Skocz do zawartości

Google zapłaciło 1 mld dolarów


arturrajber

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie nikt nie ma wiekszego potencjału do zrobienia szukajki niż FB i nie wiem czemu tego nie robią :)
gdyby zrobili to google traci gigantyczne ilości userów

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dalej chyba nie rozumiecie źródła sukcesu Google. To nie wyszukiwarka ciągnie do góry a inne powiązane usługi w które Google od lat konsekwentnie inwestuje, miedzy innymi Android, Gmail, YouTube ciągnie wyszukiwarkę.

Napisać wyszukiwarkę na poziomie Google nie problem dla większości dużych graczy internetowych, zindeksować większa cześć netu też, tylko to nic nie da. Zupełnie nic.

Dla tego Google dało dużą bańkę aby pozyskać ruch z iOs. Wy skupiacie się w dyskusji na wyszukiwarce, ale nie o to chodzi w obecnych czasach, dla tego wyszukiwarka od FB zaliczyła by kraksę, jestem niemalże pewien. Bo FB to tylko spolecznościówka, dobra ale TYLKO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A to nie trzeba słyszeć Google to spółka giełdowa, zobowiązana do upublicznienia sprawozdań finansowych. Owszem w 2015 roku na YT sprzedali tylko 6% reklam od ogólnej puli. Ale zysk nie liczy się w taki sposób ja Ty sugerujesz, bo Google to korporacją i każda usługa została tak skonfigurowana alby napędzać powiązane usługi a nie tylko przychód/zysk konkretnie z reklam na samym YT. Zapominasz, że aby korzystać z funkcjonalności  serwisu w pełnym zakresie należy mieć konto na gmail, i kółko zaczyna zamykać się. Po trzecie jeśli serwis nie generuje straty a nie generuje, to może również oznaczać, że idzie inwestowanie przychodu brutto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

obecnie nikt nie ma wiekszego potencjału do zrobienia szukajki niż FB i nie wiem czemu tego nie robią

gdyby zrobili to google traci gigantyczne ilości userów

Słuszna uwaga! FB zrobiłby na tym jeszcze cięższe pieniądze i rozbiłby monopol googla! (chociaż googlowi tego nie życzę)

Okna i Drzwi we Wrocławiu - Okna Wrocław Novis | Kalkulator składek ubezpieczeniowych - Ubezpieczenia Wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności