Skocz do zawartości

Krecik odbiera poród i biega z nagim mężczyzną


kazelot2000

Rekomendowane odpowiedzi

https://deser.gazeta.pl/deser/13,143462,5854,pewex-sko-i-talony-sprawdz-co-pamietasz-z-codziennego-zycia.html#NiePrzeg

 

Twój wynik to:

8/10

Jesteś prawdziwym ekspertem. Pamiętasz wszystko, jakby to było wczoraj. Możesz opowiadać o tamtych czasach dzieciom, które będą słuchać z niedowierzaniem. Sprawdź, jak poradzą sobie Twoi znajomi

:D

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak wyglądał mój pierwszy zmotoryzowany sprzęt,

 

Co to jest?

Pierwszy radziecki sprzęt jaki ujeździłem (przed Iżem i M) to była wierchowina.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komara na pedały dostałem na dzień dziecka:] w tym czasie brat miał 2 wski i cezetke i zanim dopuszczono mnie do komarka to już go braciszek zajechał:] ale bardziej żałuje pewnych wakacji w małej wsi na granicy (wtedy czechosłowackiej) gdzie jako gówniarz pomagałem na roli i pewnego dnia, gdy mieliłem pokrzywy zobaczyłem 2 motory zawalone słomą. Nie miałem wtedy żyłki do tych tematów, ale właściciel stwierdził, że tylko mu miejsce zajmują więc mogę je sobie zabrać....oczywiście nie było jak a rodzice skutecznie wybili mi to z głowy... to były 2 junaki:] 

 

Warto dodać, iż obecnie Junak już kolejny rok z rzędu cieszy się wzrastającą sprzedaży swoich motocykli, skuterów i motorowerów ;) (chwała firmię Almot )

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy radziecki sprzęt jaki ujeździłem (przed Iżem i M) to była wierchowina.

 

 Werchowine ( był jeszcze inny model -Karpaty) znasz bo byla produkowana w Lwowie, to na pierwszym moim foto to Riga produkowana na Lotwie , byli i inne motorowery na przykład Dleta.

Nazewnictwo było nieco inne bo Delta, Wrchowina, Karpaty to były mopedy, Riga ta o której mówimy byla motorowerem bo posiadała napęd pedałowy i nie miała biegów. Dzięki temu, że byla o wiele lżejsza maksymalna prędkość z górki byla podobna ok 40-60 km/h

 

155723626.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Dzięki temu, że byla o wiele lżejsza maksymalna prędkość z górki byla podobna ok 40-60 km/h

 

 

 

Z wiatrem w porywie do 70 :D (linka od gazu w łapię i ponad stan, zamykamy licznik ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie linki to był problem :D Też jakiś czas tak jeździłem, później wyczaiłem, że przy pomocy kwasu i mocnej lutownicy ( do akumulatorów) można dostosować linkę od motoru ( Mińsk) i już jeździłem "normalnie".

Kolejnym etapem u mnie jak i u kolegów był własnie motor Mińsk miał już pojemność 125 cm/3, nie było problemu z jego kupnem bo był dostępny w sklepach "od ręki" i kosztował 395 rubli ( dla porównania Matka w te czasy zarabiała ok 150 rubli a Ojciec ok 300 rubli misecznice, chleb 0,16 - 0,20 r, a kiełbasa ok 3 r.) więc był w miarę dostępny dla każdego.

 

1-full.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nazewnictwo było nieco inne bo

 

Jasne. Karpaty znam,  natomiast Delty z foto nie. Jeździłem też Mińskiem.

Niedawno był u mnie transport z Rosji,  nie w temacie.  Jednak kierowca Rosjanin po krótkiej rozmowie i sprawdzeniu garażu z różnym sprzętem motocyklowym oświadczył,  że może przywieźć motocykle produkcji radzieckiej na kilogramy. Jakby co mam do niego kontakt i będę próbował sprowadzić kilka sztuk na części.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja manetkę zawsze piłowałem niemalże na gładko :D

Ładne maszyny ja mam też sentyment do Simsona Duo ;) nie powiem z jakiego powodu ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę próbował sprowadzić kilka sztuk na części.

 

Jak już jesteśmy w temacie taki sobie własnie chce przywieść ( stoi już w garażu u rodziny tylko kolor inny).

Analogicznych konstrukcji zachodnich nie widziałem. Oczywiście to nie jest motor na autostradę, ale na ryby, na grzyby w sam raz :D

Produkowany był od połowy lat 80-tych, był bardzo popularny wśród rolników, leśniczych, myśliwych i td. Minusem było to że ślizgał się na mokrym asfalcie ( bardzo szerokie i male kola), plusem byl elektryczny rozrusznik i turbina ( przymusowe chodzenie silnika)

 

tula_tmz_5951_200_1987.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie bączki się takim czymś kręci i ósemki to nie do pomyślenia :D choć teraz z racji wzrostu miałbym pewnie z tym problem ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CheNelly myślę że nikt się tu nie obrazi za to co napisałaś. To po prostu nie Twoja wina ...
 

 

 

E: wcięło linka z wrażenia ;)

 


niezbyt ciekawy temat  

Sygnaturkę z linkiem przyznam sobie po napisaniu 15 wartościowych postów. Prawdopodobnie nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności