Skocz do zawartości

Ekspres do kawy - ratunku


dudi64

Rekomendowane odpowiedzi

Bo nie piłeś w domowych warunkach kawy z expresu za 4k... całkiem inaczej smakuje...

 

Jak wspomniał Magic, dostałem od rodzicielki markowy za 150.. ejro (na tamte czasy były by 4 kafle ;) i do dziś...jest ozdobą czy elementem ewentualnie ona go na "come backu" używa..jak jest w kraju..

 

Kawa ma być robiona przeze mnie nie przez maszynę..

 

Zanim mi tutaj ktoś zawali teorią to dowale..

 

kafeterka.jpg

 

 

ewentualnie wedle "Dżona Łejna" jak tata uczył ostrej siekiery smakowej 

 

https://ponderosa.cba.pl/showthread.php?tid=236

 

2 takie i chodzę jak przecinak ;)

 

Lepiej smakuje a sam proces mistrzoswto :)

 

Mam te kapsułki (do ekspresa jakiego stałem), ale wolę włoskiego "combosa" wedle powyższej receptury(czyli najmociejszą siekierę ;)

 

A nie ekspres do domu za 4 kafle (20 kwa pije żona? może czasem ją na nią warto zaprosić za 12 zyka ewentualnie samemu zrobić?)

 

a ubezpieczenie jest? NW? OC itd? ludzie..

 

Niedługo będzie temat

 

Żona daje 10 tysięcy, aby ktoś inny robił lo..lo..lazanie co kwartał ;)

 

Masakra ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A nie ekspres do domu za 4 kafle (20 kwa pije żona? może czasem ją na nią warto zaprosić za 12 zyka ewentualnie samemu zrobić?)

 

 

 

Na tej samej zasadzie po co kupować buty za 1k skoro podobne założenia spełnią buty za 60 PLN z targu. Tez nie będziesz chodził bosa stopą po asfalcie. A już kompletnym nieporozumieniem jest kupno takiego auta jakie chcesz i jakie ci się podoba skoro "maluch" tez przewiezie cię z punku A do punktu B.  Po co robiąc remont łazienki jeździsz z żoną po kilkunastu sklepach żeby kupić taka umywalkę i taka armaturę jaką chcesz skoro do umywalki z Praktikera za 150 PLN woda tez się wleje i do rury odpływowej wyleci. Odpowiedź jest niezwykle prosta. Każdy chce się otaczać dobrymi jakościowo ( co niestety najczęściej wiąże się z odpowiednią ceną ) rzeczami. I dopóki nie wiąże się to z wyrzeczeniami ( czyli uszczuplaniem domowego budżetu ) lub co gorsza z "życiem na kredyt" to jest to jak najbardziej naturalne. Na pewno kupiłeś wiele rzeczy za niemałe pieniądze za które ja bym nie dał 100 PLN. Nie dlatego że nie są tego warte ale dlatego że mnie kompletnie nie "rajcują". Dlatego każda tego typu ocena jest bardzo subiektywna.

wszystko o brazylijskiej piłce nożnej - brasfutebol.com

FreshMed - najlepszy stomatolog w Katowicach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRUPS EA8160 Roma tego czasem nie kupuj kawa wychodzi straszna. Początkowo myślałem że to wina ziaren ale po 2 miesiącach testów żadna kawa nie jest dobra. Słaby expres tylko żal wyrzucić. Już lepszy jest na kapsułki.

Bezgotówkowo auto zastępcze z oc sprawcy na czas naprawy. Jeśli natomiast chcesz kupić tanie OC naprawdę dobra multiagencja. Czy każdy może mieć apartament na wynajem i na tym zarobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chce się otaczać dobrymi jakościowo...

 

 

 

Dobrą kawę można też zaparzyć "ręcznie", nie musi to być wcale ekspres za 4 klocki. Co z takiego ekspresu jak będziesz stosował kawę z Biedronki. :)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam jurę, mamy dwie C5 i jedną XC90 i jesteśmy zadowoleni.

Każdy z ekspresów robi około 50 kaw dziennie a XC90 nawet do 100.
Serwis w Katowicach bardzo fajny i sprawny.
Jedną C5 mamy od 6 lat i zero awarii.
A w drugiej nowszej uszkodzony młynek przez kamień w kawie ale sprawnie wymieniony.

a9177b36246d7ce96fa698c9971dd36b.png

Sprzęt akwarystyczny kupuj w moim - sklep akwarystyczny.

adwokat częstochowa - Radca prawny Grzegorz Ledwoń. Pomoc w sprawie odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jestem w zasadzie zdecydowany na JURA IMPRESSA C65 . Szczerze mówiąc do wczoraj myślałem że ekspresy do domena głównie włoskich firm , oczywiście nie licząc wszystko świetnie robiących molochów typu Bosch, Krups , Siemens ( od wibratorów po tramwaje ). 

No i fakt że serwis mam prawie pod domem. Choć mam nadzieje że nie będzie przez długi okres potrzebny.

@Szlaf - no i koniecznie z plastikowego kubeczka, a po kawę do Biedronki to pieszo , bo po co jechać samochodem jak można pieszo :)

wszystko o brazylijskiej piłce nożnej - brasfutebol.com

FreshMed - najlepszy stomatolog w Katowicach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dobrą kawę można też zaparzyć "ręcznie",

 

Bo dobrą kawę robi się tylko ręcznie.. a jeżeli już w ekspresie ciśnieniowym to począwszy od mielenia w młynku żarnowym na zadaną grubość, poprzez odpowiednie ubicie w kolbie, na długości przelewania wodą pod ciśnieniem skończywszy niezbędne okazują się zewnętrzne urządzenia + głowa, która to opracuje.

 

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bo dobrą kawę robi się tylko ręcznie.

 

Nie tylko. Głównym elementem od, którego wszystko zależy jest kawa a nie ekspres. Ekspres to tylko narzędzie. :)

 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up taaa... nawet najlepsza kawa zalana po prostu wodą z czajnika - narzędzia - czyli typowo polska "po turecku" stanie się zwykłym sikaczem..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet najlepsza kawa zalana po prostu wodą z czajnika - narzędzia - czyli typowo polska "po turecku"

 

W Turcji nazywają taką kawę "po polsku". Jeśli ktoś lubi to czemu nie ;)

Polecam spróbować (przed zakupem drogiego ekspresu) kawy z kafetiery (zdjęcie zamieścił Herkules). Do tego dobry młynek i kawa. Wydatek żaden. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Polecam spróbować (przed zakupem drogiego ekspresu) kawy z kafetiery (zdjęcie zamieścił Herkules). Do tego dobry młynek i kawa. Wydatek żaden.

 

i to jest ta "ręcznie robiona kawa" :)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A nie ekspres do domu za 4 kafle (20 kwa pije żona? może czasem ją na nią warto zaprosić za 12 zyka ewentualnie samemu zrobić?)

 

 

 

Na tej samej zasadzie po co kupować buty za 1k skoro podobne założenia spełnią buty za 60 PLN z targu. Tez nie będziesz chodził bosa stopą po asfalcie. A już kompletnym nieporozumieniem jest kupno takiego auta jakie chcesz i jakie ci się podoba skoro "maluch" tez przewiezie cię z punku A do punktu B.  Po co robiąc remont łazienki jeździsz z żoną po kilkunastu sklepach żeby kupić taka umywalkę i taka armaturę jaką chcesz skoro do umywalki z Praktikera za 150 PLN woda tez się wleje i do rury odpływowej wyleci. Odpowiedź jest niezwykle prosta. Każdy chce się otaczać dobrymi jakościowo ( co niestety najczęściej wiąże się z odpowiednią ceną ) rzeczami. I dopóki nie wiąże się to z wyrzeczeniami ( czyli uszczuplaniem domowego budżetu ) lub co gorsza z "życiem na kredyt" to jest to jak najbardziej naturalne. Na pewno kupiłeś wiele rzeczy za niemałe pieniądze za które ja bym nie dał 100 PLN. Nie dlatego że nie są tego warte ale dlatego że mnie kompletnie nie "rajcują". Dlatego każda tego typu ocena jest bardzo subiektywna.

 

 

Za buty płacę około 400-500 zł dwie pary co 24 miesiące, wychodzi jak mówisz tysiak (jedne do garniaka drugie na motÓr, choć i te stare dalej użytkuje) tylko jedno ale

 

przy moim rozmiarze 47-49 robi je szewc, pobiera miarę, dobiera odpowiedni rodzaj skóry czy materiału (wysokie podbicie) ocenia rodzaj podeszwy itd..podchodzi do mnie INDYWIDUALNIE (nie kieruje się ceną a jakością obsługi bez promocji i reklam, że to i tamto)

 

 

 

W butach chodzę na codzień a bez kawy mogę żyć (tym bardziej ekspresu za kilka kafli) to zbędny wydatek skoro to samo mogę mieć tańszym kosztem ;) (dolicz zużycie wody na te 20 kaw, prądu zakup samej dobrej kawy itd..)

 

NIE LICZY SIĘ EKSPRES A TO CO DO NIEGO WKŁADASZ

 

To jak z kobietą może być ładna ale gł..i w łóżku pokazać ci tylko misjonarza ;)

 

Tylko jak mówisz o autach, to nie mów o czymś nowym bez przedstawienia kosztów eksploatacji (i niemożności wymiany samodzielnie żarówki czy oleju- koszt w serwisie z 500 zyka )

 

Mnie po prostu nie kręci to dążenie do czegoś nowszego (choć stare sprawuje się super), to że samochód ma mi mówić, jak parkuję czy gdzie mam skręcić czy pamiętam o tym czy o tamtym rozumiesz? Mam coś takiego jak świadomość

 

Cena nie jest adekwatna do jakości, nie w przypadku ekspresu dla żony za 4 kafle (zapytałem czy ona pije 20 kaw?)

 

Ja nie jeżdżę po 30 sklepach by kupić głupią rzecz, ja mam świadomość tego co chcę, i gdzie mogę to znaleźć proste? 

 

Ostatni raz powtarzam cena=jakość

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności