Skocz do zawartości

Nowy pomysł pieknego Romana


Wojtek Z.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja myślę, że mature przy urodzeniu powinni dawać .. - takie mam wnioski z postępowania Romana.

Z założenia egzaminów nie zdaje każdy .. Skoro tworzy się prawo, a później się je zmienia .. - te państwo to kpina niestety .. :P

Gdyby na początku ustalili, że zdają osoby, które podpisały się na kartce to spoko .. ale takie zmiany po egzaminie ..? Według mnie bzdura.

PS Zdawałem nową mature rok temu :pisze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dobrego humanisty, który nie kuma podstaw matematyki bo to oznacza BRAK umiejętności myślenia analitycznego, które niezbednę nawet do tworzenia sztuki JEST :-) i odwrotnie co to za programista, który nie zna kultury.

To jest sedno.

Mój ulubiony Profesor Oczkowski od Podstaw Fizyki mawiał: "Znajomość całek to nie jest sztuka - do tego są kalkulatory. Nie zostaniesz dobrym fizykiem będąc genialnym matematykiem a nie będąc filozofem".

A szkoła średnia to tylko podstawy. Minimum. Jeśli ktoś tego nie zna - dlaczego ma iść na studia ?

Studia nie są dla wszystkich ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że mature przy urodzeniu powinni dawać .. - takie mam wnioski z postępowania Romana.

Niezły pomysł do becikowego od razu świadectwo maturalne :)

Idąc dalej - prawo jazdy dla wszystkich, przecież i tak doświadczenia nabiera się z liczbą przejechanych kilometrów.

Dziś dostałem to na gg, mam nadzieję, że nie spalę (nie mam niestety archiwum ) :)

Jeden magister do drugiego magistra:

- Masz maturę czy ciebie też objęła amnestia? :D

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie prawdę mówiąc zwisa to i powiewa. I tylko dlatego, że i tak zycie(praca) zweryfikuje, czy ktoś jest solidnym fachowcem, z porządnie zdaną maturą, ukończonymi dobrymi studiami, prezentujący poziom kulturalny i intelektualny, czy cwaniakiem, szczęściarzem, synem rodziców którzy mają kasę na edukację dziecka w "uniwersytetach", którzy są świetnymi "fahoofcami" w swoich dziedzinach- wiele szanujących się firm, przeprowadza własne testy które mają na celu zweryfikowanie tych umiejętnośći(wyszukiwanie informacji, praca w grupie, etc.), inna sprawa, że rodzice załatwili komuś maturę, studia to i stołek załatwią. De facto nie moja sprawa, ale myślę, że warto o tym napisać. Pozdrawiam.

apollan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie zwisa... niestety... bo wtedy wszystko staje się względne... nie ma zasad, prawideł... a na tym świat jest zbudowany... przynajmniej był do tej pory... Romana na szefa Amnesty International... <zakląłsiarczyściepodnosem>

Zielnik - Katalog Stron Zielnik Szkolny dodaj url... Katalog Brudny spróbuj się dodać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przykład z mojego najbliższego otoczenia wskazuje, że niestety wykształcenie ma znaczenie. Znam 2 osoby, które są świetne w tym co robią i gdyby miały głupią maturę, to zamiast najlepszym pracownikiem byłyby conajmniej zastępcą dyrektora. Niektórzy, szczególnie duże korporacje traktują wykształcenie jako jeden z czynników służących do przesiewu kandydatów i nic się nie poradzi, na razie.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu w rządzie się też wydawało ze ma cos do powiedzenia, to go zwolnili. Kaczki przycinają wszystko do gruntu co im podskoczy, choć w tym wypadku przycięcie jest rzeczywiście wskazane :P

A co do matury - jeśi zdawalnośc jakiegokolwiek egzaminu przekracza przy pierwszym doń podejściu 70% to taki egzamin nie ma żadnej wartości - nie ma sensu się uczyć, kiedy statystyka stoi po mojej stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do matury - jeśi zdawalnośc jakiegokolwiek egzaminu przekracza przy pierwszym doń podejściu 70% to taki egzamin nie ma żadnej wartości - nie ma sensu się uczyć, kiedy statystyka stoi po mojej stronie...

To brzmi sensownie. To tak jak z wyborami za komuny, kiedy po przeliczeniu głosów okazywało się, że na jedynie słuszną partię głosowało 99,9% wyborców.

Co do pomysłu Romana nie ma się co rozwodzić, oszołom i tyle. Będzie amnestia, czy też nie, studia zweryfikują większość geniuszy po amnestii, a jeśli nawet nie, to życie zweryfikuje.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam też kilka równie fajnych propozycji abolicyjnych:

1. odejmować 1,2 promila w wydychanym powietrzu u kierowcy

2. złodziejowi darować 30% wartości ukradzionej rzeczy

3. karać dopiero po 3cim zabójstwie

4. magisterka z becikowym :P!!

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności