Skocz do zawartości

Inteligencja w wyszukiwarce?


jakub75

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym tak nie zachwalał algorytmu google jako doskonalego bo jest mało doskonały i zmanipulowany na maxa.

Zerocool ma całkowitą racje, nie ma, więcej, nigdy nie będzie algorytmu, którego nie dałoby się zmanipulować. Wyniki zawsze będą wyświetlane wg jakichś logicznych kryteriów. A opierając się na nich zawsze będzie można otrzymywać określone efekty, vide pierwsza trójka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię ironię ale dziwie się Jakubie że sam pracując w wyszukiwarce która jak sądze także posiada taką osobę która banuje recznie domeny ironizujesz z tej Pani.

Roznica jest taka że Pani Halina dała się poznać bo onet miał dużą popularność i taki ban był ciosem.

Myśle że gdyby netsprint miał równie duzy udział w tamtym czasie to i Pan Kazik byłby równie popularny.

szook,

Pania Kalinke znam tylko z opowiesci forumowiczow (i hinduskich filmow na jej temat :lol2: i bynajmniej nic do niej nie mam - jako, ze to wrecz mityczna postac, wiec pozwolilem sobie z niej zazartowac :lol2:

oczywiscie dla wyjasnienia dodam, ze u nas tez spamem oprocz algoytmow zajmuja sie ludzie :P

pzdr

jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to oczywiste ze lepiej jak robimy to my :P.

Dla adminow enginiarek lepiej jak oni.

Dla tych co im sie wydaje - uwazaja ze zrobi wszystko za nich algorytm.

A wszystko mozna oszukac nawet inteligentny algorym - bo nie algorytm uczy nas tylko czlowiek uczy algorytm.

Wiec wiadomo ze to czlowiek jest na pozycji wygranej.

Tylko nie ma co sie dziwic administratorom ze musza czasem recznie kasowac domeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojeg punktu widzenia - takie podejście do wyszukiwania jest negatywne.

Powiedzmy, że mam bardzo dobry artykuł o Pacino. Powiedzmy wywiad z nim :)

Ale ponieważ nie jestem w "kręgu biznesu netsprinta" najpiew wywali wirtualną

później Interię później zakupy za kasę a w przyszłości zakładam że więcej produktów za $ ;)

Dopiero moją stronę.

A ja nie załadam, ze artykuł w WP jest lepszy od mojego. :)

Ja nie mogę tego uznać za dobre wyniki wyszukiwania. Wątpię także czy internauci też. W końcu sukces Googla polegał na tym że dali internautom to co oni chcieli a nie próbowali wymusić na nich takie a nie inne zachowanie.

I nie oszukujmy się. Chyba dziesiątki lat upłyną zanim internauci zaczną wpisywać "wywiad z All Pacino" a nie "All Pacino".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub75 zajrzalem teraz na Twojego bloga i cieszy fakt, że Netsprin coś robi ze swoją szukajką.

Algorytm imo pozostawia wiele do życzenia ale ten pomysł z wyświetlaniem newsów dla danych zapytań jest OK.

Największy tylko problem jak zmienić przyzwyczajenia Polskich Internautów, bo np ja korzystam Google, Yahoo, MSN

Parę lat temu korzystałem z Onetu i WP ale nigdy z Netsprinta.

Macie na mnie i innych jakiś pomysł :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie sadze by wstawienie czegos nie wiem nawet 10 sztuk newsow, wpisow itp powoduje ograniczenie zmanipulowania wyników.

Wyniki dalej są zmanipulowane tyle że zaczynają się niżej.

Wiec jakby nie widze zwiazku pomiedzy wstawieniem jakiejs innej czesci w system wyszukiwania z ograniczeniem zmanipulowania.

Jedyne co to wyniki są przesuwane niżej ale pozycja 1 byla pozycją 1 jedynie zostaje przyslonieta poprzez news itp badz reklamy.

Jedyny skutek ktory moze ta sytuacja powodowac to zmuszenie usera do zakupu linka badz kliknięcie w linka bo te jak sadze pojawia sie nad newsami.

Ale napewno nie zmieni to sytuacji manimulowania wynikami.

Tutaj faktycznie google ma przewagę bo zadko ktore linki wyswietlaja sie na gorze wynikow a jedynie na bokach.

Zadko tez pojawiaja sie dodatkowe informacje przed wynikami chyba ze są naprawde ważne.

W przypadku umieszczenia doklejki do wynikow czy to w postaci newsow daje pewien plus NS

np. łatwiejszą indeksacje wynikow w wynikach.

Ale pytanie czy już dośc duża wyszukiwarka jak NS chcąca budowac silnik konkurencyjny dla Google bije się o ruch z google i indeks wyników w wynikach.

Wiadomo my seomasterzy zalezy nam na indeksach nawet generowanych katalogow - ale generalnie czy NS zbanowalby domene ktora zaindeksowalaby sie ? w taki sposob i uznalby to za zakazane ?

https://www.google.com/search?q=site:netspr...art=80&sa=N

bo czesto spotyka sie z podejsciem polskich wyszukiwarek ze indeksowanie wynikow w wynikach innej wyszukiwarki jest mało etyczne. Wiec jezeli tak uznac to czy admini takowej wyszukiwarki nie powinni zrobic wszystkiego zeby ich wyniki nie indeksowaly sie w innych wyszukiwarkach.

Ja np robie to celowo ale nie uznaje tego za mało etyczne. Pytanie tylko czy NS gdyby zaczac indeksowac wyniki np API googla w nsowej wyszukiwarce uznalby to za złe jezeli nie to rozumiem ze takowa domena nie zostanie zbanowana badz ograniczona wzgledem indeksu takich podstron.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy spokój z tą walką z maniplacją wynikami wyszukiwania.

Ską niby szukajka ma wiedzieć czy ktoś umieścił dane treści czy linki dlatego że taka strona mu sie podoba czy też tylko po to aby mieć wyższe miejsca w serpach?

Żaden algorytm nie siedzi w głowie usera (jeszcze nie te czasy :P - technokracja dopiero przed nami ;) )

Wyszukiwarka ma walczyć z hamskim spamem a nie tym że ktoś dorzucił sobie "parę" linków po to aby być wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności