Skocz do zawartości

Inteligencja w wyszukiwarce?


jakub75

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zdanie odnośnie tego tematu i artykułu brzmi tak: no i co z tego?

W chwili obecnej, polskie wyszukiwarki nie mają najmniejszych szans na przejęcie choćby znaczącego segmentu wyszukiwań w Polsce i nie chodzi tylko o zwracane wyniki, poprostu marka Google jest już u nas bardzo silna. Poza tym, po co mam wykorzystywać inną wyszukiwarkę do polskich fraz, inną do angielskich inną do... jedna mi, jako użytkownikowi, w zupełności wystarcza.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z opiniami, dużo tekstu z którego wynika tylko tyle że plany sa wielkie a co z tego wyniknie, zobaczymy ...

tak naprawde to wazna jest rowniez swiadomosc i edukacja uzytkownika wyszukiwarki

"Tylko prawdziwy mistrz nie obnosi się ze swoim urzeczywistnieniem"

Eleganckie i seksowne buty Pleaser. Ponad tysiąc modeli obuwia na wysokim obcasie i platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tak nie zachwalał algorytmu google jako doskonalego bo jest mało doskonały i zmanipulowany na maxa.

A siła tej manipulacji zalezy tylko od konkurencyjnosci hasł.

Wydaje nam sie ze google filtr google sro - moze filtry są, moze działają ale nie sztuka takowe posiadac.

To nie zmienia faktu ze na wynik np meble wyniki są zmanipulowane przez seomasterow - wiec gdzie ta doskonałość google ?.

To ze 1000 seodziubek wpadnie w filtr nie zmienia faktu ze nadal te wyniki pozostana zmanipulowane.

A sposob manipulacji wynikami owej doskonalej wyszukiwarki są wszem znane a jedynie wymagajace czasu - czasu nie dlatego ze google jest doskonałe a czasu ze jest wiecej seomasterskich konkurencyjnych stron.

Ja bym jednak skupil sie na zasiegu indeksacji docieraniu do nowych stron i ich reindeksacji.

Jakby nie widze tutaj zadanego inteligentnego zapytania w postaci TURCJA - jest to standardowe zapytanie skladane do wyszukiwarki.

Ja rozumiem ze chodzi tutaj o zapytanie np: "jakie są firmy w polsce zajmujące się pozycjonowaniem" no i na tak zadane zapytanie wyskakują odpowiedzi zwiazane z pozycjonowaniem.

Jak działa algorytm pagerank - i znajduje np strony z informacja jak działa pagerank badz co to jest lub inne zwiazane z tematem.

Dla mnie to jest inteligentne wyszukiwanie a nie zadanie zapytania TURCJA i oczekiwania jakiejs tam strony.

Tak czy tak uwazam ze Polskie enginiarki mają szanse odbierac tort ktory zostal im zabrany.

Bo google tortem sie zapchalo i jakos ich uslug wyszukiwawczych jest mało doskonała.

Owszem posiadają duzy zasieg jak i ogladalnosci tak i wzgledem indeksu ale jakosc wynikow nie jest zadawalajaca.

Pozatym uwazam ze bagatelizowanie mozliwosci naszych programistow to błąd.

Narazie uznalbyłbym ze google jedzie na piar nie na jakości.

Najwieksza szansa dla Polskich Wyszukiwarek bedzie moment kiedy Msn postanowi zawalczyc o kawalek tortu google - bo google bedzie mialo z czym walczyc a nie z naszymi wyszukiwarkami.Pytanie tylko czy do tego dojdzie czy nie, czy msn znowu duzo krzyczy czy faktycznie zamierza kopnąć googla.

Wtedy sytuacje mogą się odwrócić. I gdyby gogole mialo dzisiaj 5% udziału w rynku to kazdy mowilby ale oni to maja syfiasty algorytm szkoda na nich czasu.

A tylko dlatego jest chwalony bo jest latwy do zmanipulowania i jest fajnym zrodlem generowania trafficu. Zadnych innych atutow googla nie widze. Blednie napisany algorytm Page Ranka ktory owocowal blednymi obliczeniami co jak kiedys czytalem zostalo podwazone przez znanego matematyka i opublikowane w internecie.

Robia testują niech walczą - ja tam nie szukam ale tylko dlatego ze domena jest zbyt trudna i mi sie miesza jak pisze na klawierce szybko a na wp szukac nie chce bo wkurzaja mnie popupy.

Gdyby NS zadbal o alternatywną domene dla wyszukiwarki byc moze wiecej osob korzystaloby z tego enginu.

Bo prawde mowiac wolalbym wpisac jakies proste 3-6 liter niz Netspoirnt, netsprint, netsprnit.

Wydaje mi sie ze to jest glownym powodem slabego udzialu domeny w wynikach gemiusa.

Druga sprawa ze gemius opiera sie o panelistow i badania statystykami.

Wiec wiadomo tez ze wiekszosc tych ludzi co zalozylo sobie Panel to ludzie czesciej uzywajacy google jak i ci co uzywaja statystyk - wiadomo ze jezeli ktos zaklada statystyke gemiusa czy stata to chce analizowac ruch.

Skoro chce to widzi ze google mu go generuje i sam tez zaczyna uzywac google i tak koło sie kreci.

Tak mi sie wydaje ze to okreslona grupa ludzi z odpowiednio uksztaltowanymi oczekiwaniami i podejsciem do tematu netu jest brana pod uwage w internecie.

Lecz nie jestem taki pewien czy ta grupa jest najmniej wartosciowa wzgledem badan.

Bo najlepsza bylaby grupa ludzi nie zwiazana z internetem jako branza, nie posiadajaca wlasnego www itp.

Czyli normalny zjadacz chleba uzywajacy internetu. Ale taki nie instaluje panelu, ani nie posiada witryny ze statystykami taki czasem cos kupuje ale taki moze uzywa google ale nie koniecznie.

Oki zrywam sie na filmik

Powodzenia Netspr w ich pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie widze tutaj zadanego inteligentnego zapytania w postaci TURCJA - jest to standardowe zapytanie skladane do wyszukiwarki.

Ale powinno być jasne dla "inteligentnego" wyszukiwarka, że osoba szukuje OGÓLNE info o turcje (albo np. warszwawa) a nie jakiś strony o hotelach, meblach itd w turcji, warszawie - co najmniej w top 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z opiniami, dużo tekstu z którego wynika tylko tyle że plany sa wielkie a co z tego wyniknie, zobaczymy ...

tak naprawde to wazna jest rowniez swiadomosc i edukacja uzytkownika wyszukiwarki

Moim zdaniem wynika to wynika z tego, że jakiś ambitny programista dużo naobiecywał swoim szefom, a ci się teraz chwalą.

Dla mnie szczytem "inteligencji" jaką powinna osiągnąć wyszukiwarka jest poprawianie błędów we frazach. To jest na prawde fantastyczna sprawa, bo można wpisać byle jak zasłyszane słowo w obcym jeżyku, a wyszukiwarka to sprowadzi do odpowiedniej formy.

Google jest na prawdę najlepszą wyszukiwarką, a inteligętnym elementem jest w niej tylko użytkownik, który potrafi odpowiednio dobierać słowa kluczowe do swojej frazy.

A tak na marginesie to nie podoba mi się to, że PRowa sieczka jest wymierzona w polskich użytkowników. Niech sobie idą z tym w świat i zmierzą się z krytyką na najwyższym poziomie, bo czasami odnoszę wrażenie, że w Polsce byle przestarzałe gó**o można określić mianem rewolucyjnego wynalazku, a ludzie w to uwierzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tak nie zachwalał algorytmu google jako doskonalego bo jest mało doskonały i zmanipulowany na maxa

podaj mi w takim razie algorytm nie zmanipulowany :D nie ma takiego

Brewster Kahle najlepiej to określił :

"nawigacja przez informacje to bardzo subiektywna rzecz ... czy wyszukiwarka może być obiektywna, czy jeden punkt widzenia na informację jest w porządku ? Nie z samego założenia nie ... " Dlatego zawsze możemy skorzystać z innej wyszukiwarki jeśli wyniki się nam nie podobają.

Google stara się być neutralne, ale jest tylko algorytmem, nie tworzy danych tylko decyduje co jest mniej lub bardziej wartościowe, ale same informacje dostarczamy my, więc jeśli ktokolwiek nimi manipuluje to jesteśmy to my.

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak chwale sobie nowe podejscie onetu wzgledem wyszukiwania nie tylko jako algorytm jak i obsluge.

Nie oszukujmy się żadna z obecnych wyszukiwarek nie eliminuje spamu jedynie na podstawie algorytmu tylko recznie.

Wiec poniekad przedstawianie sytuacji jako mało normalnej jest wprowadzaniem w błąd nie bedac do konca lepszym.

W Interii jest Pani Halina która pracowała w Onet i zajmuje się tymi sprawami, nie sądze aby inaczej działo się w Netsprincie czy Google dla spamu którego nie wykrył algorytm.

Tak więc sądze że podchodzenie do tematu recznego usuwania stron jak do zjawiska stosowanego tylko w onecie tylko przez Panią Haline jest absurdem.

Ja lubię ironię ale dziwie się Jakubie że sam pracując w wyszukiwarce która jak sądze także posiada taką osobę która banuje recznie domeny ironizujesz z tej Pani.

Roznica jest taka że Pani Halina dała się poznać bo onet miał dużą popularność i taki ban był ciosem.

Myśle że gdyby netsprint miał równie duzy udział w tamtym czasie to i Pan Kazik byłby równie popularny.

No ale wracajac do tematu lubie NS za to że się zmienia i czasem szkoda naśmiewać się z prób zrobienia czegos lepiej.

Tym bardziej że połowa osób np nie wie dlaczego sie smieje z "Pani Halinki"

a połowa tutaj nie wie nawet jak ta Pani ma na imie = to jest wlasnie zbiorowy smiech i brak wiedzy z czego sie smieje.

Pani Halinka = to Pani Kalina P.

To jak oklaski na widowni inni klaszcza to i ja bo chyba tak powinno być :rolleyes:.

Dobra spadam lubie wasz draznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności