Skocz do zawartości

301 czy nie?


xavi1984

Rekomendowane odpowiedzi


Z tym disralow to bym uważał, robisz to bez powodu (bo są linki) i być może odcinasz się od "mocy".

A gdzież my będziemy linki pozyskiwać jak już wszystkie adresy zostaną zgłoszone? Nawet Google chyba zbankrutuje wtedy.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z 2-3 tygodnie i powinno się podnosić. Oczywiście nie ma tu ścisłych reguł czasowych ale to nie jest kwestia dni a niestety tygodni....

 

Pozdrawiam,

Mariusz

 

 

I tak muszę odczekać z ewentualną reakcją, więc wcześniej nic nie będę z tym robił.

Póki co index dla nowej domeny już się ustabilizował, także ten oficjalny w WT. Widzę, że większość filmów ze strony (ok, 5000) tez już w Google Video jest. Linki się zgadzają. Generalnie niby mie ma powodów do drastycznego spadku trafficu, ale tak jest. Widać więc, że pozcje dla nowej domeny poleciały. Nadzieja, że algorytm w końcu to połknie właściwie po czasie.

 

Trochę nowych linków na pewno pójdzie, ale to nie będą miejscówki w rozumieniu panów pozycjonerów, szybciej naturalne linki ze stron artystów, bo te przybywają i tak regularnie. Poszedł też właśnie newsletter do 50K użytkowników, m.in. z prośbą o wsparcie linkowe i ładniutką grafiką brandową. Na forach ludzie też regularnie linkują.

 

Z disavow nigdy nie przesadzałem. Naprawdę tylko 3 domeny, ewidentne ruskie spamy generowane z automatu walące na oślep przypadkowymi linkami. Reszty nie mam czasu śledzić.

 

Dziękuję kolego Mariuszu za konkretną odpowiedź.

Generalnie to ciśnie się wiele wątpliwośći, widzi się wiele dziwactw, wspólnie pewnie szybciej by je można zdiagnozować z korzyścią dla wszystkich, ale tu to aż strach się odezwać...

 

 

 

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta "nowa" domena to była nowa czy z historia  ?  nie chodzi mi o zla historia , ale w ogole o historie z jakimikolwiek linkami

 

Bez przesady.

Stary wyga jestem z niemal 30-letnim stażem w programowaniu, nawet tu na PiO już 11 lat minęło. W second-shopy i drobnicę się nie bawię. Domena nowa 6-literowa .com, zarejestrowana w Namecheap, 2012, nigdy nie uruchomiona jako www.

Teraz poszła w świat + jedna subdomena szyfrowana https. Serwer dedykowany wyłącznie dla mnie 2xSSD 300MB + 2x2TB SATA, 64GB RAM.  Do tego jeszcze korzystam z usług Max-CDN, Amazon S3, Amazon SES pod mailing. Sam wszystkiego pilnuję i ogarniam skryptami.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niestety po 301 ruch na stronie spadł o 50% i spada coraz bardziej.

Nic takie stwierdzenie nie mówi (przynajmniej mi) aby cokolwiek powiedzieć trzeba przeanalizować spadki pod kątem źródeł tego ruchu o chyba nie jest tak, że ruch siadł jednakowo dla wszystkich źródeł . 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste gdzie spadł.  Google i Bing.  O ile Bing wolniej indeksuje, to jednak powoli traffic z niego wraca, Google sucks! Pewnie pozycje poszły w dół, w porównaniu ze starą domeną i tyle.  Reszta ruchu w normie. Yahoo praktycznie bez zmian. Piszę o tych szukajkach, bo to strona EN.

Sama strona na nowej domenie jest 500% lepiej zoptymalizowana, full responsywna, zresztą o tym już pisałem. W WT wygląda to wzorcowo, nawet w Bingu znacznie lepiej to wygląda niż poprzednio,. Google łyknął 9600 stron nowej domeny, Bing 6400. Tylko ruch stoi. Ratuję się newsletterem. Walę co tydzień 100K maili.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z porównaniem treści (%zawartość fraz i słów kluczowych) stara strona vs nowa ?

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treść bez zmian, oprócz tej nowej regularnie dochodzącej.

Layout zmieniony, ale zdecydowanie lepszy. Nie tylko pod względem czystości, responsywności ale też jest mniej kodu względem treści, generalnie co się dało, było ulepszane, bez przesady. Meta się generalnie nie zmieniły (title, description)

Z uwagi na charakter wielu podstron (filmy) tej treści unikalnej za dużo nie ma, ale i tak jest 5 razy więcej w porównaniu do konkurencji, no i ściśle na temat oczywiście. Poza tym nie skupiam się na filmikach. Są artykuły, newsy, biografie, galerie. Są, np artykuły 1000-2000 znaków, a pod nimi komentarze, gdzie co drugi komentarz, też ok. 1000 znaków. I to komentarze fachowców w danej dziedzinie, pisane świetną angielszczyzną, z dużym znawstem tematu. Dzisiaj tego typu dyskusje są praktycznie w zaniku. A u mnie jakoś pełna kultura, wzajemny szacunek... Przez 7 lat nie zdarzyło mi się usunąć nawet jednego komentarza. Rekordowy komentarz ma 1900 znaków, dotyczy sporu między dwoma najwybitniejszymi artystami na świecie w swojej branży.

 

 

 

 

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli struktura linków wewnętrznych nie uległa zmianie to ruch z serpów powinien wrócić. Chyba, że coś nakombinowali z "brakiem zaufania" do nowych witryn ... 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie minęło, ciągle lipa z ruchem.  Stara domena powoli traci indeks, nowa już się wszystko zaindeksowało. Póki co w indeksie obie domeny, a WT pokazuje 90K linków ze starej domeny do nowej (paranoja).

Obserwuję kilkanaście fraz, które najlepiej pamiętam. Jakby ruszyły do góry powoli.

I tak np.pewna fraza (nazwisko), przed 301 - TOP 9-14, dawała jakieś 30-50 uu dziennie.

Tydzień temu dla nowej domeny w niebycie. 4 dni temu TOP 45-50, wczoraj 26-29, dziś 16-19.

Póki co na ruch to się nie przekłada. Czekamy, bo co innego zostało...

Najchętniej to rzuciłbym ten internet, bo strasznie dużo czasu pochłania a zyski coraz mniejsze. No ale za stary już jestem, żeby kolejny biznes rozkręcać,a czasy też mało korzystne. Więc jeszcze trochę powalczę, i zacznę liczyć pieniążki, czy starczą mi na przyzwoitą emeryturę, bo od Państwa nic nie dostanę.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności