porządek i kilku guru zwinie swoje "wielkie" firmy.

- zakładajcie firmy i zdobywajcie klientów. Tak jak Szook napisał koszta budowy zaplecza nie są takie duże (powiedziałabym, że czasem o połowę mniejsze). Firmę można postawić tanio. Czas to rok uczciwie przepracowany. Nie nastawiajcie się na klientów za 800 - 1000/m-c, na razie róbcie drobnicę.

- nie wchodźcie w spółki z polaczkami, tylko was naciągną lub oszukają. Kropka.

pozdrawiam, Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko aby podnieść atmosfere offtopicku, że zdażają się na polskim rynku firmy płacące grubo ponad 10k miesięcznie za pozycjonowanie :)

No i na pewno wyjdziecie najlepiej jak wszystkim bedziecie mówić i trąbić na cały świat kogo pozycjonujecie, za ile i jakim zapleczem buahahaha no i polecam rady tych to nawołują do takich spraw samemu mając gówniane dokonania :)

P.S.

w umowach polecam zapis o tajemnicy handlowej.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kasy ile na start a ile zeby przetrwac to zalezy od tego kiedy kto zaczynal.

Jak ja zaczynalem to kupilem jedna domene + webparki ktore do tej pory widac w sieci.

Jedną domene nie 30 tys złotych.

Miałem traf - google nie liczyło sie tak jak teraz wiece zaplecze bylo inne.

Mialem traf - wp liczylo sie bardzo a ja bawiłem sie klikohitem

Wiec uzbieralem i inwestowałem.

Prawde mowiac mozna zaczac i od 100 zł - wiecej warte sto zloty i dobry pomysl i chec przebicia niz kazde kolejne 1000 zł.

Zgadzam sie ze postawienie zaplecza to nie wszystko, bo koszty rosną, czym wieksze zaplecze to wieksze koszty.

Dzis stawiam zaplecze za 100 zł i postanawiam je rozbudowywac o 100 zł miesiecznie,

za rok koszt tego zaplecze bedzie juz wyzszy.

Tak czy tak upieram sie ze nie ma tutaj ludzi ktorzy wlozyli 30 tys w zaplecze nie mowie o kosztach rocznych.

Bo gdyby liczyc faktycznie koszty firmy to uzbieraloby sie sporo.

Rachnuki za telefon 1,2,3,4 jakies dedyki, wirtualki, domeny, paliwo , zakup auta ale to nie jest zaplecze tylko koszty firmy.

A mowa była o kosztach zaplecza a nie kosztach utrzymania firmy w zwiazku z prowadzona dzialalnoscia.

Ja pisalem o 30 tys wydanych konkretnie na zaplecze a nie na koszty firmy.

Bo gdybym myslal o kosztach firmy i kosztach zwiazanych z jej rozwojem to nalezaloby doliczyc wszystko

kupno monitora,myszki nowego auta itp.

A to nie są koszty zaplecza ani nie sa z tym zwiazane.

Bo auto w firmie nie ma zwiazku z zapleczem a zwiazek z kosztami firmy.

Ja tez kiedys myslalem ze mam zaplecze gdy kupilem ponad 100 roznych writulake po 2-3 $ miesiecznie w roznych stronach świata. Moze i w sumie to w tamych czasach bylo zaplecze.

Ale dlaczego my na forum mamy sie spierac i cos sobie udowadniac, czasem jest naprawde fajnie czasem kurde idzie sie porozumiec i dogadać.

Musze sie zgodzic z edytą gdyby nie to ze tak pierdzielimy o glupotach i robimy przepychanki to nic nowego nie mowimy. Czasy gdy ktos cos wnosil, gdy testy to nie byly tylko testy slowne a ktos mowil zrobilem - pokazal - stad odsylanie do wyszukiwarki i masa podwieszonych tematow..

Z nowych tematow mała czesc jest wartosciowa a dobre tematy sa gleboko zakopane.

Ja tam chetni wypilkbym sobie piwko z czlowiekiem informatycznym seo czy webmaster czy hoster dla mnie wsio ryba kazdy ma szanse zaistniec.

Kasa na pocZatek pomaga ale jej brak nie przeszkadza aby zaistnieć.

Ja nie startowalem z duza kasa w seo bo to co mialem zainwestowalem w ploter i sprzet do reklamy wizualnej a moje seo zaczelo sie w zwiazku promocja 2 firmy ktora wlasnie zajmuje sie reklama wizualna.

Nie jeden seomaster tutaj wyrosl na przyslowiowych 100 zł.

Znam osobiscie wiele osob ktore zaczynaly z mala kasa a dzisiaj kupily mieszkanie, auto zyje im sie dobrze.

Fakt teraz juz inna kase wydaja na firme ale nie zaczynali od setek tysiecy zlotych.

Ale dlaczego nie wrocimy do tematu: Seo a Świat i jakie miejsce zajmujemy my Polacy w tym światku. Dlaczego kiedy rozwoj internetu w Polsce jest tak duzy nie zastanowimy sie jak poprawic swoja pozycje nie ta w wyszukiwarkach.

Wiec moze wrocmy do tematu Kto najlepszy na świecie i dlaczego jest najlepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat fajnie się zaczął, a jakoś głupio skończył :)

Ok powtórzę za Beerbantem

"O pieniądzach się nie dyskutuje pieniądze się ma"

A teraz za Edytką

"W polsce ciężko znaleźć klientów na 800-1000zł netto"

Bzdura jak każda generalizacja.

Komu ciężko? Dlaczego ciężko? Kiedy ciężko?

Co ten ktoś mógłby zrobć aby ciężko nie było?

Kilka pytań i szczerych odpowiedzi na nie i już masz rozwiązanie :)

To tyle w pieniackim Topicu

Zastanawia mnie natomiast czy warto rozpieszczać klienta utrzymując mu frazy za pół darmo ze względu na jakąs tam sympatię? Raczej nie :P

Pozycjonerzy często są zbyt ludzcy a zbyt malo biznesowi :)

Trzeba inwestować kasę w zaplecze, trzeba poświęcić masę czasu na jego zbudowanie i trzeba się rozwijać. Jeśli ktoś tego nie zrozumie to za parę lat już nie będzie pozycjonerem :)

Rynek podzielil się na dwie skrajności bardzo drogie firmy seo i firmy śmiesznie tanie tych drugich za parę lat już nie będzie.

Oczywiscie nie dyktujmy komuś co za ile ma robić, bo to jest z lekka śmieszne. Każdy ma głowę aby myślała :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z EDDY.

I nie obrazajmy sie juz :).

SirNimek takze masz racje nie inwestujesz nie jedziesz.

Jedyne co to moze nie zgodzilbym sie z tym ze jak inwestujesz to bedzisz pozycjonerem za kilka lat.

Bo ja inwestje bo nie chce nim być.

Wiec jak nie inwestujesz nie bedziesz, jak inwestujesz tez nie bedziesz o ile dobrze zainwestujesz :).

Ja za kilka lat wole nim nie byc

Ale zgadzam sie z Tobą ze bez inwestycji marna przyszlosc.

Pozdrowka i nie ma co sie spierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szczerze mówiąć, nie wiem czym podyktowana jest za zbiorowa niechęć do Edyty. Może dlatego, że mam totalną słabość do kobiecej inteligencji. Rozpoznanie sił przeciwnika jest integralnym elementem seo-gry, a nie brakuje tu przecież zwolenników teorii i praktyki, że elementem tej gry jest również niszczenie zasobów konkurencji. To na marginesie. Edyta sobie dostępnymi metodami wykonała badanie terenu i doszła do wniosków, do jakich doszła. Że jest to wszystko zaprawione ciętą ironią - moim zdaniem podnosi jedynie walory tej lektury :) - pomijając odwołania do prywatnej korespondencji, bo to zawsze jest chwytem poniżej pasa.

Edytko, Erbit zebrał spore doświaczenie i zasoby wiedzy ma. To nie musi iść w parze z fizycznymi zasobami na serwerach. To raz. Dwa - jawność działań w tej branży nie popłaca. Mało tego - wybitnie szkodzi, bo natychmiast znajdzie się rewolwerowiec, który musi udowonić, że jest sprawniejszy. Nie dziw się więc, że zawodowcy chronią zasoby - również poprzez rejestrację na osoby trzecie. Dodam tylko, że znani mi zawodowcy pary z ust na ten temat nie puszczają i nie narażają się na posądzenia o mitomanię.

Szooku. Podzielam opinię - żeby nie zniechęcać początkujących. 500-1000 zł, dobry pomysł, pracowitość i cierpliwość. Wystarczy.

Stowarzyszenia i teamy - o cztery litery rozbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności