Skocz do zawartości

Dziwna sprawa z utrata PR dnia 13 lipca :-)


hazael

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka godzin temu zorientowałem się, ze jedna z moich redaktorek 3 dni temu zablokowała polowe zaindeksowanych podstron na mojej stronie - ok 200 artykułów. Wszystko zrobila w jednej chwili dostep do tresci jedynie dla zarejestrowanych.

Dzisiejszej nocy tj miedzy 11 a 3 rano zauwazylem w google-sitemaps statystyki, które wykazały w tym samym dniu usuniecie przeszlo 5tys zaindeksowanych stron mojej witryny - byly to raporty błedów 404 nawet dla podstron z roku 2004, ktore o dziwo widnialy do tego czasu jescze w indeksach. po tym raporcie jakos godzine pozniej moja witryna ktora miala PR4 spadła do PR0. Dziś rano wkazuje PR3 i do tej pory na takim poziomie sie utrzymuje.

Zaznaczam, że pozycja w google nadal ta sama - moj status w wynikach się nie zmienił.

Prosze o rade jakie wnioski mozna z tego wysunąć?

Czy nagłe wyindeksowanie ok 5 tys nieistniejących podstron z mojej witryny to wynik nagłego usuniecia znacznej ilosci zaindeksowanej treści na mojej stronie, czy raczej zbieg okoliczności?

No i te PR - w koncu prawie kazdego dnia dopisuje się do jakiś katalogów stron - bylo dośc silne PR4 i nagle mam PR3 - o co w tym chodzi?

Piekielko.com - sklep z biżuterią etniczną / orientalną należącą do plemienia Kuchi z Pakistanu.

Kupisz: kolczyki, naszyjniki, naszywki, pierścienie, bransolety, torebki, etui, stroje i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na ile ma to związek z wyindeksowaniem Twoich podstron, ale i ja wczoraj zaliczyłem spadek jednej z moich stron z PR4 na PR3. Trudno, co robić. Grunt, że dwie inne strony zyskały tej samej nocy PR3 z PR0, a jedna strona (największa) zarobiła PR5.

(nie to, że się chwalę, ;-), ale działo się w nocy "coś" i pewnie u Ciebie to samo).

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie tak jak piszesz - przed Północą miałem swoje PR4, ktore trzymało sie z dobre rok czasu o połnocy mialem PR0 i ok 3-4 rano PageRank zostalo ustawione na PR3 i tak juz do teraz sostalo.

Moj kumpel z ktorym się linkuje znowu zadowolony, bo jego podstrony swieżo utworzone nagle zyskały PR3 z PR0.

Mozliwe, że te wyindeksowane strony nie miały nic wspolnego z tym PR. Skoro wszystko stało się w jednej chwili, moznaby nazwac zbiegiem okoliczności. Trudno, trzeba bedzie znowu powalczyc o mocniejsze PR :)

Piekielko.com - sklep z biżuterią etniczną / orientalną należącą do plemienia Kuchi z Pakistanu.

Kupisz: kolczyki, naszyjniki, naszywki, pierścienie, bransolety, torebki, etui, stroje i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, że te wyindeksowane strony nie miały nic wspolnego z tym PR.

Wyindexowanie zdarza się każdemu i jeśli jest to wyindexowanie Twojej strony to nie wpływa na PR.

Po prostu był update PR i zmiany dotkneły wiele stron.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym PR jest dziwnie no ale cóż.

Osobiscie mialem mocny PR=5, a "jasnowidz pr" pokazywał mi że bede mial 4 lub 5. I co wyszło? Wyszło tyle że mam 0 :D heh , a jasnowidz dalej pokazuje że bedzie 4 lub 5.

Żeby było ciekawiej to pozycje strony mi wzrosły :) heh

Sam niewiem czym to tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mialem mocny PR=5, a "jasnowidz pr" pokazywał mi że bede mial 4 lub 5. I co wyszło? Wyszło tyle że mam 0 :D heh , a jasnowidz dalej pokazuje że bedzie 4 lub 5.

No cóz, moja główna strona miała mocne PR 4 a teraz mam PR 3.

Oto co jasnowidz mi powiedział:

Current PR: 3

Predicted: 5 (4,6)

Accuracy: 81.4%

Backlinks: 3,075

Ale fajna zabawa, bo strona główna ma te PR3 a niektóre podstrony mają PR4, ktorych nigdy nie linkowałem, poza jednym serwisem, który też linkuje główną strone.

Powiedz mi, czy korzystasz z jakiś dopalaczy tj, linkory, lv itd?

Piekielko.com - sklep z biżuterią etniczną / orientalną należącą do plemienia Kuchi z Pakistanu.

Kupisz: kolczyki, naszyjniki, naszywki, pierścienie, bransolety, torebki, etui, stroje i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zaliczłem bardzo poważny spadek z PR na PR1. Ciekawi mnie, co jest przyczyną tak poważnego spadku?

Mój serwis miał PR4 przez kilkanaście miesięcy, a od 13 lipca jest tylko PR1. Czy może mieć na to wpływ fakt, że korzystam z LinkujPRO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, co jest przyczyną tak poważnego spadku?

Sprawdziłeś PR stron, które do Ciebie linkują ?

Nieraz utrata jednego mocnego linku daje mega spadek przy exporcie PR.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem właśnie i nie wydaje mi się, abym stracił jakiś link,

Nie wiem czy się rozumiemy, bardziej mi chodzi o to czy pamiętasz jakie PR miały strony linkujące do Ciebie przed exportem a jakie teraz. PR to kółko zamknięte :( obce strony spadają --> twoja spada --> strony do których linkujesz spadają itp itd.

Inna sprawa, że tegoroczne exporty jakoś są mega dziwne jak na mój gust

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że nie sprawdzałem czy ich PR wzrósł czy zmalał. Jednak te serwisy mają przeważnie PR3, 4 lub nawet 5, więc dziwi mnie trochę, że mój serwis spadł z PR4 na PR1. Chyba, że straciłem jakieś mocne linki, o których istnieniu nie wiedziałem...Sam już nie wiem, co jest przyczyną takiego spadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności