Skocz do zawartości

Weryfikacja poprawności adresów mailowych


Lomat

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Na pewno są na tym forum osoby, które kupują listy malingowe i sprawdzają poprawność zakupionych adesów, czy przypadkiem sprzedawca nie zrobił ich w bambuko. Jakiego oprogramowania używacie? Ja akurat nigdzie nie kupiłem mailingu, bo brzydzę się spamem i sam też go nie rozsyłam, ale chciałbym zweryfikować poprawnosc adresów mailowych moich użytkowników, gdyż po każdym wyslanym im newsie otrzymuję na maila setki zwrotów, co - trzeba szczerze przyznac - jest irytujące, a nie mam sil i czasu na przejrzenie kazdego maila i usuniecie "niedobrego" maila z bazy danych.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie do końca będzie odpowiedź na twoje pytanie, ale na twoim miejscu weryfikację przeprowadziłbym w momencie rejestracji maila w bazie - wysyłasz doskonale wszystkim znany email z losowym kodem i tyle. Może podaj, ile mniej więcej masz tych maili w bazie, bo pewnie jest różnica między 1M a 10k

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem. walidacja przy rejestracji to obowiazek. ale po kilku latach i tak czesc kont staje sie martwa.

mozesz uzyc czegos takiego :

<?php

function validate_email($email){

  $exp = "^[a-z\'0-9]+([._-][a-z\'0-9]+)*@([a-z0-9]+([._-][a-z0-9]+))+$";

  if(eregi($exp,$email)){

 if(checkdnsrr(array_pop(explode("@",$email)),"MX")){
   return true;
 }else{
   return false;
 }

  }else{

 return false;

  }	
}

$polaczenie=mysql_connect ('host, 'user', 'haslo');

mysql_select_db('nazwa_bazy', $polaczenie);

$sql = "SELECT email FROM newsletter";
$wynik = mysql_query($sql);

while ($row = mysql_fetch_row($wynik))
{

if(!validate_email($row[0])) {  
	$sql2 = "DELETE FROM newsletter WHERE email='$row[0]'";
	$wynik2 = mysql_query($sql2);
	echo "$row[0] - skasowany<BR>";
}

}
mysql_close($polaczenie);
?>

sugerowalbym jednak przed skasowaniem maila z bazy wcześniej wpisac mu jakas notke (w bazie) że np. był blędny. po trzech blędach (w jakimś okresie czasu) - kasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności