Skocz do zawartości

[Opinia] Praca zdalna przez Internet


spookypld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Znalazłem ciekawą (a przynajmniej tak na początku to wyglądało) ofertę pracy zdalnej:

- przejrzyste i zadowalające mnie stawki

- obietnice bezproblemowej płatności

- krótki test do wypełnienia

- podział pracy na kategorie.

- pochwalenie, że w poprzednim miesiącu wykonali 172 zlecenia.

 

Tu zaczynają się schody. Nie sprawdzałem ich jeszcze w rejestrze działalności gospodarczych, ale:

- po ukończeniu testu mam zarejestrować się poprzez płatność SMS

- po ukończeniu testu zostałem przekierowany na darmową domenę OVH

- duplicate content (mają dwie identyczne strony o niespecjalnie wartościowych tdl. 

 

Stworzyłem ten wątek, by podzielić się wiedzą i sprawdzić, czy ktoś (ktokolwiek z Was ma z nimi jakieś doświadczenie, bo oczywiście nie będę wysyłał SMS-ów, by zarejestrować się na platformie, która ukrywa swoich kontrahentów do czasu płatności poprzez SMS. 

 

Głównym bohaterem wątku są strony:

https://pracuj.co.nr/https://dot-to.ovh.org/https://praca.zza.pl/
- https://zarabianie-przez-internet.ifirma.info/
...a emaila z zaproszeniem do rejestracji na owych stronach otrzymałem od Pani spod adresu Edyta.MENADZER@gmail.com. Z przykroscią informuję, że nie pamiętam frazy z jakiej wszedłem na ich czwartą domenę, po rejestracji na której otrzymałem zaproszenie do rejestracji na dwóch pozostałych. Firma z jakiejś Mławy czy innej lichej miejscowości. Wiem, że niejednokrotnie w takich miejscowościach prężnie działają naprawdę bardzo dobre firmy ( z tego co pamiętam nawet Xann ma siedzibę na jakimś odludziu). Po prostu nie wyślę Wam SMS-a, a taki piękny strzeliłem opis obrazka! 

 

P.S. Kopię postu wrzucam na 

madein3w.blogspot.com. 
P.P.S. Zna Ktoś jakieś dobre portale do pracy przez net? Odkąd praca.przez.net została przejęta przez freelancer.com nie bardzo mogę coś znaleźć. Forumowy Getak leży odłogiem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pracy zdalnej na początku może być ciężko ze zleceniami (chyba, że szukasz etatu zdalnie), potem to już głównie polecenia i się kręci. Ja czasem zerkam na duże serwisy ogłoszeniowe typu gumtree i olx. Co prawda większość ogłoszeń tam to strata czasu na wysyłanie oferty, ale czasem zdarzają się naprawdę sensowne zlecenia/ludzie.

 

 

Z oferiopodobnych serwisów nie korzystam wcale i raczej nie polecam :P

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym sms'ie nie doczytałem, wygląda na wyciąganie kasy.

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuchnie przekrętem..

 

Podaj nr na który miałeś zapodać SMS

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na koniec powiedzą, że masz podesłać skan dowodu, żeby księgowość przygotowała umowę a na koniec przelew na kilka gr, żeby zweryfikowali Twoje konto do "wypłat wynagrodzenia". A rano budzisz się z chwilówką :)

 

Zapomniałeś jeszcze dodać prośby o podanie danych karty debetowej wraz z trzycyfrowym numerem weryfikacyjnym. 

 

P.S. Strona nie dopełnia wymogu podania numeru w rejestrze publicznym, do którego jest wpisana (firma krzak) wraz ze wskazaniem nazwy rejestru i organu prowadzącego rejestr. Aczkolwiek nie jestem pewien czy taki obowiązek istnieje więc weryfikuję to na ten moment z prawnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


bo oczywiście nie będę wysyłał SMS-ów, by zarejestrować się na platformie, która ukrywa swoich kontrahentów do czasu płatności poprzez SMS.
Co w tym takiego dziwnego ? Ty chcesz zarabiać, więc najwidoczniej wydawca platformy ogłoszeniowej TEŻ, a SMS jest najprostszą formą mikropłatności. Nie zgłębiałem tematu, ale co na pierwszy rzut oka wydaje się dziwne, "sub-domeny" tych systemów.

 

Może ten post to zakamuflowana szeptanka :hmmm:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady sam fakt udostępnienia czegoś za opłatę pobrana przez  płatności SMS nie jest niczym dziwnym. Natomiast już od jakiegoś czasu bardzo popularny "sposobem na zarabianie" jest tak zwana usługa SUBsms zapisywanie użytkowników na płatne subskrypcje w większości przypadków maskują to pod "weryfikacje antyspamową", "sprawdzanie czy jesteś człowiekiem", inne... Własnie te dzieciaki psują opinie uczciwie, zgodnie obowiązującym prawem z pobieranym płatnościom SMS.

Wyżej wymienionych URL nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się sam fakt mikropłatności przez sms nie jest niczym dziwnym, ale tu dochodzi brak danych firmy oraz te strony na tych dziwnych subdomenach. Patrząc na wszystko co najmniej dziwnie to wygląda.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Patrząc na wszystko co najmniej dziwnie to wygląda.
... dziwne też jest, że autor wątku <  Forumowicze 1193 postów Dołączył: 14-styczeń 08 >
tym się interesuje ...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcmagik, 79550, koszt podany to 11,07 PLN- brutto. Sprawdzałem i taki jest.

@Mion, Szukam pracy po prostu i na nich natrafiłem. Natomiast strona wzbudziła moje podejrzenia, więc postanowiłem zdobyć jakieś referencje.

 

P.S. Faktycznie znamy się od 2008 roku. W ów czas dołączyłem do forum i po godzinach nudy na etacie zdobywałem doświadczenie w pracy zdalnej. Swego czasu miałem nawet dość obiecujące zaplecze i idąc tą ścieżką planowałem założenie firmy i taki styl życia. Niestety w moim życiu około 3 lat temu pojawiła się blondynka (Syndrom Jedynej) i walcząc o Nią z nią itp. straciłem praktycznie wszystko. Próbuje jakoś do tego wrócić. Bez kitu, jeśli postanowicie sobie kiedyś znaleźć dziewczynę to niech Wam zapali się w głowie ostrzegawcza lampka. Poważnie. :) Przy okazji kończy mi się umowa o pracę i mój obecny przyszły pracodawca postanowił mi jej nie przedłużyć. No tak, gdy mnie zdegradowali z pracownika obsługi maszyn do idioty biegającego z wózeczkiem i dowożącego pracownnikom komponenty i jeszcze narzekają, że mam niski ranking to wiesz - mam trochę nóż na gardle. Na dodatek blondyna chce, bym się wyprowadził do jej Wrocławia. Komplikacje - to lubię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności