Skocz do zawartości

o2.pl zmienia się na "okrągło"


GrzegorzSz.

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to co widać na banerze reklamowym w 90% nigdy nie pokrywa się z rzeczywistością, a to już jest robienie z człowieka debila byle by tylko kliknął.

 

Wiesz, ryba psuje się od głowy, czyli trzeba byłoby zacząć od samych reklamodawców. Jeśli jest zapotrzebowanie na triple-boardy z podpaskami Always na stronie głównej, wydawca je sprzedaje, bo wie, że jeśli on tej powierzchni nie sprzeda, sprzeda je konkurencja. Mówię tutaj o dużych mainstreamowych mediach, czyli dużych serwisach oferujących podobną treść, które ścigają się tylko na liczbę odsłon, CTR'y, bo produkt jest ten sam.

 

A propos tego, że wszyscy narzekamy na poziom treści w internecie:

 

Kto dzisiaj ma czas na gazetę i lekturę tekstów liczących 20-30 tys. znaków? Codziennie wybuchają afery, o których jutro nikt nie pamięta. W Internecie liczy się nagłówek, a nie treść. Nie ma miejsca na tematy poważne, za to jest przestrzeń na sensację. Nie ma środków na pogłębiony reportaż. Zresztą, nikogo już pogłębione materiały nie interesują.

 

Od paru lat pracuję jako autor zewnętrzny, ale będąc w „Polityce”, brałem udział niemal we wszystkich zebraniach i widziałem redakcję, która naprawdę chciała tworzyć dobre pismo, ale z tygodnia na tydzień, niezależnie od wszystkiego, spadała sprzedaż. Spadała tym szybciej, im ambitniejsze tematy pojawiały się na okładce. Więc jak Miecugow pyta, kto jest winny: media czy całość cywilizacyjna, ja stawiałbym na to drugie. Widziałem zbyt wiele ambitnych tytułów, które przegrywały z rzeczywistością.

 

Wina leży nie tylko po stronie wydawców, ale i osób, które te treści konsumują. Rekordowa sprzedaż Faktu, kiedy na głównej pojawiła się zamordowana dziewczyna tylko to potwierdza.

 

https://haloziemia.pl/express-wieczorny-to-by-schopenhauer/

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Również? Używanie wtyczki można wprost nazwać piraceniem, bo odbierasz środki do życia i rozwoju wydawcy,

 

Blah blah blah Paq nie próbuj kreować nowej rzeczywistości bo używanie wtyczek nie jest żadnym piraceniem dodam więcej pod twoją definicję można podciągnąć reklamy w tv i każdy kto przełączy program w czasie reklamy jest piratem tak?

 

Nie pamiętam już gdzie to przeczytałem ale to opinia Czecha o polskich stronach że wyglądają jak choinki.

 

Sam używam AdGuarda plus czasem NoScript i nie mam najmniejszego zamiaru wyłączać w/w wtyczek,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29.09. 2015 Twórcy Adblock Plus po raz kolejny wygrali sprawę w sądzie tym razem z «Axel Springer». Wszystkie zarzuty zostały odrzucone. Pomijając kwestie etyczne, to dla mnie wyrok sądu jest wiążący. Tak jak pozywający "Axel Springer" jest korporacją międzynarodowa to ten wyrok tworzy precedens. To raczej kwestia etyki biznesu ( bo europejki sąd tak stwierdził). Zgodnie z danymi raportu Adobe и PageFair branża traci na blokowaniu reklam rocznie 21,8 mlr USD zysku.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z czym jest związany spadek zarobków w tym temacie  https://www.forum.optymalizacja.com/topic/179901-spadek-zarobkow-o-91/

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie to i jest ta cześć tych 21.8 mlrd tak jak napisałem. Nie ma nic dziwnego, że wydawcy bronią swoich zysków, ale przy obecnych regulacjach prawnych jest tak jak jest. Nie jestem zwolennikiem blokowania reklam i ich nie blokuje, ale nazywać blokowanie reklam  czynem nielegalnym jak widać jest nie na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blah blah blah Paq nie próbuj kreować nowej rzeczywistości bo używanie wtyczek nie jest żadnym piraceniem dodam więcej pod twoją definicję można podciągnąć reklamy w tv i każdy kto przełączy program w czasie reklamy jest piratem tak?

 

 

Nie, bo z reklam w TV nie można zrezygnować systemowo i w skali globalnej. Przełączanie reklam w TV = zamykanie okien pop-up'ów, top layerów itd.

 

Jak myślisz, gdyby 20% wszystkich osób zainstalowało sobie jakieś sprzętowe albo programowe filtry na TV, to jak atrakcyjny były program (tak, też nie oglądam TV, bo uważam, że nic w niej nie ma, ale nie to jest tematem rozmowy) i ile wynosiłby abonament telewizyjny?

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie jestem zwolennikiem blokowania reklam i ich nie blokuje, ale nazywać blokowanie reklam  czynem nielegalnym jak widać jest nie na miejscu. 

 

MaxPan bądźmy poważni w reklamy klikają nieświadomi ludzie ty się znasz na rzeczy i reklama musi być stricte dopasowana do ciebie abyś kliknął, nieświadomi klikają równie często z ciekawości ale to w cale nie musi przynosić zysku reklamodawcy.

 


Jak myślisz, gdyby 20% wszystkich osób zainstalowało sobie jakieś sprzętowe albo programowe filtry na TV, to jak atrakcyjny były program

Nie pamiętasz komuny? reklam w tv nie było :)


i ile wynosiłby abonament telewizyjny?

To zależy na jaką obniżkę pensji zgodziliby się prezesi i zarząd.

 

Lubisz czytać arty gdy zboku nachalnie mruga reklama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie pamiętam już gdzie to przeczytałem ale to opinia Czecha o polskich stronach że wyglądają jak choinki.

 

 

smutna prawda.. kiedyś pokusiłem się policzyć ilość reklam na stronie z "newsem" z onetu.. naliczyłem 18 różnych reklam.. wszystko to na jednej stronie.. njus miał może z 1200 znaków ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności