Skocz do zawartości

"groźne" słowa i pomysł na filtr


Rafal

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeglądając słowa wpisywane w Google dzięki którym ktoś wszedł na jedną z moich stron zauważyłem ciekawy wpis:

slowo1 slowo2 -akucje -allegro

W sumie banalne, ale dało mi to trochę do myślenia. Tak samo może być z logo, dzwonkami, itp. Jeśli komuś wyślwietlą się jakieś spamy z dzwonkami, to może "poprosić" Google, żeby nie wyświetlał takich stron. A co jeśli ktoś ma tylko link do strony o takiej tematyce (w ramach wymiany linków)?

Tak samo jak filtry rodzinne różnych wyszukiwarek nie wyświetlają stron erotycznych. Opis filrtu Onetu i Netsprint. (Tak gdyby kogoś interesowało...)

Wpadłem na pomysł (ciekwe, czy jestem pierwszy) na zmodyfikowanie tych filtrów. Zamiast sex żeby mi filtrowało strony z dzwonkami, itp. A jeszcze lepiej CAŁE DOMENY spamerów! Każdy mógłby sobie sam ustawić jakie domeny ma wywalać z wyników.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dowolnie można odfiltrowywać domeny na zasadzie "klucz -site:wp.pl -site:news.com.pl -site:onet.pl"

Chodziło mi o automata, coś na zasadzie filtru rodzinnego.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku.. a kto umie sie na tyle posługiwać wyszukiwarką??? nasze społeczeństwo z roku na rok jest coraz głupsze. kiedyś zabawne było, że wszyscy jak miliony much uzywają outlook expressa, a teraz ludzie nawet nie wiedzą, że sa programy do poczty bo... czytają ja przez www.... jak dla mnie porażka.

z 90% moich kumpli-studentów z roku nie potrafi sprawnie sie posługiwac netem, poczta z www, czat i GG. juz z forum maja problemy, a o google i znajdowaniu informacji to oni nie wiele słyszeli.

a ty chcesz żeby ludzie jakieś minusiki stawiali w zapytaniach :hello:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku.. a kto umie sie na tyle posługiwać wyszukiwarką???

moja odpowiedź dotyczyła możliwości technicznych a nie umiejętności Twoich kumpli-studentów więc nie rozumiem skąd ten wywód.

a ty chcesz żeby ludzie jakieś minusiki stawiali w zapytaniach

tak się składa że wiem co ludzie stawiają w zapytaniach ale jakoś nie mam ochoty na ten temat dyskutować

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasze społeczeństwo z roku na rok jest coraz głupsze. kiedyś zabawne było, że wszyscy jak miliony much uzywają outlook expressa

nie widzę w tym nic zabawnego. co masz do zarzucenia temu programowi? pewnie to co wszyscy. to jest od B.G. Mic* jest zły, bo robi programy z błedami.

co do filtru to google moglo by to zrobic w prosty sposob. juz nawet ma zakladke https://www.google.pl/preferences?hl=pl trzeba by bylo dodac tam te minusiki i szafa gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja odpowiedź dotyczyła możliwości technicznych a nie umiejętności Twoich kumpli-studentów więc nie rozumiem skąd ten wywód.

przede wszystkim to nie do ciebie, przecież nie zacząłeś wątku ?!? (to juz nie moja wina, że phpBB nie wątkuje postów).

nie widzę w tym nic zabawnego. co masz do zarzucenia temu programowi? pewnie to co wszyscy. to jest od B.G. Mic* jest zły, bo robi programy z błedami.

to, że gdyby nie OE nie dostawałbym dziennie 30 wirusów, maili w htmlu, i ludzie nie przysyłali by mi źle skodowanych wiadomości i pisanych od tyłu.

OE mógłby mieć przynajmniej defaultowo ustawione maile plain text i odpisywanie pod a nie nad. reszte można by przebloeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że gdyby nie OE nie dostawałbym dziennie 30 wirusów, maili w htmlu, i ludzie nie przysyłali by mi źle skodowanych wiadomości i pisanych od tyłu.

OE mógłby mieć przynajmniej defaultowo ustawione maile plain text i odpisywanie pod a nie nad. reszte można by przebloeć.

wirusy - co ma do tego OE :shock: , ale takie załączniki możesz ustawić, że się nie otwierają

html - polecam Kerio Personal Firewall albo zablokowanie w opcjach wiadomości HTML.

odpisywanie pod - ja nie trawie takich maili jak musze zjezdzac na sam dol zeby czytac.

to wszystko o czym mówisz można zmienić w opcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku.. a kto umie sie na tyle posługiwać wyszukiwarką???
przede wszystkim to nie do ciebie, przecież nie zacząłeś wątku ?!?

Czyli do mnie...

Chodziło mi o automata, coś na zasadzie filtru rodzinnego.
co do filtru to google moglo by to zrobic w prosty sposob. juz nawet ma zakladke https://www.google.pl/preferences?hl=pl trzeba by bylo dodac tam te minusiki i szafa gra.

Nie rozumiem. Już chyba prędzej to https://www.google.pl/advanced_search?hl=pl ?

PS. Ja tylko podzieliłem się z Wami moim pomysłem na taki filtr, bo jestem ciekawy Waszych opini na ten temat. Czemu wszyscy są tacy nerwowi?

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie załączniki możesz ustawić, że się nie otwierają

html - polecam Kerio Personal Firewall albo zablokowanie w opcjach wiadomości HTML.

nie używam OE więc nie muszę ustawiać. za to ci co używaja nie potrafią tego zrobić. to już chyba nie moja wina.

odpisywanie pod - ja nie trawie takich maili jak musze zjezdzac na sam dol zeby czytac.

cóż, są różni zboczeńcy. twoja sprawa. jakbyś dostawał dziennie po 50-100 maili to szybko bys zmienił zdanie.

specjalnie dla Ciebie:

- Bo zaburza naturalną kolejność czytania.

- Dlaczego?

- Odpisywanie nad cytatem

- Co jest najbardziej denerwujące?

Czemu wszyscy są tacy nerwowi?

sorry, cięzki dzień. :oops: już nie będę.

chciałem tylko zauważyć, że wszelkie rozważania na ten temat są czysto teoretyczne gdyż odsetek uzywających róznych kombinacji w wyszukiwarkach jest znikomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie nie tylko ja miałem cięzki dzień :hello: taka kumulacja cięzkich dni userów z forum ;) przynajmniej dobrze, że w jeden dzień się nam zebrało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł (ciekwe, czy jestem pierwszy) na zmodyfikowanie tych filtrów. Zamiast sex żeby mi filtrowało strony z dzwonkami, itp. A jeszcze lepiej CAŁE DOMENY spamerów! Każdy mógłby sobie sam ustawić jakie domeny ma wywalać z wyników.

- ciekawe.

Zerknij tutaj. Ludzie z Yahoo na coś podobnego wpadli, momentalnie zostanie to zaadaptowane w Google, pewnie także z filtrowaniem niechcianych keywords, pobieranych z cookies użytkowników. A jak szybko nowe pomysły są kopiowane, widać na każdej stronie search. znanyportal. domena czy wyszukiwarka . local/near me.

Pozdrawiam, J. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł (ciekwe, czy jestem pierwszy) na zmodyfikowanie tych filtrów. Zamiast sex żeby mi filtrowało strony z dzwonkami, itp. A jeszcze lepiej CAŁE DOMENY spamerów! Każdy mógłby sobie sam ustawić jakie domeny ma wywalać z wyników.

pomysl genialny. teoretycznie wystarczyloby w avanced dodac pole filtrowania i jest ok. Albo mozna samemu zrobic sobie formularz dodajacy reszte zapytania (filtra) do poszkiwanej frazy, ale nie wiem czy G na to pozwala... (tzn. wykorzystwanie ich silnika na wlasnym formularzu)

słownik informatyczny ... aby wiedzieć więcej

(łac. Oxygene - tlen) Tlen był jest i będzie bo tlen jest wszędzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności