Skocz do zawartości

[artykuł] Gdzie NIE ma pieniędzy?


Kazur

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego uważasz, że to nie może być zyskiem samym w sobie ?

Myślisz, że pcworld daje pieniądze, bo są to dodatkowe małe zyski ??

oj, nie wydaje mi się :-) Dobra reklama, dobra cena za klika.. i wiesz ;-) Wymiatasz. Przynajmniej mówię, co widzę po wynikach :-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że pcworld daje pieniądze, bo są to dodatkowe małe zyski ??

??

Dobra reklama, dobra cena za klika.. i wiesz ;-) Wymiatasz. Przynajmniej mówię, co widzę po wynikach :-)

Przy dobreym serwisie z duza ogladalnoscia mozesz cos zarobic ale duzo tego nie bedzie. Tak jak pisalem moze to byc dodatek. Mozesz to traktowac jako glowny dochod ze strony jak masz mala strone o chusteczkach do nosa na republice i prosisz kolegow zeby linkali w banner allegro na tej stronie. Ale przy powaznym serwisie jest to dochod dodatkowy.

Absurd, nonsens i hipokryzja.

Mój blog o SEO / SEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że na banerach da się zrobić $.

To samo co do adsense - na tym nie zbudujesz biznesu - to moze byc dodatek.

Kazur - spójrz np. na o2.pl. Oni bodajże 90% dochodów osiągają poprzez wyświetlanie na swoich serwisach reklam (a więc bannerów i wszytkich ich "udziwnień"). Są to kwoty bardzo duże, dzięki którym utrzymywana jest poważna firma (pracownicy, biura, itd itp), a sam serwis jest jednym z największych w Polsce. Choć sam z niego nie korzystam i uważam go za słaby, to jednak jest to biznes - poważny i dochodowy.

Gazety, telewizja, radio - gdyby nie reklama, nie wiem jak te media funkcjonowałyby (może poza TVP, która ma kasę z abonamentu...). Podobnie jest z Internetem - kasa na reklamy w nim jest coraz poważniejsza, reklamodawcy przekonują się do Internetu. I jeśli stworzysz dobry serwis - znajdą się i reklamodawcy, a ty będziesz mógł głosić, że masz biznes - i nie patrz tak slepo na to, co mowi Twoj "guru" od marketingu (mam nadzieje, ze wiesz o czym mowie).

Taka opinia, ze "na bannerach sie nie da zarabiac" to skutek tego, ze niektorzy po prostu przesadzili. Poinwestowali miliony zlotych w serwisy, bez zadnego planu i racjonalnego myslenia. Gdy bankrutowali, postawili teze ze "na bannerach sie nie da zarabiac" i teraz niektorzy slepo to powtarzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz to traktowac jako glowny dochod ze strony jak masz mala strone o chusteczkach do nosa na republice i prosisz kolegow zeby linkali w banner allegro na tej stronie.

zaczynalem od republiki i banera allegro ;) i to byly wlasnie przyslowiowe strony o "chusteczki do nosa" lub np. "intel pentium". i byla z tego przyzwoita pensja a koledzy wogole nie klikali bo to byl sposob wynagradzania w %, a zreszta stronki nadal istnieja choc dawno do nich nie zagladalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vojtek nie wiem z kad te dane (90%) ale zalozmy ze sa prawdziwe. Chodzi o to ze taki portal moze zarabiac na reklamach i to duzo. Jest sam w sobie agencja reklamowa i nie jest to tylko przecietny serwis a portal z wlasnym komunikatorem internetowym. Oni moga zarabiac na reklamach i wierze ze to robia.

Co do innych meduow to normalne ze zarabiaja na reklamie ale mowimy tu o przecietnych stronach internetowych ktore chca rozkecic biznes wstepujac do PP ktore oferyje 5gr. za klik.

youki Mowa tu o klikaniu w platne bannery. PP z % od sprzedazy to cos na czym mozna zarobic jesli jest on dobrze zrobiony.

Absurd, nonsens i hipokryzja.

Mój blog o SEO / SEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vojtek nie wiem z kad te dane (90%) ale zalozmy ze sa prawdziwe.

Poszukaj w sieci informacji o o2.pl, sami takie podaja - choc rzecz jasna moge sie mylic o kilka %, jednak to wiekszego znaczenia w tym przypadku nie ma.

Chodzi o to ze taki portal moze zarabiac na reklamach i to duzo. Jest sam w sobie agencja reklamowa i nie jest to tylko przecietny serwis a portal z wlasnym komunikatorem internetowym. Oni moga zarabiac na reklamach i wierze ze to robia.

Nie od razu byli portalem z wlasnym komunikatorem internetowym. Nie tylko wielcy zarabiaja na reklamach. Portal zarabia powiedzmy 1zl, ale musi wydac je na 50 pracownikow i utrzymanie olbrzymiego ruchu. Serwis tematyczny moze zarobic chocby 2 grosze z reklam, ale i tak moze przelozyc to sie na wiekszy zysk.

Podobnie jak reklamy uslyszysz w kazdej praktycznie rozglosni radiowej - nie tylko w RMF czy Zetce.

Co do innych meduow to normalne ze zarabiaja na reklamie ale mowimy tu o przecietnych stronach internetowych ktore chca rozkecic biznes wstepujac do PP ktore oferyje 5gr. za klik.

Zalezy co rozumiesz przez przecietne strony internetowe. Jesli strone domowa Krzysia o kanarkach, to chyba logiczne ze nie bedzie ona przynosic zyskow. A wsadzenie bannera pp i zarabianie 10gr od klikow i tak jest dobrym posunieciem w tym przypadku, gdyz taki Krzys zarobi sobie chociaz te 10zl na miesiac... Logiczne ze to bedzie dodatek, zreszta gdzie tam taki Krzys zrobil strone o kanarkach dla zarabiania pieniedzy...

Jesli chodzi o powazne serwisy tematyczne - tutaj gadanie ze na reklamie sie nie da zarobic jest po prostu bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o powazne serwisy tematyczne - tutaj gadanie ze na reklamie sie nie da zarobic jest po prostu bzdura.

Na reklame da sie zarobic. Chodzi mi o to ze nie da sie zarobic powaznych pieniedzy z klikania w plante bannery.

Co do reszty sie zgadzam.

Absurd, nonsens i hipokryzja.

Mój blog o SEO / SEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co rozumiesz przez przecietne strony internetowe. Jesli strone domowa Krzysia o kanarkach, to chyba logiczne ze nie bedzie ona przynosic zyskow. A wsadzenie bannera pp i zarabianie 10gr od klikow i tak jest dobrym posunieciem w tym przypadku, gdyz taki Krzys zarobi sobie chociaz te 10zl na miesiac... Logiczne ze to bedzie dodatek, zreszta gdzie tam taki Krzys zrobil strone o kanarkach dla zarabiania pieniedzy...

...i taki krzys moze zaczac pozycjonowac strone na rozne frazy takie jak kanarki czy "klatki dla kanarków", "pokarm dla ptaków" i sukcesywnie dodawać różne gatunki papug, golebi oraz inne zwierzatka domowe, a jest ich naprawde bardzo duzo i zyski beda rosly...

Na reklame da sie zarobic. Chodzi mi o to ze nie da sie zarobic powaznych pieniedzy z klikania w plante bannery.  

Co do reszty sie zgadzam.

jasne ze sie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pcworlda: oni mają na swoich stronach reklamę google adsense. Wątpię, aby to miało małe zyski, skoro oni tą reklamę mają.

Dokladnie. Ja na swoich stronach tez mam adsense. Ale w pcworld nie jest do dlowny dochod - jest to dodatek.

Pozdrawiam

Absurd, nonsens i hipokryzja.

Mój blog o SEO / SEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na google adsense można POWAŻNIE zarobić... na Allegro też... za zarabiałem kiedyś na samym Allegro 70 zł dziennie.

Co do bannerów, to może jest kilka systemów wartych uwagi, ale ogólnie za dużo tgrzeba czasu i klikania aby cokolwiek zdziałać...

Jeżeli mój SEO-zgredzie szukasz prezentu dla żony, to takiego produktu jeszcze nie widziała :)

Drewniana zakrętka, szklane opakowanie i w 100% wegańska zawartość:
Kosmetyki naturalne - slaviacosmetics.com. Kremy do twarzy - na noc i na dzień, serum do twarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności