Skocz do zawartości

Super regulamin....


chcewypoczac

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojej wiedzy nie jest wiążący - za podobny zapis P4 (Play) dostało kiedyś karę i nakaz zmiany regulaminów.

 

[edyta] żeby była jasność nie jest wiążący zapisany w tej formie.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis może wydawać się nieco pokrętny, ale jak najbardziej jest zgodny z prawem, a nawet można powiedzieć więcej, że taki zapis jest jak najbardziej wskazany. Ma to związek z wejściem nowej ustawy o prawach konsumenta w grudniu 2015 r. - dużo osób po jej wejściu w ogóle nie dokonało żadnych nowelizacji regulaminów na swoich stronach, a jest tam kilka istotnych zmian i stąd może się komuś to wydawać dziwne - natomiast ten zapis jest w świetle tej ustawy jak najbardziej poprawny.

 

Zasadniczo chodzi tu o art. 38 ustawy o prawach konsumenta - poniżej trzy ciekawsze punkty odnoszące się do IT:

 

 

Art. 38.

Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:
 
1) o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy;
 
9) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
 
13) o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.

 

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wypowiadających się w temacie i tak nie wie o co chodzi.  Dlatego nie ma sensu cytować ustaw. Podałem link do ustawy i każdy może sobie zinterpretować według własnych potrzeb. I tak racja będzie racniejsza.  :D

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności