Skocz do zawartości

Jak to działa - indeksowanie


callisto

Rekomendowane odpowiedzi

Ile tych linkow masz do przerobienia?

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

szkoda czasu żeby na pocztę chodzić z taką ilością :D Lepiej wysłać gołębiem.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda czasu żeby na pocztę chodzić z taką ilością :D Lepiej wysłać gołębiem.

 

ja zwykle głupi gońca słałem a potem zdziwienie, że nadal linki poza indeksem ;) A gołębie tymczasem siedzą na parapetach i z nudów tylko sr..ą po oknach, Ty to masz łeb :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie działa to na tej samej zasadzie. Korzystaj z tego systemu, który najszybciej przerabia linki.

 

Zupełnie odwrotnie - aktualnie jest minimum 5 metod, które indeksują linki w rozsądnym czasie z rozsądną skutecznością (bo samych metod indeksacji to może być 1500). I tak się składa, że obecnie każdy indekser stosuje różne z tych metod. Zasadnicza różnica między metodami to koszt indeksacji (a dalej skalowalność, stopień skomplikowania wdrożenia) i co się z tym wiąże szybkość i skuteczność indeksacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


aktualnie jest minimum 5 metod

 

Wątpię, że aż tyle ich jest. Ja naliczyłem 2, jedna bardziej skuteczna, druga mniej.

 


obecnie każdy indekser stosuje różne z tych metod

 

Nieee :D Wszystkie stosują tą samą.

 


koszt indeksacji

 

No i właśnie na tym to polega, że user płaci za 100% linków a wrzuca mu się do indeksacji 20%. Jeden właściciel indeksera wrzuci 25%, drugi 30%, trzeci przez 3 dni nic nie wrzuci, bo będzie miał akurat ważną imprezę czy coś tam a gołębie donoszą kolejne przekazy pocztowe... taka sytuacja.

 

Tak sobie przeliczyłem ile mnie kosztuje indeksacja 300k linków (prawdziwa indeksacja - 100%) i wliczając w to czas pracy softów, serwerów, łącza wychodzi gruuubo ponad 100. Więcej nie ma co pisać ;)

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odkryjesz 3 i już będzie 5 metod

 

Nieee :D Wszystkie stosują tą samą.

 

Jedyny sposób, że podważyć to złe założenie to podać na tacy sposób indeksacji każdego indeksera, czego na razie nie będę robił

 

 

bo będzie miał akurat ważną imprezę czy coś tam

 

Powiem za siebie, gdybym coś osobiście wrzucał musiałbym albo nie spać albo zatrudniać sporo tych wspomnianych n-razy imigrantów. Akurat metoda w BS działa 101% automat 24h/7dni w tygodniu bez udziału człowieka. Jedyny zastój to może być jak serwer padnie lub system się zwiesi. Więc jeśli nie policzyłeś metody auto 100% to już jest trzecia.

 

 

edit:

Nie ma indeksacji 100% dla 100% linków - tutaj możemy zrobić nawet publiczny test. Chyba, że mówimy o 100% dla jakieś tam partii linków, które akurat dobrze wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny, że nie chcesz dyskutować tutaj o skuteczności indeksacji, która leci dla zwykłych śmiertelników z PiO. Wiem, wiem lubisz robić publiczne testy, ale ja już wiem jak one by wypadły jakbyśmy porównali linki zwykłego usera (nie wiedziałbyś którego) który wrzuca linki do b-s.link i dałby mi podobne do przemielenia przeze mnie. Jest kilka czynników, które wpływają bardzo na skuteczność indeksacji i jestem na 100% pewny że w tej cenie pakietów żaden indekser obecnie działający ich nie spełnia.



Nie ma indeksacji 100% dla 100% linków

 

Nie o tym pisałem, przeczytaj ze zrozumieniem.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle zrozumiałem to 100%, teraz rozumiem co miałeś na myśli - żaden indekser nie przetwarza 100% linków usera na 100%. Z tym nie będę dyskutował, bo tego akurat nie wiem jak jest w innych systemach. Ogólnie przeprowadzenie jakiegokolwiek testu jest ciężkie bo:

 

1) linki nie mogą być takie same, a jak wspomniałeś są podobne - w zasadzie to wystarczy

2) test musiałaby być przeprowadzony przez zupełnie bezstronną osobę o co obecnie ciężko

3) ilość linków musiałaby być odpowiednia - nie jakieś pseudu paczuszki po 1k linków ale powiedzmy paczki po 10 mln linków rozłożone na mniejsze na kilka kont i oczywiście ustalony czas sprawdzania

4) co z tego testu miałoby wynikać

 

Wracając już do tematu - efektem wspomagania indeksacji ma być pozycja a jeszcze precyzyjniej to $ a nie 24% czy 71,5% indeksacji. A na to czy te topy będą czy nie to każdy indekser z dostępnych ma taki sam wpływ, jak na to czy ktoś ma aktualnie licencje XR czy jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A na to czy te topy będą czy nie to każdy indekser z dostępnych ma taki sam wpływ

 

No i znowu nie masz racji ;)

 

Od tygodnia nie użyłem indeksera a pozycje rosną... linki same się indeksują ;) Pchanie śmiecia linkowego w indeks... jak kto lubi...

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poprzednio gdzie nie miałem racji? Przy metodach indeksacji? (bo chyba wyraźnie wytłumaczyłem, że to iż Ty znasz 2 metody to znaczy że cały świat ma tylko dwie)

 

Chyba wyraźnie napisałem , że każdy obecny indekser ma takich wpływ jak posiadanie licencji XR - czytaj: można mieć indekser i nie mieć topów a można nie mieć i mieć topy, to nie jest narzędzie to zdobywania pozycji tak samo jak żadne inne, to jest wspomagacz przy używaniu zgodnie ze sztuką

 

 

Od tygodnia nie użyłem indeksera

 

Forum wszystko przyjmie, tak jak papier. Są tacy co stron jeszcze nie zrobili a już topy mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co drugi link w internecie Twój, to co się dziwić :)

 

Internet wszystko przyjmie :D

 

 

 

A poprzednio gdzie nie miałem racji?

 

Nie indeksujesz 100% linków wrzuconych przez userów (czytaj:  bot ich nie widzi, po pewnym pułapie ma je w ()() ) - tak samo jak reszta indekserów. Nie chodzi o to, że nie "przemielasz" automatem 24h na dobę. Wiem, że dobrze wiesz o czym piszę. Ja rozumiem, że ludzie są zadowoleni bo mają 20% indeksacji na profilach, bez indeksera nie mają 1%, ale nie wiedzą tego, że powinni (mogliby) mieć 60-70%, ale tak jak pisałem przy tych cenach nie kalkuluje się to całkowicie. A z kolei robiąc to sumiennie i na 100% ceny musiałyby być co najmniej 3x wyższe a to wiązałoby się ze stratą 2/3 klientów.

 

 

literówka

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności