Skocz do zawartości

[Oddam] tekst napisany na textbookers. Może ten, kto zlecał recenzję kursu Microsoft Access kilka dni temu będzie zainteresowany.


EmiEmi

Rekomendowane odpowiedzi

Treść właściwa ogłoszenia

Dane kontaktowe: emi.czajkowska86@gmail.com
przynajmniej email
w tagu [code] będą widoczne tylko dla zalogowanych

Jeśli ktoś zamawiał ten tekst na textbookers, to nie otrzymał go z winy moderacji. Jeśli ta osoba nadal potrzebuje tego tekstu to wklejam go tutaj. Może komuś się przyda.
 

Jak się nauczyć Microsoft Access w jeden wieczór?

Kilka wyjaśnień dla moderacji:
(Uwaga na temat słowa podszlifować Ten tekst tematyczny ma być recenzją, a słowo podliszofawć jest słowem literackim, recenzja ma to do siebie, że występuje w niej taki rodzaj słownictwa. Poza tym, określając słowa takie jak "podszlifować" mianem słów potocznych i zakazując ich używania w lepszych gatunkowo tekstach, równie dobrze można by zakazać używania 80% słów w języku polskim Słowo "podliszofawać" występuje nawet w poważnych opracowaniach naukowych. W SJP nie jest ono oznaczone jako słowo potoczne. Odnośnie braku kropek: Cytat ze słownika języka polskiego:
W spisach treści, reklamach, na plakatach itp. – wszędzie tam, gdzie układ graficzny liczy się nie mniej od treści – podpunktów nie zamykamy żadnym znakiem interpunkcyjnym, gdyż sam koniec wiersza wystarcza. Poza tym w artykułach internetowych bardzo rzadko stosowane są kropki kończące wyliczenie Wystarczy przeczytać czego oczekuje autor, czy autorka. Ma to być recenzja sprawiająca wrażenie autentycznej, więc czasami pewnego rodzaju sformułowania muszą w niej wystąpić, żeby sprostała oczekiwaniom klienta.
Dziękuję natomiast za zwrócenie uwagi na tautologiczne powtórzenie w sformułowaniu "zasługuje na zasłużoną pochwałę. Umknęła ona mojej uwadze.)


 


 


 


 
Niedawno miałam okazję korzystać z nowego kursu instruktażowego wprowadzającego w arkana programu Microsoft Access 2007.
Kurs przygotowany jest w formie zbioru krótkich filmików z komentarzem lektora, który w bardzo prosty i przystępny, nawet dla laika, sposób tłumaczy jak wykonywać operacje na programie Access 2007.
Muszę przyznać, że szkolenie to zrobiło na mnie naprawdę dobre wrażenie.
Nie jestem jakoś specjalnie uzdolniona informatycznie, więc tym bardziej cieszę się, że wreszcie trafiłam na kurs video, który był w stanie nauczyć mnie wykonywania tak skomplikowanych operacji, jak stosowanie makr i tworzenie relacji, a także kreowania różnych formularzy, kwerend, czy raportów. Do tej pory testowałam kilka kursów tego typu, jednak żaden nie był w stanie przekazać mi tego materiału w tak przystępny sposób, dlatego też zrobił on na mnie największe wrażenie.
Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że jest on jednym z najlepszych na rynku.
Ta recenzja kursu pokazuje wszystko, czego miałam okazję doświadczyć używając go.
Zasoby
Kurs Access 2007 zawiera 44 filmy doskonale wprowadzające nowicjusza we wszystkie najważniejsze zagadnienia programu Access 2007. W pierwszej części kursu lektor w bardzo dokładny i prosty do zrozumienia sposób pokazuje jak korzystać z podstawowych opcji programu Access takich jak: korzystanie z różnego rodzaju pasków narzędzi i okienka nawigacji, oraz tworzenie nowej bazy danych. W części drugiej omówione zostają wszystkie zagadnienia dotyczące pracy z różnego rodzaju tabelami. W tą część kursu wchodzą następujące tematy:
*pola w tabeli
*dodawanie rekordów
*widok projektu
*typy danych
*wyszukiwanie i zmiana
*sortowanie i filtrowanie danych
*pola wymagane,
*sprawdzanie poprawności danych
*lista odnośników
Kolejna część kursu dokładnie wprowadza w całą problematykę relacyjnych baz danych. Przekazuje ona od podstaw całościową wiedzę, jaką powinien posiąść użytkownik Accesa o relacjach baz danych.
Uczy w jaki sposób:
* tworzyć relacje
* stosować relacje w praktyce



 
Część czwarta natomiast pokazuje w jaki sposób tworzyć kwerendy i nimi zarządzać. Pokazuje ona jak korzystać z kreatora kwerend oraz wprowadza w zagadnienia takie jak:
*projekt kwerendy
*wprowadzanie zmian w kwerendzie
*tłumaczy co to są elastyczne kwerendy, oraz w jaki sposób je wykonać
*kwerenda- dwie tabele
*kwerenda akcji
Część piąta pokazuje w jaki sposób tworzyć i zarządzać formularzami. Tłumaczy ona jak korzystać z kreatora formularzy, oraz wprowadza w następujące sprawy:
* pokazuje w jaki sposób tworzyć formularze w widoku projektu
* uczy modyfikacji projektu i rozbudowy formularza
* pokazuje co to jest formularz dzielony, oraz w jaki sposób go zrobić
* pokazuje jak korzystać z opcji sortowania i filtrowania w formularzu
* zapoznaje użytkownika z panelem przełączania
 
Część szósta natomiast porusza problematykę tworzenia raportów.
* uczy w jaki sposób korzystać z kreatora raportów
* pokazuje jak zmodyfikować projekt raportu
* demonstruje jak stworzyć raport od podstaw
* prezentuje jak działa grupowanie i sumowanie raportów
* uczy w jaki sposób tworzyć etykiety
 
Siódmy punkt szkolenia obejmuje wszelkie zagadnienia związane z makrami. Wprowadza on odbiorcę w podstawy pracy z makrami, dzięki czemu w bardzo prosty sposób może on nauczyć się wykonywania skomplikowanych operacji takich jak:
* uruchamianie makra
* działanie makra ułatwiającego wprowadzanie danych
* tworzenie makra sprawdzającego poprawność danych
* działanie makra uruchamianego podczas otwarcia bazy
Ósma i ostatnia część kursu porusza natomiast dwie niezwykle ważne sprawy takie jaki:
* importowanie danych
* eksportowanie danych
 
Przystępność
Z ogromną szczerością muszę przyznać, że jeśli ten kurs sprawił, że udało mi się zrozumieć w jaki sposób działa Access 2007 i nauczyć się obsługiwać ten program, to myślę, a w zasadzie jestem pewna, że jest on w stanie nauczyć tego każdego.
Dużym plusem tego kursu, który bardzo pomógł mi w nauce jest sposób poukładania zagadnień. Dzięki niemu na początku mogłam nauczyć się najprostszych rzeczy, przez co doskonale poznałam wszystkie istotne funkcje programu, dzięki czemu w kolejnych częściach kursu mogłam w dużo prostszy sposób wykonywać skomplikowane operacje pod nadzorem ilustrowanych instrukcji lektora.
 
Komunikacja
Dobre wrażenie zrobił na mnie także lektor, no może troszeczkę nie przypadła mi do gustu barwa jego głosu, ale to całkiem nieistotny szczegół. Ważne jest tutaj co innego, a mianowicie to w jaki sposób wprowadził on mnie w zagadnienia Access 2007.
W tym przypadku według mnie lektor zasługuje na ogromną pochwałę. Wszystkie rzeczy tłumaczył on powoli i zrozumiale w taki sposób, że czasami miałam wrażenie, że siedzę w sali komputerowej z prywatnym instruktorem, który krok po kroku prowadzi mnie za rękę przez najtrudniejsze problemy programu Access.
 
Testowanie
Ten kurs umożliwił mi również samodzielne wykonywanie ćwiczeń w taki sposób, że mogłam w praktyce sprawdzić to, czego się nauczyłam, oraz podszlifować swoje umiejętności. Miłym zaskoczeniem było dla mnie również uzyskanie odpowiedniego certyfikatu.
Moja opinia i rekomendacja o kursie
Moje doświadczenia z kursem są bardzo pozytywne. Pozwolił mi on nie tylko na nauczenie się obsługi programu Access w praktyce, ale też dzięki niemu podniosłam swoje kwalifikacje zawodowe, co zaowocowało tym, że stałam się bardziej doceniana w firmie, w której pracuję.

Z czystym sumieniem mogę polecić ten kurs wszystkim, którzy w swojej pracy muszą korzystać z aplikacji Access, gdyż na swoim przykładzie przekonałam się jak wiele można się dzięki niemu nauczyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności