Skocz do zawartości

forum strony rekiny.pl zaatakowane przez hackera :)


intruder2600

Rekomendowane odpowiedzi

zobaczcie tego linka - za duze zeby wklejac na forum:

www.kusnierczyk.com/hacked.jpg

Dzisiaj forum, którego jestem moderatorem zostalo zaatakowane przez hackera (?) - podmienil nazwe forum i title. Wydawalo mi sie ze zadnych szkód nie bylo, powiedzialem o tym administratorom sieci, weszli na forum i ... slad sie urwal - jak narazie forum nie ma on line i nie wiem dlaczego....

z tego co wyczytal inny moderator okazalo sie ze phpbb ma jakies bledy które mozna latwo wykorzysac - byle dzieciak, który cos niecoś wie o php wyszuka sobie niezbedne informacje, których jest pod dostatkiem.

ja sie zastanawiam czy to faktycznie mozliwe zeby przez jakis blad zdobyl tylko uprawnienia admina - w panelu nie ma opcji zmiany tytulu strony...

ja jestem w szoku :shock:

ale jaja - ale i tak z babci lamer :P :shock:

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w phpbb co i rusz znajdują jakieś dziury :) ostatnio podobno taką która w jakichśtam warunkach pozwala pogrzebać po serwerze wręcz- nie wiem dokładnie o co chodziło, bo to info od firmy hostującej jedno z for które stawiałem, zrobiłem tylko posłusznie upgrade do 2.0.11.

Informacje na bierząco o łatach i poprawkach są na forum phpbb, a jak ktoś ma pojęcie o PHP to z analizy poprawek wymyśli sobie co może taką dziurą zrobić... a że php skomplikowane nie jest to średnio rozgarnięty script kiddie sobie z tym poradzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a hackerów o tej ksywie znalazlem 4 na gg, z czego 2 ma identyczny uklad liter w ksywie, zastanawiam sie co i jak do niego napisac, moze:

"czesc, tu gOD_oF_hACkERs

gratuluje udanej akcji i namawiam,

zebysmy razem zHACkowali msn.com"

:P

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności