Skocz do zawartości

ZenToolkit – szablony ZennoPoster + aplikacja


automatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt niewielki, póki co darmowy, skierowany do osób nie działających na dużą skalę i zajmujących się głównie swoimi stronami. Powstał z nadmiaru wolnego czasu i dlatego, że chciałem trochę liznąć programowania w Java i C#, ale być może przerodzi się w coś większego.
 
ZenToolkit.jpg
 
Zamierzam udostępnić w ramach projektu kilka podstawowych narzędzi ułatwiających i przyśpieszających pracę seowca oraz kilka dodawarek (będą pewne ograniczenia dla dodawarek w wersji free).
 
Projekt obejmuje szablony dla ZennoPoster (który to jest według mnie najlepszym softem seo) i aplikację w Java służącą do ich bezstresowej obsługi (brak konieczności męczenia się z plikami tekstowymi).
 
Wersja ZenToolkit 0.02 Obecnie są dostępne następujące szablony:
 
00-01-GetHarvester-Bing.xmlz
00-01-GetHarvester-Bing-Period.xmlz
 
00-01-GetHarvester-Google.xmlz
00-01-GetHarvester-Google-Period.xmlz
 
Proste Harvestery wyszukiwarek Google i Bing. Profesjonalistów nie zadowolą, ale myślę że hobbysta może zrezygnować dzięki nim z zakupy np. GScrapera (zakładając, że wykosztuje się na przynajmniej 5-wątkowa wersję ZennoPoster).
 
Nie używają wbudowanej w ZennoPoster przeglądarki, do ich budowy został użyty kod C# i zapytania GET. Dlatego działają stosunkowo szybko i bez problemu można ustawić dużą ilość wątków (około ¾ szybkości Srapeboxa 2 na laptopie z Celeronem 1005m przy 50 wątkach, bez problemu chodził jednocześnie szablon obsługujący przeglądarkę).
 
Dostępne są w dwóch wersjach zwykłej i oznaczonej jako „Period”
 
W wersji zwykłej słowa kluczowe są usuwane z listy po odpytaniu wyszukiwarki. W wersji „Period” przenoszone są na koniec listy. Wersja „Period” jest przeznaczona głównie do cyklicznego zbierania wyników z krótkiego okresu czasu (1h, 24h) co ma na celu uzyskiwanie świeżych list.
 
Szablony i aplikacja zostały tak zaprojektowane, aby można było tworzyć kolejki z keywordami z przypisanymi do nich różnymi formatami odpytań do wyszukiwarek. Przykładowo jedną grupę keywordów można dodać do kolejki z ustawieniem zbierania wyników tylko z pierwszej strony w Google, drugą grupę można dodać do kolejki z ustawieniem zbierania wyników do 10 strony w Google.
 
Szablony odpytują przeglądarkę tak długo, aż dany keyword zostanie „przemielony” kompletnie. Nic nie jest pomijane z powodu zbanowanego proxy.
 
Obsługę proxy zapewnia moduł „Proxy Checker” w ZennoPoster.
 
00-02-email-creator-direct-admin-1-T.xmlz
 
Szablon tworzący konta email w panelu DirectAdmin. Testowany z kilkoma hostingami i usługą poczty w v-net.pro. Format zapisu wyniku kompatybilny z GSA SER.
 
00-02-email-creator-o2-M-T.xmlz
 
Szablon tworzący konta pocztowe na o2. Format zapisu wyniku kompatybilny z GSA SER.
 
==================================================================================
 
Link do ściągnięcia ZenToolkit - pod linkiem zawsze aktualna wersja
 
Link z refem do zakupu ZennoPoster - jakby ktoś z jakiś niezrozumiałych powodów nie miał jeszcze tego softu, przewidziane bonusy dla osoby kupującej przez link z refem
 
 
W najbliższych planach stworzenie darmowych szablonów mobilizujących twórców polskich softów seo i rozszerzenie aplikacji o narzędzie do manipulacji tekstem (a'la textmechanic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście zapomniałem napisać o dwóch sprawach:

 

Wszystkie szablony tworzone są w wersji 5.9.5.1, więc nie wiem czy na wcześniejszych będą działać.

 

00-02-email-creator-direct-admin-1-T.xmlz - należy odpalać tylko jeden wątek i tylko jedno execution count w przypadku tego szablonu (1-T na końcu jest wskazówką)

 

==============================================================================================================

 

 

Paczka zaktualizowana. Naprawiono błąd captcha w o2 i doszedł szablon:

 

Tool-CMS-Identifier.xmlz - nie używa przelądarki, odpalać tyle wątków na ile łącze pozwoli

 

Jak sama nazwa wskazuje, służy on do identyfikacji skryptów. Identyfikacja następuje w maksymalnie trzech krokach (3 krok jest tak w zasadzie krokiem alternatywnym dla 1 i 2). Ważne jest dokładne ułożenie "footprintów" dla każdego kroku. Żeby nie było za dobrze, to żadnego domyślnego zestawu nie ma ;). Szablon powstał typowo pod moje potrzeby, postaram się opisać jak to mniej więcej działa. We wszystkich przykładach znaki ### oddzielają kolumny.

 

Step1 - pierwszy krok

 

Format: CMS name###footprint###results-text-file-name.txt

 

Przykład ustawienia step1:

 

samplecms1###powered by samplecms1###samplecms1.txt
samplecms2###powered by samplecms2###samplecms2.txt
wordpress###content="WordPress###wordpress-cms-step1-test.txt
samplecms3###powered by samplecms3###samplecms3.txt
 
W tym kroku najzwyczajniej w świecie sprawdzany jest URL (w aplikacji istnieje możliwość zaznaczenia Trim to Root) pod kątem wystąpienia danego ciągu znaków (druga kolumna) w kodzie źródłowym strony. Jeśli ciąg zostanie wykryty, następuje zapis do zdefiniowanego w trzeciej kolumnie pliku tekstowego. Po wykryciu następuje przejście do drugiego kroku (jeśli został włączony w aplikacji). W drugim kroku wykorzystywana jest nazwa CMSa zdefiniowana w pierwszej kolumnie.

 

Step2 - drugi krok

 

Format: CMS name###%root%/path###footprint###text-file-name.txt
 
Przykład ustawienia step2:
 
joomla###%root%/subsite1/###sample footprint1###joomla.txt
joomla###%root%/subsite2/###sample footprint2###joomla.txt
joomla###%root%/subsite3/###sample footprint3###joomla.txt
wordpress###%root%/wp-login.php###action=register###wordpress-register-available-step2-test.txt
joomla###%root%/subsite4/###sample footprint4###joomla.txt
 
Załóżmy, że w kroku pierwszym został wykryty wordpress. W drugim kroku możliwe jest sprawdzenie dodatkowych interesujących każdego pozycjonera właściwości takich jak możliwość rejestracji, czy też fakt występowania konkretnych pluginów. Ważne jest aby nazwy cmsów w kroku drugim odpowiadały tym w kroku pierwszym (łącznie z wielkością liter). W drugiej kolumnie należ podać ścieżkę pod którą będzie sprawdzany nowy footprint. Dla każdego CMSa można utworzyć kilka linijek z różnymi podstronami i różnymi nazwami plików do zapisu. Wszystko zostanie sprawdzone.
 

Step3 - trzeci krok

 
Format: %root%/path###footprint###text-file-name.txt
 
Przykład ustawienia step3:
 
%root%/subsite1/###powered by samplecms1###samplecms1.txt
%root%/subsite2/###powered by samplecms2###samplecms2.txt
%root%subsite3/###powered by samplecms3###samplecms3.txt
%root%/subsite4/###powered by samplecms4###samplecms4.txt
%root%/subsite5/###powered by samplecms5###samplecms5.txt
%root%/wp-login.php###?action=register###wordpress-register-available-step3-test.txt
%root%/subsite6/###powered by samplecms6###samplecms6.txt

 

Jeśli CMS nie zostanie wykryty przy pomocy footprintów zdefiniowanych w pierwszym kroku, istnieje opcja przejścia do kroku trzeciego z pominięciem drugiego (który jest bezużyteczny w takim przypadku). Po kolei sprawdzane są wszystkie wprowadzone ścieżki pod kątem wystąpienia ciągu znaków, aż do pierwszego sukcesu. Nie muszę chyba tłumaczyć, że jest to najbardziej czasochłonna opcja i należy się starać jak najwięcej rozpoznać w kroku 1.
 
Może się to wszystko wydawać trochę skomplikowane, jednak takie rozwiązanie zapewnia bardzo szybkie i dokładne posegregowanie CMSów. Należy jedynie rozsądnie zdefiniować footprinty i ścieżki we wszystkich krokach, poszukać cech charakterystycznych dla każdego CMSa.
 
PS. Przepraszam za patch zamiast path w aplikacji, taką sobie angielszczyznę i ogólnie literówki. Nie chce mi się tego chwilowo poprawiać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Doszły szablony:

 

02-01-pksi-adder-M-T.xmlz

 

Dodawarka do PKSI. Od innych dostępnych dodawarek do PKSI różni się tym, że dodaje. Obsługuje też wszystkie wbudowane zabezpieczenia.

 

01-01-wordpress-register-MT.xmlz

01-02-wordpress-email-grabber-1T.xmlz

01-03-wordpress-links-activation-MT.xmlz (niefortunna nazwa, aktywuje zarejestrowane konta oczywiście)

 

Te trzy szablony odpowiadają za rejestrację w WordPress. Dałoby się to zrobić w jednym, ale wbrew pozorom takie rozwiązanie stwarza mniej problemów i pozwala na szybszą rejestrację. Wersja PRO ZennoPoster pozwala na szybszą i skuteczniejszą rejestrację niż np. DonLinkage na serwerze shared.

 

W ZennoPoster należy to ustawić w ten sposób: Execution Count dla wszystkich -1. Dla 01-02-wordpress-email-grabber-1T.xmlz ilość wątków musi być bezwzględnie ustawiona na 1 (odbiera 100 wiadomości email jednocześnie). Dla dwóch pozostałych szablonów ilość wątków dowolna z zastrzeżeniem, że nie opłaca się ustawiać dużej ilości dla szablonu aktywującego (dla wersji 5-wątkowej Zenka najlepiej ustawić tylko 1, albo w ogóle włączyć dopiero po zarejestrowaniu i odbiorze wszystkich wiadomości email).

 

01-04-worpress-and-bbpress-poster-MT.xmlz

 

Używa uprzednio zarejestrowanych kont WordPress i podejmuje próbę zamieszczenia artykułu. Jeśli nie uda mu się zamieścić artykułu lub jest włączona moderacja, to stara się znaleźć forum bbpress i utworzyć temat lub odpowiedzieć w jakimś temacie.

 

Szablony udostępnione za darmo, więc żeby nie było zbyt różowo, postery mają wstawioną pauzę 10 sekund na początku. Rejestracja WP ma pauzę 5 sekund.

 

W aplikacji sprawy chwilowo się mają tak, że z listy email znika więcej pozycji niż musi. Dlatego przed utworzeniem projektów najlepiej dodać jeden adres email kilkukrotnie (5) w ZenLinker--->ListManager--->Emails

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla siebie już od jakiegoś czasu, ale postanowiłem zrobić coming out, bo zawsze chciałem mieć swój temat na PiO (takie małe niegroźne zboczenie).

 

---

 

Zrobiłem przeoczenie i zdobyte linki z PKSI nie będą widoczne w aplikacji. Trzeba otworzyć plik 003-03-pksi-links-report w 3_PROJECTS_FILES_3

 

Jakby coś nie działało, to osoby zainteresowane niech dadzą znać na PW. Projekt jest trochę większy i do użytku osobistego, a dla szerszej publiczności okrajany z funkcji, więc mogło np. coś za dużo polecieć przy wycince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka szablonów i aplikacji.

  • W nowej wersji wordpress jest mała zmiana przez którą zdobyty link nie trafiał do raportu. Uwzględniono zmianę w szablonie.
  • Linki z PKSI już pojawiają się w raporcie.
  • W aplikacji dodana możliwość włączania/wyłączania ładowania obrazków, java i ustawianie HTML Timeout.
  • Zmiana polityki ograniczania funkcjonalności. Pauza uruchamiana jest tylko wtedy, gdy będzie zdobyty link (90 s), więc można szybko przesiać listę, ale nie można dodawać masowo. Na strony własne użytkowników wystarczy:

Pierwsze bonusy dla refów:

  • możliwość uzyskania 3 szablonów z opcją odczytu (bez edycji) w Project Maker (na chwilę obecną wszystkie są zabezpieczone rzecz jasna ;)) w celach edukacyjnych i podejrzenia co i jak
  • uzyskanie wersji szablonów bez pauzy po zdobyciu odnośnika

Ta jedna osoba :czarodziej:  , która kupiła zennoPostera przez mój reflink może zgłosić się na PW po odbiór bonusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności